Rüyada Fener Görmek

Rüyada fener görmek güzel arkadaşlar edineceğinizin ve mutluluğu yakalayacağınızın işaretidir. Sıkıntılı günlerinizi geride bırakacaksınız ve her şey güzel olacak demektir. Umut, aşkta ve işte fırsat, sorunlardan kurtulmak için fırsattır. Genel olarak fener rüyaları iyi sayılır.

Ayrıca bkz: El Feneri, Deniz Feneri

Rüyada elinde yanan bir fener olan kişi, kendisini düşündüren sorunlardan sıyrılmak için hemen bir fırsat bulacaktır. Fakat fener yanmıyorsa, insan bir süre bocalayacaktır. Eldeki fener birden sönerse o insan duyguları yüzünden yanılgıya düşecektir. Rüyada devamlı çakan bir deniz feneri gören hiç aklında olmayan bir maceraya atılacaktır.

Rüyada fener görmek aydınlık günlere yorumlanır. Elinizde bir fener olduğu halde gece bir yere gittiğinizi görmek, para kazanmak için yeni bir iş aradığınıza delalet eder.

Rüyada görülen fener gündüz gibi aydınlık yapıyor ve etrafı tıpkı gündüz gibi aydınlatıyorsa, bol bir kazanca sahip olacağınıza; önünüzü ancak görebilecek kadar aydınlık veriyorsa, gireceğiniz bir işte ne kâr ve ne de zarar edeceğinize; yolda giderken feneriniz sönerse ve tam bir karanlık içinde kalırsanız zarar edeceğinize delalet eder.

Rüyada başka birinin elindeki fenerle sizin yolunuzu aydınlattığını görmek, o adam aracılığı ile çok para kazanacağınıza işarettir.

Bazılarına göre: Rüyada fener gören ehil ise, büyük bir mevki sahibi olur, Halktan biri ise bir çocuğu doğar. Fenerin sönmesi veya söndürülmesi, memur ise azline, halk için de nimetinin eksilmesine delalet eder.

Rüyada birçok fenerler görmek, saygı ve itibarının ve şerefinin artmasına bir rivayete göre dininin kuvvetine işarettir. Bir şehirde birçok fenerlerin yakılmış olduğunu ve şehrin donatılmış olduğunu görmek, o memlekette adaletin geçerli olduğuna, halkının bolluk ve bereket içinde geçimlerini sağlamakta olduklarına delildir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada parlak yanan bir fener görmek; şeref ve saadete, evlenmeye, kazanç ve kâra işaret eder. Işığı olmayan fener ise hastalığa ve işlerin zorluğuna işaret eder.

Rüyada bir başkasının elinde fener görmek, yakınınızdaki bir kişi sayesinde faydalanacağınız bir imkana, dostlarınızın yönlendirdiği bir işten kazançlı çıkacağınıza delalettir. Rüyada karanlıkta fener yakmak, çok kısa süre içerisinde feraha çıkmaya delalettir.

Rüyada yanmayan ya da bozuk fener görmek, önünüze çıkan bir fırsatı gözden kaçıracağınıza ancak daha güzel fırsatlarla karşılaşacağınıza işaret eder. Rüyada fenerle ilerlediğini görmek, aldatılma gibi travmalarınızdan sonra insanlara güvenmekte sorun yaşayacağınızı ve kendi duygularınızın yardımıyla hareket etmeye çalışacağınızın işaretidir.

Rüyada feneri gökyüzüne tuttuğunuzu görmek, zahmetli ve olmasına hemen hemen imkansız gibi bakılan bir işi yavaş yavaş başaracağınızın işaretidir. Rüyada fener alayı görmek, içinizde biriktirdiğiniz her şeyi bir bir açığa vuracağınızın göstergesidir. 

Rüyada elindeki feneri düşürmek, üstünüzden atmaya çalıştığınız bir dert bir beladan çok çabucak kurtulacağınıza işaret eder.

Rüyada fener alayında olduğunu ancak fener taşımadığını görmek, aynı fikirde olmadığınız insanlarla bir yola çıkacağınıza ve bu yolda bunun farkına varacağınıza işaret eder.

Fener

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir