Rüyada Aksak /Aksaklık Görmek

Rüyada aksaklık görmek, yapılmak istenen şeylerde acze düşmeye, yolculuğa çıkmaya delalet eder.

Rüyada sağ ayaktaki aksaklık oğulla; sol ayaktaki yara yahut aksaklık, kişinin kızı ile birtakım sorunlar yaşayacağına delalettir.

Rüyada aksaklık görmek tabiri, kişinin kızı yoksa kız evladının olacağına işaret eder.

Rüyada bir topal görmek, eksik mala delalettir. Rüyada görülen her çeşit aksaklık hile yapmaya, fesat çıkarmaya delalet eder.

Rüyada ayaklarınızda aksaklık olduğunu görmek, kederle tabir olunur. Ev halkından herhangi birinin aksayarak yürüdüğünü görmek, onun bir kaza geçireceğine delildir.

Rüyada aksayarak yürüdüğünü görmek, çalıştığınız işte başarılı olamayacağına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de, bir kimsenin rüyada gördüğü aksaklığı, yapmak istediği şeyden aciz kalacağına delalet eder.

Bir kimse rüyada kendisini aksak veya kötürüm, yahut ayakları ağırlaşmış ya da herhangi bir şekilde emeklemiş görürse, o kimsenin gücünün zayıflığına ve istediği şeye gücünün yetemeyeceğine işaret eder.

Rüyada bir ayağını diğer ayağı üzerine koyup tek ayağıyla yürüdüğünü gören kimse, malının yarısını gizler, diğer yarısı ile de işlerini görür.

Rüyada aksamak veya aksar gibi görünmek, Allahu Teala’nın nimetlerini inkar etmeye ve gizlemeye işaret eder.

Rüyada sağ ayağının ağrıdığını, kırıldığını ya da yerinden koptuğunu gören kimsenin ayağında yara varsa, o kimsenin oğlu hastalanır.

Ayrıca bkz: Rüyada Aksaklık Görmek, Rüyada Aksak Görmek, Rüyada Bacak Kesilmesi Görmek 

Aksak / Aksaklık

“Rüyada Aksak /Aksaklık Görmek” için bir yorum

  1. sol bacağımın üstüne basıp yürüyemiyordum sanki uyuşmuş gibiydi ne zaman yürümeye kalksam düşüyordum. Düştüğümü görmesini istemediğim bi kişi vardı bu yüzden acısa da yürümeye devam ettim ama hep merdivenlerden uzak durdum çünkü merdivenden çıkamıyordum. Uyandığımda beni o kadar etkilemişti ki bacağımda gerçekten bi problem var sandım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir