Rüyada Akşam Görmek

(Ayrıca Bakınız; Karanlık)

Rüyada akşam olduğunu ve cihanı karanlıkların istila ettiğini görmek, rüyada sabah görmenin aksi ile tabir edilir.

Rüyada görülen sabah; aydınlığa, ömre ferahlığa delalet ettiği gibi; akşam olduğunu görmek iç huzursuzluğa, dar zamana ve ömrün kısalığına işaret eder.

Rüyada akşam namazı kıldığını gören kişinin işleri nihayet bulur, istirahate çekilir, ummadığı şekilde arzularının yerine geldiğini görür.

Rüya esnasında ortalığa akşam karanlığının çökmesi sıkıntı ve kasvete, akşam (yatsı) vakti yalan söylemeye, hile yapmaya, anarşi çıkarmaya, sonu belli olmayan bir iş yapmaya delalet eder.

Rüyada akşam olduğunu gören bir kimsenin hayatında bir değişiklik olacağı, bulunduğu yerden uzaklaşarak yeni bir kente ve hatta memlekete yerleşebileceği söylenir.

Akşamın aksine rüyada sabah erkenden horoz sesi duymak, mutluluğun ve sevincin yansımasıdır.

Rüyada sabah olduğunu ve kişinin kendisinin o sırada çirkin ve mekruh saydığı bir şeyi yaptığını görmek, o kişinin günahkarlığına delalet eder.

Rüyada sabah vakti, cemaatle namaz kıldığını görmek bir yolculuğa çıkılacağıyla yorumlanır

Bu yolculuk genellikle hac yolculuğu olarak tabir edilmektedir.

Akşam kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir