Rüyada Dalgıç Görmek

Mesleği dalgıçlık yahut suya yakın yerlerde oturanlar için rızka, kara ikliminde bulunanlar için hırs ve tamaha, Dalgıç, zor ve çetin işlere gözü kapalı giren insana, Dalgıç, öncü imamların ve alimlerin sözlerini kendine prensip edinen, mürşidlerin güzell uygulamalarına uyan ve halkın önderi olan bilginlere de delalet eder. Dalgıç bazen işin inceliklerine vakıf olmaya ve zor olanı başarmaya delalet eder.

Rüyasında kişi kendisini dalgıç olarak görmüşse, kendisi ile uğraşanlar, güçlükler vardır ve bu koşullar kişiyi zorlamaktadır.

Rüyada dalgiç görmek mal, mülk olarak yorum-lanir. Rüyasinda bir dalgiç elbisesi giyerek denize daldiğini görmek, büyük bir servete kavusacagina veya bir hükümet adamindan bir hayir gelecegine; eger tüccar ise kazanacagina, hasta ise yakinda iyilesecegine işarettir. Üzerinde dalgiç elbisesi oldugu halde sokakta gezdiğini veya evinde dolastigini görmek, o yer hal-ki arasinda veya aile içinde sevilen bir kişi olacagina, üzerindeki dalgiç elbisesini çikarip denize öyle girdiğini görmek, bulundugu mevkiden daha üst bir yere gelecegine delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen dalgiç, devlet baskanidir. inci çikarmak için denize daldiğini gören kimse, devlet hizmeüne girer. Dalgiç, çetin islere pervasizca giren kimseye işarettir. Dalgici görmek, mürsidlerin gidisatlarina uyan, muhakkiklerin söyledikleri sözlerin inceliklerine vakif ve halkin önderi olan büyük bir alime işarettir. Rüyada dalgiç görmek faydasiz olmakla beraber, bir devlet büyügüne hizmet ugrunda can ve malini tehlikeye sokan bir kimsedir.

Dalgıç

“Rüyada Dalgıç Görmek” için bir yorum

  1. Kış günü ama hava sıcak, oksijen tüpünü denize düşürüyorum tüpsüz dalıp zar zor oksijen tüpünü kayalıklardan çıkartıyorum. Tam o esnada biri geliyor, ısrarla birinin telefonunu soruyor. Cebimden çıkartıp telefonu numarayı veriyorum, adam gidiyor. Tüpü, gözlüğü takıyor bakıyorum suda kocaman bir yılan, ufak fareler falan varmış onları yiyor. Sonra kayboluyor. Sonra tekrar bakıyorum, bir sürü yılan daha. Biri kapakları açıp onları bırakıyor. Sonra “Başka yerden gireyim bari denize” diyorum. Dalgıç elbiseleri ile sokakta dolaşırken yolumu kaybediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir