Rüyada Çalgı Görmek

Rüyasinda çalgi görmek, muhtelif sekillerde tef-sir olunur: Çalgiyi kendisi, temiz giyinmis olarak, ibadet zamani disinda çaliyorsa, yaptigi is halk arasinda alaka uyandiracak de-mektir. Tek basina çalgi çalan, heyecanli bir haber alir. Çalgi,trampet ve davul gibi seylerse, bir dedikoduyu halka ilan eder. Ney çalmak hayirlidir.

Çalgı ve çalgıcı eğlence düşkünü, kıt akıllı birine, Klasik müzik aletleri sevince karışan hüzne; Piyano ve onun sesi, yalan ve geçersiz söze ve böyle sözler sarf eden insana, Akordeon, armonika, latarna vb. gibi çalgılar düşük tabakadan insana ve onlar seviyesinde bulunan kimseye, Tüm çalgı aletleri, salih kimseler için sevinç ve muhabbete, ince duygulara ve ruh güzelliğine, diğerleri için bayağı ve sefil alışkanlıklara ve bu tıynette insanlara delalet eder.

Çalgı

“Rüyada Çalgı Görmek” için bir yorum

  1. Rüyamda akşam vakti dışarıda otururken tanımadığım yaşlı biri yanıma gelerek beni kendi yörem olan Azeri çalgılarının çalındığı bir odaya götürüyor. Bir süre çalgılar çalındıktan sonra iş arkadaşlarımdan bir kısmı odaya geliyor ve beni dışarı çıkarıyor. Akşam vakti geniş mekanda bir yere çay içmek için iniyoruz. Arkadaşlarımdan bir tanesi telefonu ile uğraşırken diğer arkadaşımın başı ağrıyor ve ben yılan yağı sürmesini tavsiye ediyorum. Sonra az önce telefonla ilgilenen diğer arkadaşım bana çay koymaya kalkıyor. Ters çevrilmiş bardağı dikelip çay koymaya kalkıyor. Ama bardak yarısına kadar kireç gibi bir madde ile kaplı ben de yanımda oturan 3. arkadaşımı alarak temiz bardak almaya kalkıyoruz. Ve rüyam orada kesiliyor. Anlamını benimle paylaşabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir