Rüyada Dalgıç Görmek

Ayrıca bkz: Dalmak Görmek, Balık Çeşitleri

Rüyada mesleği dalgıçlık olan yahut suya yakın yerlerde oturanlar için rızka; kara ikliminde bulunanlar için hırs ve tamaha; dalgıç, zor ve çetin işlere gözü kapalı giren insana, öncü imamların ve alimlerin sözlerini kendine prensip edinen, mürşidlerin güzel uygulamalarına uyan ve halkın önderi olan bilginlere de delalet eder. Dalgıç bazen işin inceliklerine vakıf olmaya ve zor olanı başarmaya delalet eder.

Rüyasında kişi kendisini dalgıç olarak görmüşse, kendisi ile uğraşanlar, güçlükler vardır ve bu koşullar kişiyi zorlamaktadır.

Rüyada dalgıç görmek mal, mülk olarak yorumlanır. Rüyasında bir dalgıç elbisesi giyerek denize daldığını görmek, büyük bir servete kavuşacağına veya bir hükümet adamından bir hayır geleceğine; eğer tüccar ise kazanacağına, hasta ise yakında iyileşeceğine işarettir. Üzerinde dalgıç elbisesi olduğu halde sokakta gezdiğini veya evinde dolaştığını görmek, o yer halkı arasında veya aile içinde sevilen bir kişi olacağına; üzerindeki dalgıç elbisesini çıkarıp denize öyle girdiğini görmek, bulunduğu mevkiden daha üst bir yere geleceğine delalet eder. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen dalgıç, devlet başkanıdır. İnci çıkarmak için denize daldığını gören kimse, devlet hizmetine girer. Dalgıç, çetin işlere pervasızca giren kimseye işarettir. Dalgıcı görmek, mürşidlerin gidişatlarına uyan, muhakkiklerin söyledikleri sözlerin inceliklerine vakıf ve halkın önderi olan büyük bir alime işarettir. 

Rüyada dalgıç görmek tabiri faydasız olmakla beraber, bir devlet büyüğüne hizmet uğrunda can ve malını tehlikeye sokan bir kimsedir.

Dalgıç

“Rüyada Dalgıç Görmek” için bir yorum

  1. Kış günü ama hava sıcak, oksijen tüpünü denize düşürüyorum tüpsüz dalıp zar zor oksijen tüpünü kayalıklardan çıkartıyorum. Tam o esnada biri geliyor, ısrarla birinin telefonunu soruyor. Cebimden çıkartıp telefonu numarayı veriyorum, adam gidiyor. Tüpü, gözlüğü takıyor bakıyorum suda kocaman bir yılan, ufak fareler falan varmış onları yiyor. Sonra kayboluyor. Sonra tekrar bakıyorum, bir sürü yılan daha. Biri kapakları açıp onları bırakıyor. Sonra “Başka yerden gireyim bari denize” diyorum. Dalgıç elbiseleri ile sokakta dolaşırken yolumu kaybediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir