ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Kelimeyi şahadet Görmek

Rüyada kelime-i sahadet getirerek, La ilahe illallah dediginizi görmek, imaninizin çok kuvvetli olduguna. bunu her zaman tekrarlayarak daima iman tazelemeniz gerektigine, ibadete devam etmenize ve ibadetle mesgul olan insanlarla daima birlikte olmaniz gerektigine isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada kelimei sehadet getirmek, imaninin kuvvetli olduguna isarettir. Ayni zamanda unutmayarak daima ölümü hatirlamaniz gerektigine de ihtar eden bir uyaridir.

Kelimeyi şahadet kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Kelimeyi şahadet görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Kelimeyi şahadet rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

31
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Kanyeli

Hatırladığım kadarıyla düğün yeri oluyor yemek falan veriliyor o sırada karı koca oluyor. İnsanları farklı bir dine teşvik ediyor ben de kelimeyi şahadet getiriyorum. Anlamını söylüyorum “Allah birdir” falan diyorum. O yalanlıyor o karı koca fakat kapalı idi. Ben doğru olanı söylemeye çalışıyordum.

29.07.2013 13:04:06

ŞEKER_06

Hayırlı sabahlar bu gece o kadar garip bir rüya gördüm ki düşündükçe tüylerim ürperiyor. Rüyamda kızım ecel imiş arkadaşımın çocuğu kaza yapmış, onun yanına gidiyorum. Kızım da peşimden geliyor. Çevredekilere soruyorum “Siz bu kızı görüyor musunuz?” diye onlar “Hayır görmüyoruz” diyorlar. Ben arkadaşımın eşinin yanına gidiyorum. Dilim tutulmuş “Bana kelimeyi şahadet getirmeme yardımcı ol, sen söyle ben de söyleyeyim ”diyorum. Söylüyorum söylüyorum olmuyor, en sonunda yarım çektim. Nedir bunun yorumu acaba?

12.08.2013 11:22:32

İzzet

Yanlış fetva vermek istemem ama anladığım kadarıyla Kelime-i Şehadet getirmekte zorlanıyorsunuz bu da imanınızın biraz zayıf olduğunu gösterir Allah korusun. Devamlı La ilahe illallah getirmenizi tavsiye ediyorum.

07.08.2015 16:09:37

Emel

Bir ay önce babam öldü. Bu gece babamı gördüm. Birlikte kelimeyi şahadet getirdik ve babam öldü. Ne demek oluyor, acaba bir bilgi verir misiniz?

29.11.2013 14:18:59

Hüseyin

Ölmüş bir tanıdığım otobüs kullanıyordu, çok hızlı gidiyordu. Ben de arkadaydım. Yanımda dayımın oğlu vardı, bir şeyler konuşuyorduk. Otobüs viraja hızlı girdi ve devrildi. Ben koltuğa sarıldım ve şehadet getirdim. Ve uyandım.

03.01.2014 09:37:07

Binali

Rüyamda birinin şeytan kılığına girdiğini gördüm. “Ben Allah’ım” diyordu. Ben de kelime şahadet getirerek bir taş aldım, tam vuracaktım kaçtı.

09.02.2014 15:35:06

Hazan Yeli

Azrail’i (as) canımı almaya geldiğini görüyorum. Önce çok korkuyorum, çığlık atıyorum sonra aklım başıma geliyor ve Kelime-i Şehadet getiriyorum. O haldeyken uyandım.

09.04.2014 08:30:43

Kara Gözlüm

Ben rüyamda bir yere gitmişim ve yerde toprakta bomba olduğunu hissetmiştim. “Burada bomba var” derken bomba patladı. Ateşi hissettim ve ardından Kelime-i Şehadet getirdim uyandım. Bu rüya acaba neye yorumluyor?

09.04.2014 23:10:18

SERAP

Rüyamda bir arabayla gidiyoruz şehir içi fakat sahil boyu imiş. Yanımdaki ya yengemdi ya da başka birisi tam çıkaramıyorum. Bir anda denizin kabardığını içinden gemiler çıktığını ve akabinde sürekli denizin diğer bölümleri dağlar gibi kabarmaya başladı, ben Eşhedu enla ilahe illallah ve Eşhedü enla Muhameden Resul Allah” diye sürekli söylüyorum. Biran gözüm gökyüzüne çevrildi. Birde ne görüm ki, bulutlar gri renkte kabarmışlar açıldığında içinden siyah güvercinler sürüyle çıktı. Yanımdakine diyorum ki “Kıyamet çok yakındır Allah’ım” diye kelimeyi Şehadete devam ediyorum. Bilen var mı yorumlanırsa çok sevinirim.

03.11.2014 12:14:44

Fatih

Rüyamda öylesine dolaşıyordum birden biri elime gümüşten yapılmış kolye gibi bişeyi elime verdi üstüne baktım alt alta kurandan şu harfler yazıyordu “Ays sin Kaf” ben onu gördükten sonra “Hasbiyaallah hasbiyallahu na'mel vekil” diye söyledim ve ardından şehadet getirdim. Çok güzel mekanlara girdim her girdiğim yerin üstünde ayetler vardı. Herkes beni hoş karşılıyordu. Tabir ederseniz çok sevinirim ve sürekli rüyamda şehadet ve kelime-i Tevhit getiriyorum. Kur'an okuyorum, namaz kılıyorum çok şükür.

06.11.2014 23:44:32

Emre

Merhaba, rüyamda şiddetli bir deprem oldu ve bulunduğum yüksek bina çökmeye başladı. Ben de yere doğru düşerken artık öleceğime kanaat getirerek Kelime’yi Şehadet getiriyordum. Bütün olarak ne anlama geldiğini açıklar mısınız? Teşekkürler...

22.11.2014 19:28:26

Neriman

Lütfen detaylı bilgi verir misiniz? Rüyamda Musa as mı gördüm. Kelime-i Şahadet getiriyordum ama küçük bir oğlan çocuğu olarak gördüm. Çok karanlık bir yerdeydim. Çok korkmuştum. Lütfen yorumunu söyler misiniz?

30.01.2015 01:08:34

Zuhal B.

Eşimle bir minibüste otoyoldayız. Birden küçük bir tümsek var tam oradan geçerken bomba patlıyor. Ben öleceğim diye kelimeyi şahadet getiriyorum. Ve uyandım. Yorumlarsanız minnettar kalacağım. Allah razı olsun.

01.03.2015 14:49:18

Nergis

Rüyamda gece karanlık, kıyamet kopacakmış, gökyüzünde ay karanlığın içinde. Ayın içinden bir ay daha çıkıyor. Hava aydınlanır gibi oluyor havanın karanlığı, gök gürültüsü, rüzgar bir anda kesiliyor. Ben de kelimeyi şahadet getiriyordum.

05.03.2015 19:58:07

Derya

Rüyamda bağıra bağıra Kelime-i Şahadet getiriyordum. Kim olduğunu ve ne yaptığını bilmesem de bana kötülük yapan ve şeytan olduğunu rüyamda bile bana hissettiren birisini engellemeye çalışıyordum. Olduğum yerden uzaklaşsın diye o şahsın yüzüne karşı bağıra bağıra Kelime-i Şahadet getiriyordum ve besmele çekiyordum. Bir ara gözümü açıp uyandığımda bile hala Kelime-i Şahadet getirdiğimi fark ettim.

22.04.2015 04:26:44

Eda B.

Kelime-i Şehadet okuyordum.

12.07.2015 17:38:19

Engin

Yaşlı ve beyaz sakallı bir erkeğe şehadet getirtmeye ve İslam’a geçmesine yardımcı oluyordum.

10.04.2016 12:24:12

Engin

Sarı ve çok güzel bir ineği kurban etmek için yatırıyorum ve öperek kurban ediyorum kan akmıyor.

10.04.2016 12:26:42

Erdem Yilmaz

Rüyamda su kanalından karsıya atladım. Uzun bir mesafe biri bana bir şey Verdi karşıya atladım ve bağırarak kelimeyi şahadet getirerek uyandım. Bu üryanin yorumunu yapar mısınız?

20.05.2016 07:51:57

bayam köregen

İyi günler rüyamda ailemle büyük bir ağacın üzerinde kalıyor ve yaşıyoruz. Daha sonra aşağı iniyorum ve böcek sesleri duyuyorum ve şehadet getiriyorum. böcekler seslerini kesiyorlar. Daha sonra yine ağaca çıkıyorum annemle biraz konuşup yatıyoruz sonra uyanıyorum ve kıtlık başlamış sadece bulgur pilavı yiyoruz. Ortalık karanlıktı ben tam tencereden pilav yiyecekken şeytan benimle uğraşmaya başlıyor. Köpekler üzerime doğru kızgın bir şekilde geliyor. Bende devamlı kelimei şehadet ve tevhid getiriyorum. Annemde şeytan neden seninle uğraşıyor ve seni ele geçirecek diyor. Sonra sürekli şehadet ve kelimei tevhid getirerek yüreğim hoplamış bir şekilde uyanıyorum. Rica etsem tabirini yapabilirmisiniz. Teşekkür ederim.

24.07.2016 10:31:31

Necip S.

Rüyamda beni tanımadığım biri öldürüyor. Bende tam o sırada kelimeyi şahadet getiriyorum.

31.05.2017 10:01:19

Afitap

Allah peygamber efendimizle etteyahatü duasını okuyordu. Cebrail melekte kelimeyi şahadet getiriyordu bende onunla beraber tekrar ettim.

16.07.2017 17:17:40


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook