Rüyada Burun Görmek

Ayrıca bkz: Burun Kanı, Kıllar, Ağız 

Bir kimsenin rüyasında burun kanı görmesi, çok akıcı ve ince ise, rüya sahibinin haksız kazanç sağlayacağına; eğer kan katı ise, düşük yapılacak erkek çocuğa işarettir.

Rüyada burun görmek; mal, evlat, baba, kardeş gibi varlıklardan iftihar edileceğine işaret eder.

Rüyada burun görülmesi; makam, murat ve ömür ile tabir olunur. Yine insanın rüyada güzel kokular kokladığını görmesi, mevki ve itibarının yüksek olacağına işarettir.

Rüyada burnundan bir şey aktığını görmek, yakınındaki bir kişiden gelecek hayır ve menfaate delalet eder.

Bir kimsenin rüyada burnunun kanadığını görmesi, günahlardan temizleneceğine alamettir.

Rüyada burnunun kanının yol üzerine damladığını görmek, ihtiyaç sahibi kişilere yardım edilmesi gereğine işarettir.

Rüyada burnundan bir veya iki damla kan aktığını görmek, bazı sıkıntılardan kurtulacağına işarettir.

Rüyada burnundan akan kanı elbisesine bulaşmış görmek, o kişinin bazı kötü davranışlardan kaçınması gereğine işarettir.

Rüyada burnunun kanadığını görmek, kısmetinin açılacağı ve mülk edineceğine işarettir.

*İmam Cafer Sadık (a.s) hazretlerine göre rüyada burun görmenin beş anlamı vardır ki bunlar: İzzet-ikram, mallarının çoğalacağı-zenginlik, büyüklük, hayırlı evlat ve güzel bir hayat sürmedir.

Rüyada burun görmek, makam ve mevki kazanılacağına; burunda görülen her fazlalık veya eksikliğin de rüya görenin makam ve mevkisinin azalıp artacağı ile ilgilidir,

Rüyada burunun düştüğünü görmek; makam ve mevkinin kaybedileceğine yorumlanır.

Rüyada burun deliklerinin genişlediğinin görülmesi; o kişinin hayat şartlarının kolaylaşacağına ve gelirinin artacağına; burun deliklerinin daraldığını görmek; gelirinin azalacağına işarettir.

Rüyada burnunuzdan kan geldiğini görmek; uzakta olan yakınlarınızın esenlik içinde vatana döneceklerine işarettir.

Rüyada beyninizin burnunuzdan dışarı çıktığını görmek; büyük bir kişiden menfaat-kazanç elde edeceğinize yorumlanır.

Rüyada burnunuzdan sinek, kurtçuk vb. canlılar çıktığını görmek; çocuk sahibi olacağınıza işaret eder.

Rüyada burnunuza burunluk taktıklarını görmek; insanlara karşı daha hoşgörülü ve ağırbaşlı olacağınıza veya ünlü-zengin bir kadınla evlenip ondan çeşitli iyilikler görüleceğine işarettir.

Rüyada burnunuzun nefes alamayacak kadar tıkalı olduğunu görmek; işlerinizin bir dönem negatif seyredeceğine işaret eder.

Rüyada, kulak yerine burnunuza bir şey söylediklerini görmek; bahtınızın kapanacağına ve işlerinizi kaybedebileceğinize yorumlanır.

Rüyada burun derisinin yok olduğunu görmek; zarar görülebileceğine işaret eder.

Rüyada burunun kanla dolduğunu görmek; o kişinin mülkiyetindeki bir kısım varlığı kaybedebileceğine yorumlanır.

Rüyada iki burun deliğinin birleştiğini görmek; kültürlü ve akıllı birisiyle evlenileceğine işaret eder.

Rüyada burun ucunun kesildiğini görmek; o kişinin çocuğunun sünnet ettirileceğine işaret eder.

Rüyada hoşlanılmayan bir şeyin burun deliğine kaçtığının görülmesi; bazı işlerin yolunda gitmemesi durumunda öfkelenilebileceğine işaret eder.

Rüyada burnunuzun yere düştüğünü görmek; kız çocuğunuzun olacağına işaret eder.

Rüyada burnunuzdan bir kuş çıktığını görmek; eğer sahip olduğunuz bir hayvan varsa, onun doğum yapacağına işarettir.

Burun

“Rüyada Burun Görmek” üzerine 23 yorum

 1. Rüyamda kendi ellerimle burnumu kestim, bu kesilen parçaları 4-5 parçaya ayırdım. Sözde bu kesilen parçaları arkadaşlarla yiyecekmişiz ama yemeden uyandım. Ayrıca burnumu kestikten sonra arkadaşlara gösteriyordum ve kimse kesildiğini fark etmiyordu. Bazıları da burun kesildikten sonra geriye kalan burnumun daha güzel olduğunu söylüyorlardı. Acaba yorumu nedir?

 2. Burnumdan sert damar gibi ama sarımsı renkte mukozaya benzeyen bir maddeyi parmaklarımla çekerek çıkartıyordum, uzundu ama.

 3. Affedersiniz de burnumun içinden burun pisliği çıkardım. Bu ne demektir, beni bilgilendirir misiniz?

 4. Burundan katı sümük çıkartmak. Burnumu temizledikten sonra burun tıkanması, tabiri nedir?

 5. Rüyamda misket büyüklüğünde burnumdan et parçaları gibi kan pıhtısı çıktı. Rüyamda nefes alamıyordum. Burnumu sümkürdüğümde lavaboya, burnumdan üç parça misket büyüklüğünde kan pıhtısı gibi et parçaları çıktı sonra nefes almakta rahatladım. Rüyamı yorumlarsanız mutlu olurum.

 6. Burnumda 3.bir burun deliği açtığımı gördüm. Siyah irin vardı, onu sıkıyorum, o çıkıp orası delik oluyor. Bilgilendirirseniz sevinirim.

 7. Eşimin burnunun bir estetisyen tarafından yontulduğunu, benim burnumun da büyüdüğünü gördüm. Rüyada bu ne anlama gelir.

 8. Merhaba. Rüyamda kucağımda bir erkek bebek gördüm ve benden burnunu öpmemi istedi. Ben de öptüm. Çok güzel, narin, şekilli bir burnu vardı. Bu ne anlama gelir acaba? Şimdiden teşekkürler.

 9. Rüyamda burnumdan 2 siyah süs balığı, birde turuncu süs balığı yere düştü. Bu ne demektir? Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkür.

 10. Hasta olan halamla benim burnumu kızı kıyas ediyor ve halamınkinin güzel olduğunu söylüyor.

 11. Selam parmaklarımla burnumun ucunu sağa sola çevirirken burnumun ucu koptu ve kan gelmeye başladı. Ve ben elimle kanı durdurmaya çalışıyordum ve öylece uyandım. Şimdiden teşekkürler.

 12. Ben bekarım, hiç evlenmedim 44 yaşındayım. Rüyamda bir erkek bebeğim var ve burnun ucunda bir şey fazlalık var, sanki yara kabuğu gibi. Kabuk düşüyor ve bebeğin burnu çok daha güzel oluyor. Ben de “Ooo güzel oldu” diyorum. “Benim burnuma benziyor” diyorum. Yanımda bir kız arkadaşım var, o arkadaşım burun ameliyatı olmuş ve burnunun şimdiki halini beğendiğim bir arkadaş… Sonra bir kadın görüyorum, bir adamla öpüşecek ve burun kemiği o kadar belirgin ki Fatih burnu gibi ama sanki iki burnu varmış gibi kemiğin üstü altı farklı, iki burun bir burun olmuş. Bir arkadaşımla kadın hakkında yorum yapıyorum ona, “Burnuna bak. O nasıl burun” gibi yorum yapıyorum. Arkadaşım da beni sanki kınıyor, insanların görünüşü ile ilgili yorum yaptığım için.

 13. Rüyada bir boya maddesi kokladıktan sonra burnun katı ve yoğun bir şekilde sürekli olarak akması neye işarettir?

 14. Rüyamda burnumdan tanımlayamadığım taş vs. gibi iki adet cisim düştü, üçüncüsü sol burun deliğinden küçük bir kabuklu salyangoz düştü. Neye dalalet eder acaba?

 15. Hacı rüyamda 15 yasında cok az tanıdığım bi kız çocuğunun burnunun orta kısımdan ortadan ikiye yarık olduğunu gördüm. Kan falanda yoktu. Bu ne anlama geliyor ???

 16. Rüyada 4 bucuk yaşındaki kızımın burnu büyümüş çirkin gördüm ve göz altları morarmış gördüm kızıma bakıp üzülüyordum, onu seviyordum bir yandan yanımdaki kişiyi hastaneye götüreceğimi söylüyordum.

 17. Rüyamda burnuma estetik yaptırmak istediğimi düşünüyorum ya da konuşuyorum ve sonra burnumu yaptırmış olduğunu görüyorum, aynada bakıyorum ama hayıflanıyorum, hörgüçlü ucu sivri biten bir burnum olduğunu görüp üzülüyorum. Ne kadar çabuk karar verip yaptırmış olduğuma hayıflanıyorum, beni görecek insanları bir an düşünüyorum, bu arada buyük bir evde ki (tanımıyorum) boş odaları dolaşıyorum bir yandan öyle uyandım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir