Rüyada Aksak / aksaklık Görmek

Rüyada aksaklık görmek, yapılmak istenen şeylerde acze düşmeye, yolculuğa çıkmaya,
Sağ ayaktaki aksaklık oğul ile, sol ayaktaki yara yahut aksaklık kişinin kızı ile birtakım sorunlar yaşayacağına delalettir.
Rüyada aksaklık görmek, kişinin kızı yoksa kız evladının olacağına,
Rüyada bir topal görmek, eksik mala;
Rüyada görülen her çeşit aksaklık hile yapmaya, fesat çıkarmaya delalet eder.
Rüyada ayaklarınızda aksaklık olduğunu görmek, kederle tabir olunur.
Ev halkından herhangi birinin aksayarak yürüdüğünü görmek, onun bir kaza geçireceğine delildir.
Sizin aksayarak yürüdüğünüzü görmeniz, çalıştığınız işte başarılı olamayacağınıza delalet eder.
Bir başka rivayete göre de, bir kimsenin rüyada gördüğü aksaklığı, yapmak istediği şeyden aciz kalacağına delalet eder.
Bir kimse rüyada kendisini aksak veya kötürüm, yahut ayakları ağırlaşmış ya da herhangi bir şekilde emeklemiş görürse, o kimsenin gücünün zayıflığına ve istediği şeye gücünün yetemeyeceğine işaret eder.
Rüyada bir ayağını diğer ayağı üzerine koyup tek ayağıyla yürüdüğünü gören kimse, malının yarısını gizler, diğer yarısı ile de işlerini görür.
Rüyada aksamak veya aksar gibi görünmek, Allahu Teala?nın nimetlerini inkar etmeye ve gizlemeye işaret eder.
Rüyada sağ ayağının ağrıdığını, kırıldığını ya da yerinden koptuğunu gören kimsenin ayağında yara varsa, o kimsenin oğlu hastalanır.

Aksak / aksaklık kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir