Rüyada Fırtına Görmek

Ayrıca bakınız; Rüzgar.

Fırtına rüyaları kötüye yorulmaz. Bunlar pek çok şeyin değişeceğini haber verirler. Bu değişiklikler kaçınılmazdır.

Rüyada ortalığı altüst eden bir fırtına görmek, hayatın tamamen değişeceğini açıklar. Rüyada fırtına, büyük değişiklik olarak yorumlanır. Böyle bir fırtınada kaldığını gören kimse, kendisine yepyeni bir yol çizecektir. Fırtınadan evi uçan biri taşınır. Fırtınada her şeyin yerle bir olduğunu gören biri adeta yeniden doğar.

Rüyada fırtına sonrası kurtulup normal güne tanık olmak, rüyayı kişi hastalığından veya başarısızlığından kurtulur.

Rüyada bulunduğu yerde bir fırtına koptuğunu görmek ve bu fırtınadan zarar görmek, bir tartışmanın çok kötü sonuçlanacağına; fırtınadan evinin çatısının uçtuğunu görmek, ev halkından birisinin ölümü ile yorumlanır.

Rüyada fırtına sonrası canlıların telef olduğunu görmek, büyük bir değişikliğin etraftaki insanlara zarar vereceğini gösterir. Rüyada fırtınadan bir canlı kurtardığını görmek, bir insanın hayatındaki büyük bir değişiklik esnasında o bir yerlerden bir yerlere savrulup kararsız kalırken, ona destek olacaksınız ve onu kurtaracaksınız demektir.

Rüyada fırtınada bir yerlere tutunduğunu ve savrulduğunu görmek, eğer kollarıyla tutunduğu yerden ayrılmadan sabit kalabiliyorsa iş veya aile hayatında ciddi bir mücadelenin içine gireceği ve bu mücadeleden galip geleceği anlamını taşır. Ancak rüyada fırtınada savrulmamak için tutunduğu yerde kalamıyorsa gireceği bu ciddi mücadelede onu zor günlerin beklediğinin habercisidir.

Rüyada fırtınadan evlerin, ağaçların, arabaların havada olduğunu görmek, yaşanılan değişimle beraber eş, dost ve akrabanın göç edeceğine delalet eder.

Rüyada fırtınada sadece hayvanların zarar gördüğünü insanlara bir şey olmadığını görmek, yaşanan değişimde olumsuz olarak etkilenenlerin güçsüzler olacağının; güçlülerin ise bu durumdan olumsuz etkilenmeyeceğinin işaretidir.

Rüyada dışarıda fırtına varken evinde huzurlu bir şekilde oturduğunu görmek ve fırtınadan hiçbir şekilde etkilenmemek, gerçek hayatta ciddi bir badirenin farkında olarak o soruna karşı önlem alacağının ve durumdan hiç bir zarara uğramadan kurtulacağının işaretidir.

Rüyada fırtına haberi aldığınızı ve bu durumla baş edebilmek için tedbirler aldığınızı görmek, hayatınıza girecek büyük değişime hazır olduğunuzu gösterir.

Rüyada fırtınadan kaçarken doluya tutulduğunu görmek, rüyayı gören kişi küçük bir değişim beklerken ve içten içe bundan korkarken daha ciddi bir değişim ile karşılaşır ve bu durum karşısında ne yapacağını şaşırır.

Fırtına

“Rüyada Fırtına Görmek” üzerine 39 yorum

 1. Rüyamda oturduğum mahallede bir fırtına çıkıyordu. Eski erkek arkadaşım da ordaydı. Ben de yanımdakilerle birlikte işe gidecektim ama birden hortum çıktı ve herkes evlerine dağıldı. Bu arada eski erkek arkadaşım olan kişi bir eve atletiyle birlikte girdi. Bu rüyamın anlamını bana yorumlar mısınız?

  1. Sevgili Fatoş, rüyada fırtına görmek çok büyük değişiklikler ile karşılaşacağının işaretidir. İşe giderken fırtına ile karşılaşmak iş ile ilgili ciddi bir değişiklik olacak demektir. Ancak rüyada fırtınadan zarar görmemek için eve sığınmanız yani nihai olarak fırtınadan zarar görmemiş olmanız iş konusunda olacak bu değişiklikten endişe duymamanız gerektiğine işarettir. Rüyada aynı zamanda eski erkek arkadaşınızı görmeniz gönül işlerinizde de bir değişiklik olacağının habercisidir. Ancak konu eski erkek arkadaşınızla ilgiliyse ve o başka bir eve girdiyse bunun iki yorumu vardır birincisi siz onu kalbinizden çıkarmışsınız demektir. İkincisi de onun başka bir haneye girmesi başka bir gönül işinin habercisidir. Ancak onu atlet gibi çok uygun olmayan bir kıyafetle görmeniz sizin onu hayatınızdan çıkarmış olduğunuz ihtimalini artırmaktadır. Kimsenin fırtınadan etkilenmemek için önlem almış olması bu gerçekleşecek olan değişikliklerden kimsenin olumsuz etkilenmeyeceğinin göstergesidir. Hayır olsun inşallah.

  2. Fatoş hanım, gördüğünüz rüya eski erkek arkadaşınızın size tekrar geri dönmesine delalet.

 2. Rüyamda, rüya görüyordum. Evin üst kat odasında annem ve babamın yattığı sırada bir köşede hortum çıktı. Annem hortumdan kurtuldu ama babam direniyordu. annem babamı kurtarmaya çalışıyordu. Sonrasında ben de gayret ettim ve babam ''bırakın beni siz kaçın" dedi ve rüyamdan kalktığımda karşımda arkadaşım duruyordu. Ona anlattığımda bana "baban çok kısa bir sürede hapise gireceğini söyledi. Rüyam sonlandı. Rica etsem bu rüyamı yorumlar mısınız ?

 3. Gördüğüm şey fırtına değildi, aslında. Bir şehir var ve şehir normalde deniz kıyısı ama denizin etrafı çıkılabilir büyük kayalıklar ile kapalı. Bir gün o kayalıklardan arkadaşlarla denize bakarken birden yerden bir hareket oluyor, su yükseliyor, biz zoraki şekilde kurtuluyoruz. Ev ile irtibatım kesiliyor ama sonunda ulaşıyorum. Şehir darmadağın oluyor ve bu denizin kaynayıp şehri mahvetmesi defalarca oluyor ama ilki gibi değil. Müthiş korkarak uyandım ve rüya olduğuna şükrettim! Bu rüyanın tabiri nedir?

 4. Selam, ben Vanlıyım. Rüyamda iş yerinde oturuyorduk birden bir gürültü başladı, camlar kırıldı tavandan beton düşüyordu. Önce deprem sandık kaçtık dışarı. Büyük bir fırtınaydı, her yer zarar görüyordu ama fazla uzun sürmedi, bir 10 ya da 15 saniye. Sonra uyandım. Rica etsem yorumlar mısınız?

 5. Rüyamda eski nişanlım evimize benimle barışmak için gelmiş. Ailemle görüşüyordu. Ben de işten eve geldim baktım o var evde, tekrar evden çıktım. Tam karşıdan karşıya geçerken bir fırtına kopuyor. Ağaçların kökünü görüyorum. Ben de uçacak gibi olurken işyerime girip fırtınadan kurtuluyorum. Rüyamda eski nişanlımı görmem beni çok şaşırttı. Çünkü 2 yıldan beri onu ilk defa bu rüyamda gördüm.

 6. Rüyamda yaz gününde yürürken fırtına kopuyordu ve sadece sokakta ben kalıyordum, yürümekte bile zorlanıyordum fakat yürümeye çalışıyordum. Rüyamı yorumlar mısınız? Şimdiden teşekkürler.

 7. Rüyamda önce yavaş bir rüzgar geliyordu sonra annem kapıyı kapatmamı istedi. Ben “Bir şey olmaz” dedim sonra eve girdim. Birden korkunç bir fırtına başladı. Pencereler açıldı, çöpçüler ağlıyordu, araba 15 metre sürüklenmişti.

 8. Denizde büyük bir fırtına kopuyordu. Ben ve yüzünü seçemediğim ama bana yakın biri vardı. Kıyıdan denize doğru fırtınanın içine yürüdük. Her taraf siyahtı, şimşekler çakıyordu. Bu rüya hayır mı, şer mi?

 9. Rüyamda memleketimde fırtına çıktığını görüyorum. Fırtınada bir kayalıktan güçte olsa tırmanıp bir eve gidiyorum. Bu evde gerçek hayatta tanımadığım ama rüyada tanıdığım olan birine çocuğunu teslim ediyorum. Sonra fırtına duruyor ama bulutlara bakıp tekrar fırtına gelecek diye düşünüyorum. Başka bir mahallede dolaşırken az önce annesine teslim ettiğim bebeği tekrar görüyorum ve evine götürmek için tekrar yola çıkıyorum. Bu rüyadan çok etkilendim. Benim için yorumlar mısınız?

 10. Rüyamda gök gürültüsü ve şimşekle beraber fırtına hortumu geldi. Evimin önüne gidiyordum hortumdan kaçarken beni içine aldı ve hızla döndürdü. Havalanınca gözümü açmaya çalıştım ama açamadım ve kollarım açıktı, elime bir yeşil direk geldi ona sarılınca beni bıraktı, evimin önüne indirdi.

 11. Rüyamda bir yolda geçiyorum, yaşlı dilenen bir kadın var. Bana “Senden bir şey isteyebilir miyim?” diyor. Ben para sanıyorum “Yok isteme” diyorum. Sonra da “Öyle bir şey değil. Öyle bir geçtin ki, rüzgarın hızını kestin” diyor. Nazara karşı uyarıyor, bana dua ediyor, övüyor beni. Yorumlar mısınız acil?

 12. Rüyamda kum fırtınasının içinde kalmışım, kucağımda bir çocuk ama hiç zarar görmeden kurtuldum. Her taraf, evler kumların altında kalmış.

 13. Rüyamda bir fırtına olacağı haberi aldığımı hatırlıyorum. Daha sonrasında bu fırtınanın hortum olduğunu görüyorum. Hortum inanılmaz bir gürültüyle ilerlerken bir camiye geliyor minareyi kıyma makinesinde bir şeyler parçalar gibi parçalıyor. Normal de yoluna devam ederken hortum orada sabit kalıyor. Camiyi yıkamıyor ama çok zarar veriyor. Oldukça gerçekçi ve çok etkisinde kaldım. Yorumlarsanız çok sevinirim.

 14. İstihareye yatmıştım nişanlım hayırlı mı diye. Rüyamda önce karanlık ve fırtına olduğunu, kardeşimin kaybolduğunu, telaşla onu aradığımı ondan sonra bembeyaz kocaman karların bulut gibi yere serildiğini ve fırtınanın dindiğini, bunun bana huzur ve mutluluk verdiğini gördüm. Bunun ne anlama geldiğini merak ediyorum.

 15. Rüyada bir ağaç evinin içine saklanmışız, öyle bir fırtına var ki nerdeyse evi götürecek. Bir zaman sonra fırtına diniyor, güneş açıyor. Nereye gitsem herkes benden çekiniyor. Anlamadım gitti. Yardımcı olursanız sevinirim.

 16. Daha önce bu kadar detaylı ve ciddi anlamda yorumlayan bir site görmedim oldukça ilgimi çekti. Ben de merak amaçlı bir rüyamı yorumlatmak istiyorum; rüyamda yabancı bir evde misafirlikteydik ama daha önce gitmediğim görmediğim bir ev. Bir anda hava kötüleşti, tam camlarının üst kısmında simsiyah bir bulut belirdi ve fırtına çıktı. Bulut resmen camın önünde yağıyordu, o kadar şiddetliydi ki camların yüzümüze patlayacağını evi uçuracağını sandım. Sonradan sakin bir yerde otel lobisindeymişiz gibi devam etti rüya.

 17. Rüyamda fırtına olacağını bize komşularımız söylüyor ve başka yerlere göçüyorlar. Ancak fırtına olacağı sırada sadece bir rüzgar esiyor ve bize hiçbir şey olmuyor. Bu neye işaret?

 18. Rüyamda dostlarımla sevdiğim insanlarla yolda yürüyorum güneşli bir gün birden fırtına çıkıyor ve sadece 3 kişi içinde ben de olmak üzere bakkala giriyoruz. Sonra dışarı bakıyorum ve sevdiğim diğer insanların beni beklediğini görüyorum. Bakkala geri dönüyorum ve içerdekilere “Dışarı çıkalım” diyorum çıkıyoruz ve dışardaki insanlar başka yönlere dağılıyor. Yolda yürüyorum hala yağmur, fırtına var ve birden köpek sesleri duyuyorum ama çok güçlü. Birilerine saldırdıklarını hissediyorum. Çok kuvvetli ve güçlü sesler. Sonra caddede yürürken sağıma dönüyorum küçük kardeşim merdivenlerden aşağı koşarak iniyor. Merdivenlerin diğer ucunda da yani tepesindeki caddede kardeşimin ardından köpek sürüsü koşarak dümdüz gidiyorlar. Kardeşim merdivenlerden inince bir bakıyorum kolu kırılmış ve her yerinde pençe izleri var. “Anne kolu kırılmış baksana” diye bağırıyorum ve kendimi evde yemek yerken buluyorum. Sonra orucumun olduğunu hatırlayıp yemekleri geri çıkarıyorum. Sonra sandalyedeyim ve saate bakıyorum bir saniyede saatler geçiyor ve iftar vakti geliyor. Rüyamı yorumlar mısınız?

 19. Rüyamda rüzgâr gördüm küçük boyutlu ama hortum tarzı bir şeydi benimle konuştu ve oğlumu ona verip veremeyeceğimi sordu bende verdim oğlumu alıp gökyüzüne çıktı ve çok korktum. Lütfen acil yorumlar mısınız?

 20. Selam… Rüyamda yeni ayrıldığımız kız arkadaşımla ve arkadaşımla, askerlik yaptığım yere gittik. Askeriyenin içini gezdik sanki işimiz vardı 3-4 kere gittik kışlaya sonra dönüşte kız arkadaşım bavulumu istedi ve bavulumu açtı içinde daha büyük bavul onu bana verdi. Bu sana yeter al daha büyük diye sonra oradan gemiyle döndük fakat nedense bizim oturduğumuz yere değil benim anne tarafımın oturduğu yere gittik. Sonra otobüse yetişelim derken arkadaşımla ben yetiştim kız arkadaşımla arkadaşımın kız kardeşi bize yetişemedi sonra bir onlara bağırdık ama duymadılar ayrı ayrı baktım anlamlar güzel fakat bütün anlamı ne bu rüyanın lütfen yardım edin bana.

 21. Rüyamda park gibi bir yerdeyiz. Yağmur başlıyor ve daha sonra da fırtına çıkıyor. Kopan bir dal parçası üzerime doğru geliyor ve onu elimle tutuyorum. Daha sonra da oradan kaçıyoruz. Güllük güneşlik bir yere gidiyoruz. Bu rüyamın anlamını bana yorumlayabilir misiniz?

 22. Bugün rüyamda annemlerin evindeyim. Camdan bakarken dışarıda şiddetli bir yağmur ve fırtına çıkıyor o kadar kuvvetli ki uzakta görünen ağaçları bile kökünden söküyor. Hemen aileme anlatıyorum. Sonra babam bana saksıda çiçekler yetiştirmiş herhalde menekşeydi onları benim için aldığını söylüyordu. Yorumlarsanız sevinirim.

 23. 5.27 de gece köydeki evimizde babam rahmetli evde olduğunu biliyorum ama hortum ve yağmur geliyor ama ben çok kordum babamlara haber veremiyorum sadece dua ediyorum ve komşumun evin sac yani, çatının altına saklanıyorum ve benle beraber bir kişi daha var saklandığım evin sahibinin annesi gelip yanımdakine bir tokat atıyor tabi yağmurda yağıyor tekrar uzakta fırtına gördüm uyandım

 24. Ben balkondaydım sonra fırtına başladı ama çok kotuydu içeri gitmiyorumdur sonra içimde çok kotu bir korku vardı rüyadan kalktıktan sonra o rüyanın korkusunu etkisinde kalıyordum. Bana bunun cevabını bana göndere bilir misiniz facebooktan?

   

 25. Rüyamda bir arkadaşımın düğünü vardı ve yaz mevsimiydi bende düğünde giymek üzere başka bir arkadaşımdan elbise almak için yola çıktım. Aniden kar yağdı ve fırtına kopmaya başladı. Bende o fırtınada savrulup gittim eve döndüm. Koltukta uzandım ve orda uykuya kaldım. Düğüne de gidemedim.

 26. Rüyamda babamla sokakta yürürken inceden bir yağmur çiliyor biz babamla koşmaya başlıyoruz sokağın başını geçince büyük bir fırtına çıkıyor ve babam hızla kaçıyor ama ben fırtınanın arasında kalıyorum fırtına ayaklarımdan beni sürüklüyor ben tutunacak yer bulamıyorum yere atıyorum kendimi tutunmak için ama tutunamıyorum bu sırada uyanıyorum.

 27. Rüyamda İstanbul boğaz köprüsünün yakınlarında tek başıma köprüyü izliyorum sonra hava kararıyor fırtına çıkıyor. Köprü sallanıyor fırtına daha da artıyor köprü daha da şiddetli sallanıyor kötü hasar alıyor. Köprünün yollarında birkaç delik açılıyor bazı arabalar o deliklerden aşağıya düşüyor sonra ben oradan ayrılıyorum caddelerde yürümeye başlıyorum, fırtına dinmişti. Sokaklar sanki hiç fırtınadan etkilenmemiş gibiydi. Bu rüyayı bana yorumlar mısınız?

 28. Rüyamda dışardayım yanımda birileri daha var ve birden aşırı derecede rüzgâr esmeye başladı ağacın yapraklı dalları düşerken bende o fırtınadan kaçmaya çalışıyordum aynı günde kaçtığım yer güneşliydi ve orda eski sevgilimi gördüm hiçbir şey demeden gittim. Bu rüyamın anlamını bana yorumlayabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

 29. Rüyamda sınıftaydım tavana baktım ve tavanda boşluk vardı oradan fareler geçmeye başladı bende kaçın diye bağırıp sınıftan çıktım koşarak ilk çıkan bendim sonra koridorda kaçmaya devam ettim.İnsanları uyarıyordum tavana dikkat edin burada da var diye sonra dışarı çıktım hava karanlık ve yağmur yağıyordu o kadar. Bunu bana yorumlar mısınız?

 30. Rüyamda sadece fırtına değil, dünyanın sonu gibi bir fırtınaydı. Eve gidiyordum. Annem de fotoğraf çekmemi söylemişti eve gelirken (annem fotoğrafçı) ben de fotoğraf çekerken havadaki bulut aslan şeklini almıştı ve o anda sokaktaki su boruları patlamıştı. Sonra tam evime ulaştım derken sokakta bir kedi gördüm. Çok korkmuştu. Onu evime alayım derken benim kedim sanıp almamıştım, keske alsaydım. O anda hemen içeri girdim ve annemin yanına geldim. Annem hiçbir şey yok gibi fotograflara bakıyordu. Çok korkunçtu.

 31. Ayrılalı 5 yıl oluyor. Gerçek hayatta çok sevdiğim halde anlaşamadığımız için 3 kere terk ettim onu. İkisinde ikna etti devam ettik. Üçüncüsünde seni seviyorum ama gururum daha önemli dedi ben istesem de geri dönmedi. Hayatına başkalarını aldı.
  Bu gece ise rüyamda onu gördüm. Ailesinin isteğiyle başkasıyla evlendirilmiş ve evlenmesine rağmen bana sayfalar dolusu mektup yazmış. Mektupta sanki terk eden O’ymuş gibi seni terk etme sebebim hastalığımdı filan yazıyordu. Uyanınca okuduklarımı unuttum ama sıradan bir şeydi hastalığı. Acaba neden seneler sonra rüyamda gördüm? Rüyamın bir anlamı var mı yorumlar mısınız?

  1. Rüyamda tatile gidiyorum otelin camından dışarı baktığımda aşırı rüzgar agaci aşağı doğru eğiyor ve 5 10 dk sonra deprem başlıyor ama hicbir yer yikilmiyor ben ise o kargasalikta kızlarımı arıyorum

 32. Rüyamda Bir salkım beyaz üzüm yerken fırtına çıkıyor ve karşımdaki binaların ağaç gibi sallandığını görüyorum yorumlar işsiz tesekler

 33. Ruyamda, deniz kenarında oldugumu gordum. Deniz dalgalıydı ve icinden iri yapılı bir kadının çıktığını gordum.
  Sonra denizin olduğu yerden ama uzakta şimşekli fırtınanın yaklaştığını gordum. Yanımda olan herkese eve gidelim fırtına yaklaşıyor acele edin diye bağırmaya başladım.
  Eve geldigimde, camdan denizin yükseldiğini ve evin camin kadar geldigini gordum (ikinci kat). Insanlar resmen cama yapışmışlardı sanki deniz onları bana doğrular itmiş gibi. Geceydi, ve ben cami açtım, suyun iceriye girmesini umursamayıp sonrada balkondan suya atladım insanları kurtarmak icin ve denizin dalgalarıyla boğulup ölmesinler diye.
  Firtina bana hic zarar vermemiştir hatta eve bile zarar vermemişti.
  Ayrica, birden baska ici kocaman bir evin icindeydik. Icerde ailem ve hatta Babam da vardı (3 ay oldu vefat edeli). Çok mutluyduk ben babam gıdıgını ellerimi oksamistim oda utanır gibi baktı gülümsedi, daha genc gözüküyordu, gözlerinin rengi daha da güzeldi çok mutluydu. Herkese bir valiz dolusu hediye dagittim Istanbuldan geldim diye.
  Bu rüyanın bir anlamı varmidir?

 34. Merhaba ben evliyim rüyamda baba evindeydim camdan baktığımda dışarıda fırtına koptuğunu ve bahçedeki çardağı ve etrafına korumak için halı sermeye gelen tanımadığım iki kişiyle birlikte havalanıp uçtuğunu gördüm koştum yardıma o anda bahçede ceviz ağacına yıldırım düştü yangın çıktı söndürmek için geri döndüm kardeşime su getir derken bir kova su alıp yangının üzerine serptim ağaç söndü hemen o arada babam geldi babama çardağın ve adamların dağın arkasına uçtuğunu söyledim babamla beraber o tarafa doğru gittik uyandım

 35. Rüyamda okuldan donerkwn buyuk bir fırtına çıkıyor ve 3 arkadasimi dereye savuruyor eve geliyoruz ben ailelerine diyorum sonra onlari bir evin icinde ariyoruz sonra o firtina cikan yer gidiyoruz bir arkadasim bulunca herkes dagiliyor ve ben kaliyorum 3 aydir kus olduğum arkadasimi da ben buluyorum ve bunlar ilk bulunan arkadasım sadece kitabin arasinda resim olarak bulunuyor benim bulduğum ve kus oldugum arkadasim canli olarak buldum ama bedenini yuzunu hic gormeidm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir