Rüyada Dağlamak Görmek

Göğüste görülen dağlanma halkın işlerini üzerine almaya, Dağlanan yerden kan yahut irin çıkması yöneticilikte uzun süre kalmaya, Dağlanmak yahut birini dağlamak üzücü bir söz işitmeye, töhmetle itham edilmeye, Hastalıktan dolayı dağlanmak sağlığa, Ateşle dağlanmak zekat vermemeye yahut kötü ve adil olmayan yönetimin emrinde görev kabul etmeye, Dağlanmak bazen acı söz işitmeye, birine aşık olmaya yahut sıkıntılara sabrederek velilik mertebesine ulaşmaya delalet eder.

Rüyada daglama görmek, harcanan mala yorumlanır. Bir rivayete göre sahibinin hastaligina delalet eder. Bazilari rüyada daglama görmeyi aci sözle yorumlarlar. Bazilari da, isinde sebata, evlilige, yolculuga veya kadin için çocuk dogurmaya delalet eder, derler.

Ebu Said El-Vaiz’e göre; daglama görmek, büyük bir mertebeye işarettir.

Kirmani’ye göre: rüyasinda daglanip buradan kan veya irin çiktigini görmek, hükümet hizmetinde uzun zaman bulunmaya;eger kan veya irin çikmazsa, bu hizmette kisa zaman kalmaya delalet eder.

Danyal Aleyhisselama göre; rüyasinda daglandiğini veya bi-rini dagladiğini gören faydasi olmayan bos bir söz isitir ve bundan kalben incinir yahut bir suçla suçlanir. Daglamak, bir hastaligi önlemek veya iyilestirmek için ise, rüya sahibinin iyiligine delalet der.

Cafer’i Sadik’a göre: rüyasinda atesle daglanmakta oldugunu gören zekatini vermez veya bir devlet büyügünün hizmetinde bulunur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada daglama sarfedilen mala, bazen de sahi binin hastaligina işaret eder. Bazi tabirciler daglama görmek, büyük bir mertebeye işarettir. Birisini dagladiğini gören kimse taydasi olmayan bir söz isitir. Rüyasında daglandiğini görmek iyi olmayan bir yere para yatirmaya işarettir.

Vücudun yağlandığını görmek şerri hayrından çok olan islerle mesgul ol maya işarettir. Bir kimsenin rüyada alninda veya yaninda dagda görmesi zekat vermemeye işarettir. Eger rüyada kendisine altin veya gümüs ile dag vuruldugunu görse, o kimsenin cimriligine veya altin ve gümüsten zekat vermemege işarettir. Kendisinin demirle daglandiğini görmesi, onun günah islemesine işarettir.

Rüyada kendisinde eski veya yeni bir dag nisani oldugunu gören kimse, saklanmis bir maldan dünyalığa erişir. Bir kimse rüyada ıstırap ve aci veren dağla bir insani dagladiğini görse, o insan o kimsenin kötü bir sözünden dolayi huzursuz olur. Eger dag daire seklinde ise, devlet baskaninin islerinde sebat göstermesine işarettir. Rüyada damarlarından birisini veya dizini dagladiğini gören kimsenin, kiz çocugu dogar. Veya bir kadinla evlenir. Ya da yabanci birisinden dolayı hanımına iftira eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir