Rüyada Gem Görmek

İşte tedbirli olmaya, malın zekatına ve mali durumla ilgilenen kimseye işarettir.

Rüyada gem vurulmuş eyerli ata binmek, ehil olanlar için yöneticiliğe, diğerleri için işi sevk ve idarede başarılı olmaya işarettir. 

Rüyada atın geminin yere düşmesi, işlerin bozulmasına; kendi ağzına gem vurulmuş görmek gereksiz sözlerden kaçınmaya ya da sözüne itibar edilmemeye delalet eder.

Rüyada gem görmek, meslek sahibi için tedbirli olmaya ve malca kuvvete işaret eder.

Rüyada semer vurulan ata gem ile bindiğini gören kimse, bir vilayete vali olur. Gem ve gögüslüğün bezeksiz olması, o kimsenin mütevazi ve içinin dışından hayırlı olmasına işaret eder.

Rüyada kendi ağzına gem vurulduğunu gören kimse, boş şeylerden dilini muhafaza eder ve kendisini selamette tutar. Eğer bu rüyayı görenin diğer bir kimse ile mahkemesi varsa, getirdiği deliller boşa gider.

Bir kimse rüyada atının geminin kesildiğini görse, o kimsenin atma bakan seyisi ölür. Gem, atın işaret ettiği kimsenin namusuna, bazen de onun malını muhafaza eden zekatına işaret eder.

Rüyada kendi atının geminin düştüğünü veya dinden gittiğini gören kimsenin, işleri perişan olur ve durumu bozulur. Ya da izzet ve namustan yoksun bir kadın onun nikahı altında bulunur.

Bir kimse rüyada kendisine gem vurulduğunu görürse, günah işlemekten men edilir. Bazen de bu rüya oruç tutmaya işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir