Rüyada Haç (salip, İstavroz) Görmek

Rüyada görülen haç, yalan söylemeye, insanlar arasında laf taşımaya, zina ve iftira atmaya ve münafıklığa işaret eder.

Altın, gümüş, metal ya da değerli madenlerden yapılış haç görmek

Rüyada altın, gümüş, metal ya da değerli madenlerden yapılış haç, imtihanlardan rahatça geçmeye, sınandığı durumlarda açık vermeden kendini kanıtlamaya işaret eder.

Taştan ya da ahşaptan yapılmış haç görmek

Rüyada taştan ya da ahşaptan yapılmış haç, düşünmeye fırsat bulamadan ansızın vermeniz gerekecek bir karara işarettir.

Haç takan Hristiyan görmek

Rüyada haç takan Hristiyan görmek, kurallara uymanızı zorlaştıracak kişiye işaret eder.

Haç takan bir Müslüman görmek

Haç takan bir Müslüman görmek, siz fark etmeden davranışlarınızı kontrol eden size yakın bir kişiye işaret eder.

Kendisinde haç bulunduğunu görmek

Rüyada kendisinde haç bulunduğunu görmek, bekâr kimse için evliliğe, evli, kimse için evlat sahibi olmaya işaret eder. Bazen de haç, kadri ve şanı yüce, Allah'ın emirlerine uyan ve itaat eden dinine bağlı bir adama işaret eder. Hristiyan ise sorunlarından kurtulacak demektir.

İbn-i Sîrîn: Haç satın aldığınızı veya birinin size haç verdiğini görmek; dinen zayıf olmaya… Boynunuzda haç olduğunu görmek; inancınızın hak inancı olduğuna… Haça taptığınızı görmek; Allah'a ortak koşmaya delalettir.

Kirmanî: Birinin size haç verdiğini, onu aldığınızı, kırdığınızı veya evden dışarı fırlattığınızı görmek; dinen güçlü bir yapıya sahip olduğunuza… Haçı öptüğünüzü ve onu kutsal saydığınızı görmek; yukarıdaki yorumun tam tersine delalet eder.

Çağdaş Ulema: Yolda haç görmek; müjdeli habere… Kulede haç görmek; iyi fikirleriniz olduğuna delalettir.

Seyyid Süleyman: Bu rüyayı görenin, dini eksik olur. Herhangi bir sebeple haç sahibi olmak; küfre işaret eder. Birine haç verdiğini gören, o kimseyi dinden uzaklaştıracağına delalet eder.

Haç (salip, İstavroz) kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Haç (salip, İstavroz) Görmek” için bir yorum

  1. Merhabalar, rüyada dedemin evinde bir sarışın çocuk elinde haç varmış, beni haçla şeytandan koruyormuş bunun anlamı ne? Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir