Rüyada Zikir / Zikrullah Görmek

Allah (C.C.)’ı Devamlı Zikrettiğini Görmek

Seyyid Süleyman: Rüyasında Allah (C.C.) devamlı zikrettiğini gören emniyete kavuşur, düşmanına galip gelir. Önünde hayır kapıları açılır. Musibetten kurtulur. Güç işleri kolaylaşır. Selamete çıkar. Zikr-i İlahide bulunduğunu görenin makamı yücelir, kıymeti artar.

Rüyada “La İlahe İllallah” Demek

“La İlahe İllallah” diyen, kısa zamanda rahata kavuşur. Hayatını şehadet getirerek tamamlar. Derdinden kurtulur. Cenab-ı Hakk’ı hürmetle zikrettiğini gören emeline nail olup, düşmanını yener.

“La Havle Vela Kuvvete” okuyan, mal ve nimet sahibi olur ve Allah (C.C.) onu korur. Zalimlerden kurtulur.

Rüyada “La Havle” Demek

İbn-i Kesir şöyle diyor: La havle kıraat ettiğini gören, hayra erer veya define bulur. Zikirle iştigal etmek, hayır ve berekettir.

Rüyada Münasip Olmayan Bir Yerde Zikretmek

Zikredilmesi münasip olmayan bir yerde zikreden, bidate düşer, günah işler.

Rüyada Toplulukta Zikrettiğini Görmek

Bir toplulukla beraber zikreden, bütün halkın selametini ister.

Rüyada Zikre Davet Edildiğini Görmek

Zikre davet edildiği halde icabet etmeyen, dinden çıkar. Cünüp iken zikirle meşgul olan, haram bir iş yapıp vebale girer. Sahrada tekbir getirip “La ilahe İllallah” demek; müminlerin zaferine işarettir.

Rüyada Cenab-ı Hakk’ı Mağarada Övmek

Cenab-ı Hakk’ı mağarada övmek, tesbih etmek veya bunları işitmek; o bölgede büyük hayır ve bereket husulüne delalet eder.

Rüyada Zikir Meclisinin Başında Bulunduğunu Görmek

Bir zikir meclisinin başında bulunduğunu gören, Müslümanlara hayırda bulunur.

Abdulgani Nablusi diyor ki: Zikrullah rüyası herhalde hayırdır. İki cihanda saadete, gufrana, rahmete, büyük kıymete, makama işarettir.

Ayrıca bkz: Rüyada Kuran Sureleri Görmek, Rüyada Allah’ı Anmak Görmek

Zikir / Zikrullah

“Rüyada Zikir / Zikrullah Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Selamünaleyküm, ben gece rüyamda beyaz bir sayfada Türkçe ve Arapça dualar, yazılar gördüm. Rüyamda duayı okuyabiliyordum ve sayfada ayrıca Allah’ı zikir et diye yazı vardı. Ararda rüyamdan uyanınca sadece Allah’ı zikir et yazısı kaldı. Yorumlarınızı yazabilir misiniz rica etsem?

  2. Rüyamda birden Allah demeye başaladım sonra vücudumun uyuştunu hissettim sonra daha çok Allah demeye başladım uyuşmalar giderek arttı uyku halindeyken ayağa kalktım sonra zikre devam etim ama içimden Allah diyodum sonra sesli söylemeye çalıştım sesli Allah dedim sonra o hal giti ve yatar vaziyete gözümü açtım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir