Rüyada Çakıl Görmek

Hac mevsiminde küçük taş topladığını görmek hacca gitmeye, Elde görülen küçük taşlar zikrullaha ve uyanık bulunmaya, Etekteki küçük taşlar ufak tefek düşmanlıklara, Birkaç küçük çakıl taşı şahitlik yapmaya, Akarsu dibinde görülen çakıl taşları temiz fıtrratlı insanlara, mahdut ama sürekli gelire delalet eder.

Söz, laf, konuşma, haber olarak yorumlanır. Çakıltaşları iftiradır.

Rüyada küçük taslar, erkeklere, kadinlara, insanlann küçüklerine sayilmis paralara, ilim ve siirden öğrenmek isteyene, sikinti veren seyleri ezberleyip siralamaya, hacca, seytani taslamaya, üzüntüye ve iftiraya işarettir. Gökten bir kusun indiğini ve mescidden bir tas alarak uçtugunu görmek, mescid halkindan veya iyi kimselerden birinin helak olmasina işarettir. Eger rüyayi gören hasta ve hayirli kimselerdense, yahut kendisinden baska hasta olarak o mescidde namaz kilan da yoksa rüyayi görenin ölümüne işarettir. Kus, tasi kiliseden alip uçarsa, tabir isyankar bir hasta için önceki gibidir. Eger tasi rüyayi görenin evinden veya meçhul bir yerden alarak uçursa, rüyayi görenin veya bir baskasinin çocugu ölür. Bir kimse, birkaç adet tas toplayip elbisesinin içine koysa ve yutsa yahut taslari, bir mescidden veya bir alimin evi yahut zikir halkasindan aldiğini görse, topladigi taslarin miktan nispetince, zikir ve ilimden ve Kur’an’dan bir takim meseleleri ve ayetleri öğrenip ezberler. Eger o taslari sokak ve pazardan yahut ekilecek yerden ve agaç köklerinden toplamissa, o kimsenin uyanikligindaki adeti ve çalismasi miktannca dünya meyvelerinden ya hut ticaretten biriktirecegi menfaata yahut dilencilik ve sadakadan eline geçecek mala işarettir. Topladigi taslari denize attigini gören kimsenin denizde mali gider. Topladigi çakil taslari bir kuyuya attigini görse, nikahlanir veya mal satin alir. Yerden aldigi çakil tasim, aslan, kaplan, maymun, çekirge ve karga gibi hayvanlara attigini görse, rüyayi da Hacc aylarinda görmüs ise, gelecekte Hacc yapar ve seytani taslar. Eger rüya Hacc mevsiminde degilse küçük taslar, rüyayi görenin, düsman veya günahkar aleyhinde dua etmesi veya sahitligi ya da sövüp saymasidir. Çakil taslarim zikredilen hayvanlarin disindaki hayvanlardan veya Müslümanlardan bir kimsenin üzerine attigini görse, rüyayi görenin küfürbaz kogucu ve iyi kimse ve namuslu kadinlar hakkinda iftira eden birisi olduguna işarettir. Çakil taslari, insanlarin alimlerine, bazı tabirciler günahkarim tevbe etmesine, kafirin Müslümann olmasina işaret eder, dediler. Bazen de küçük çakil taslan, sahitlige işarettir. Bazen de küçük taslari yüklenmek, kum hastaligi gibi hastaliga, yollara ve orada yürümek, ser ve düsmanliga, Bazen de, ölüme işarettir. Bazen de küçük taslar, ölçü ve tarti yapilari v.s. gibi seylere ve kati söze de işarettir. Çok olarak görülen küçük taslar mesguliyeti insanin mesgalesidir.

Çakıl

“Rüyada Çakıl Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda dibi kara bir kuyuya düşerken kenarından tutunup çıkıyorum ve düz bir arazide köpeklere yerden küçük taş alıp atıyorum fakat taşlar hafif oluyor ve köpeklere gitmiyor… Sizden bu rüyamın neye delalet ettiğini öğrenmek istiyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir