Rüyada Fıstık Görmek

Rüyada fıstık yemek, kolaylıkla elde edilen rızka yahut hamile kadının doğurmasına delalet eder. İkramı bol, hayırsever bir kimseye delalet eder. 

(Ayrıca Bakınız; Çerez.)

İbn-i Sirin’e göre; mal ve nimete delalet eder. Rüyasında fıstık içi aldığını veya kendisine birinin verdiğini ve kendisinin de alıp yediğini görmek, yediği kadar eline mal ve nimet geçeceğine delalet eder. Fıstık içini veya ağacını veya kabuklu fıstığı rüyada görmek, bütün tabircilerin yorumuna göre helal mala ve nimete delalet eder.

 Bir başka rivayete göre de: Rüyada fıstık ağacı görmek, cömert ve iyilik sahibi bir adama işaret eder. Fıstık, külfetsiz meydana gelen bir maldır. Bundan dolayı rüyada fıstık yediğini gören kimse, kolaylıkla elde edilen bir mal yer.

Rüyada yeşil fıstık görmek, meşakkattir. Kurusu, kötülük ve düşmanlıktır. Fıstığın tuzlu ve acısı, karadan ve denizden kolaylıkla erişilecek bir rızıktır. Bazen de fıstık, hamile kadını yakında doğuracağına işaret eder.

Fıstık

“Rüyada Fıstık Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Neden yer fıstığı ile ilgili yorumunuz yok? Yer fıstığı tarlasında, kabuklu kuru yer fıstığını, cumhurbaşkanına vermek ve onun da alıp hemen kabuğunu kırıp yemesi, ne anlama gelmektedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir