Rüyada Ahtapot Görmek

Ayrıca bkz: Deniz, Balinalar

Rüyada ahtapot görmek, birden fazla işe girişileceği ve bu işlerden başarılar elde edileceğini gösterir.

Rüyada ahtapot görmek ne demek aynı zamanda içinden çıkılamayacak kadar zor ve karmaşık bir durumla karşılaşılacağına işaret eder. Rüyada ahtapot görmek tabiri, çevrenizin size oluşturduğu entrikaların da habercisidir.

Rüyada ahtapota kolunu kaptırdığını görmek, sorunlarınızdan ancak bir şeyi feda ederek kurtulabileceğinize işaret eder.

Rüyada ahtapotu yenmek veya ahtapottan kurtulmak; düşmanı yenmek demektir. Bazı yorumculara göre ahtapot; özgürlüğün kısıtlanmasına ya da hayatınızda bazı şeylere kısıtlamalar geleceğine işaret eder.

Ahtapot

“Rüyada Ahtapot Görmek” üzerine 15 yorum

 1. Rüyamda kedi ahtapot oluyordu, sahibi bize satmaya çalışıyordu. Kedi bir an da ahtapot oldu, apartmanda.

  1. Rüyada bir hayvanın başka bir hayvan olarak görülmesi, hayatınızda insanların yerini karıştırdığınızı gösterir. Yani anneniz olmayan birine anne gibi saygı gösterdiğinize ama annenize gereği kadar saygı göstermediğinize işaret eder. Kardeşlerinizden çok etraftaki insanları kayırdığınızı gösterir. Bu konuya biraz dikkat etmek ve herkese hakettiği gibi davranmak gerekmektedir. Rüyanız hayır olsun.

 2. Rüyamda kardeşimle bir havuz kenarındaydık. Ve ahtapot benim kollarımı, bacaklarımı kapıp, beni yemeye çalışıyordu.

 3. Denizin üstünde hep ahtapotlar yüzüyordu. Ben de denizin üstünde yürüyordum, onlardan kaçmaya çalışıyordum. Ve biri koluma yapıştı, ısırdı. İki tane ısırık vardı, mordu ama kolum acıdı.

 4. Kahverengi bir ahtapot ve tanıdığım bir kadın. Kendisi ahtapotla pis bir halının üzerini sürterek temizliyor bana da gösteriyor “Nasıl temizliyor bak” diye. Bunun anlamı nedir acaba?

 5. Rüyamda denize balık tutmak için gittik. Tekneden ağ attık hemen ahtapot yakaladık, çok büyük bir ahtapottu. Göletten de balık tuttum.

 6. Merhaba, rüyamda odamın içinde yatarken her yer su oluyor ve küçük küçük ahtapotlar yapışıyor, silkeliyorum, tekrar yapışıyor, tekrar silkiliyorum, tekrar yapışıyor.

 7. Rüyamda 2 tane yarasa vardı ve birini öldürdüm. Birini öldürdükten sonra 2. yarasa ahtapot olarak geldi ve ben de kaçtım?

 8. Rüyamda yanımda iki kişi daha vardı. Biz konuşurken diğeri üst tarafta ahtapot gelirse haber verecekti birden ahtapot geldi ben hızlıca koştum ama yanımdaki yere düştü bayıldı. Ahtapot ama onu görmedi ve gitti. İki günden beri rüyamda ahtapot görüyorum.

 9. Rüyamda eşimin başında kocaman bir ahtapot vardı. Hayvanı yakalamış ve başının üstüne koyup gülerek yanımıza geldi. Kollarını savurarak eğleniyordu. Hepimiz kahkahalarla gülüyorduk. Cevabınıza şimdiden teşekkürler.

 10. Küçük bir ahtapotu önce öldürmek istedim sonra pişman oldum. Birisinin yardımıyla dost oldum, bir kolundan tutup gezmeye başladım.

 11. Rüyamda tutulması imkansız bir ahtapot yakaladım ama bilinenlerin aksine yassı bir cisimdi sonra ben tuttum, başkası kesti. Yanımdakiler canavar şeklinde çok fazla büyük ahtapot gösterdiler, “Bunu yakala” dediler.

 12. Rüyamda bir kaygı içinde idim Venedik deki gibi binalar arasında bir suyolunda ve baktım her yerde ahtapot vardı, ne dokundum ne onlar bana sadece bakışlarını gördüm.

 13. Annemle beraber merdiven altı gibi yarı beton yarı toprak olan bir yerden bembeyaz kolları olan iki adet ahtapot çıkardık ellerimizle kaza kaza, bunun anlamı nedir?

 14. Rüyamda bir feribotta ya da arabada yolculuk yapıyorduk. Adanadaydım sonra bir sürü yeşillik olan bir yere girdik nehir gibi her yer yeşil suyun içi bile neyse bir anda suyun içinde buldum kendimi ama benle birlikte ailemden ve arkadaşlarımdan iki üç kişi vardı ve ben yüzme bilmiyorum ama rüyamda yüzüyordum. Kuzenim ahtapotları söylemiyor onların aralarında burada ahtapot yılan olduğunu söyleme dediğini duyuyorum. Sonra ona kızıyorum ve bir anda uyanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir