ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Gebelik Görmek

Kadın yahut erkeğin kendini gebe olmuş görmesi hayır ve iyiliğe; ilim ve malda ziyadeliğe, Yaşlı kadının gebeliği kıtlıktan sonra bolluğa, Genç kızın ve dul kadının kendilerini gebe görmeleri evlenmelerine, Kısır kadının ve erkek hayvanların gebeliği o yyılın kurak geçmesine, Gebe kadın görmek gizli işlere, üzüntü ve kedere delalet eder.

Gebelik rüyaları kötüye yorumlanır, sıkıntı demektir. Rüyasında gebe olduğunu gören kişi büyük sıkıntıyla karşılaşır. Ve bu sıkıntı kolay kolay bitmez demektir.

Sıkıntıdır. İşle ilgili sıkıntı, evle ilgili sorun, kederdir.

Ebu Said El-Vaiz'e göre; bir kadinin kendini gebe olarak görmesi mal, bir erkegin kendisini gebe görmesi hüzün ve kederdir. Rüya sahibi erkek veya kadin olsun, gebelik görmek karninin büyüklügü nispetinde mal ve dünya nimetlerine delalet eder. Henüz balig olmamis bir çocugun kendisini gebe görmesi babasi ile ve küçük kizin gebe oldugunu görmesi de annesi ile yorumlanir. Kirmani söyle diyor: Rüyasinda gebe oldugunu görenin mali artar. Karisinin hamile oldugunu gören, dünya mallarindan bir sey ister. Gebelik gerek erkek ve gerek kadin için her durumda hayirlidir. Hayvanlardan birinin gebe oldugunu görmek hayir ve menfa-attir. Bir baska rivayete görede: Rüyada gebe oldugunu gören kadinin, malinin artmasina, övülmeye, izzet ve serefe nail olmaya isaret eder. Erkegin, kendisini gebe oldugunu görmesi, insanlardan gizledigi ve ortaya çikmasindan korkulari agir bir üzüntü ve kedere isaret eder. Gebelik, gerek erkek gerek disi olsun, rüyayi gören kimse için dünyaca olan fazlaliga isaret eder. Rüyada gebe kadini görmek, üzüntü ve kedere ve gizli islere isaret eder. Erkeklerin gebeligi, alim için ilminin fazlaligina, meslek sahibi için hiç kimsenin yapamayacagi bir seyi yapmasina isaret eder. Bazen de erkegin gebeligi, onun üzüntü ve kedere düsmesine isaret eder. Bazen de gebelik, ask ve muhabbete isaret eder. Bazen de rüya, erkekle kadin arasini bir yerde birlestiren kimseye yahut hastaliga ya da evine hirsiz girmesine veya çaldigi bir seyi sahibinden gizlemesine isaret eder. Rüyada erkegin gebeligi, kendisini iple helak etmesine isarettir. Bazen, o kimsenin yaninda yabanci ölülerden sevdigi bir kimse defnedilir. Bazen de, mümkün olmayan seylere yardim etmekle yalanci olur. Bazen, bozuk iman ve itikadim gizler. Bekar kizin kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek ugursuzluk ve siddete isaret eder. Bazen de o kizin bulundugu yerde hirsiz ve yangin gibi meydana gelecek kötülüge isaret eder. Bazen de o kiza cin dokunmasina veyahut kendisine münasip ve layik olmayan birisine nikahlanmasina ya da uzun müddet evde kalmasina isaret eder. Kisir kadinin veya hayvanlarin erkeginin gebeligi, senenin kitligina, haynn azligina, hirsizlar tarafindan gelecek fitneye serrin çok olmasina isaret eder. Kisir kadinin yahut erkek hayvanlardan birisinin bir hayvan dogurmasini görmesi, ser ve siddetin gitmesine ve bir korku ve üzüntünün meydana çikmasina isaret eder. Bir kimse kendi haniminin hamile oldugunu görse dünya metasindan bir sey arzu etmesine isaret eder. Kendisinin hamile oldugunu gören kimsenin mal ve dünyasindaki ziyadelige isaret eder. Gebelik, gerek kadin gerekse erkek için her halde iyidir. Dul kadin ve genç kizin kendilerini gebe görmeleri, evlenmelerine isaret eder.

Gebelik rüyaları hiçbir zaman iyiye yorumlanmaz. Gebelik doğrudan doğruya sıkıntıları belirtir. Rüyasında gebe olduğunu gören kimse büyük bir dert ve sıkıntıyla karşılaşır. Bu sıkıntı başa çıkılamayacak kadar büyük olabilir. Ve kolay kolay sona ermeyecektir. Gebelik rüyaları işsizlik, evle ilgili sorun ve sevgiliyle ilgili keder olabilir.

Gebelik rüyaları hiçbir zaman iyiye yorumlanmaz. Gebelik doğrudan doğruya sıkıntıları belirtir. Rüyasında gebe olduğunu gören kimse büyük bir dert ve sıkıntıyla karşılaşır.

Gebelik rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

481
62
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Gaye

Gebelik testinin negatif çıktığını görmek, ne demektir?

17.07.2013 11:19:14

Beyaz

Rüyamda kendimi gebe olarak gördüm. Önce sanki doğum zamanıymış gibi çok şiddetli sancı çekiyorum, kıvransam da dayanıyorum sonra birden 4-5aylık olduğunu fark ediyorum. Tuvalete gidiyorum ve aşırı kanamam olduğunu görüyorum ancak bebeğe dair bir kalıntı düşmüyor. Arkadaşıma kocası gelince beni hastaneye götürmesini istiyorum.

28.07.2013 11:06:01

Betul

Rüyamda hamileydim, sancım oluyordu, düşük yapıyormuşum yanımda birisi daha vardı ayaklarına kan bulaşmıştı sonra kendi ayağıma bulaştığını ve yerin kan olduğunu gördüm. Yorumlar mısınız?

31.07.2013 12:02:30

Yağmur

16 yaşındayım. Bir sevgilim var 3,5 aydır çıkıyoruz ama aramız şu sıralar baya kötü. Bu akşam rüyamda hamile olduğumu gördüm, sevgilimden. Fakat öyle bir yakınlaşma da hiç olmadı aramızda. Neyse sonra hamileyim. Annemin haberi var. Anneme söyledim, sevindi. Karnımda daha belirgin değil, bu arada. Sevgilime tam söyleyeceğim hamile olduğumu ve uyanıyorum. Bu olayın da dayımların evinin balkonunda geçtiğini gördüm. Bir de ben biz çıkarken bu rüyanın benzerini yine gördüm. Yani sevgilimden hamile olduğumu, bir kere daha görünce korkmaya başladım. Açıklar mısınız?

14.11.2013 12:02:09

İlhan

Rüyamda hamile bir yılan gördüm.

12.01.2014 00:18:04

Yeliz

Rüyamda üçüz bebeklere hamile olduğumu gördüm ve inanamadım çok korktum biri kız ikisi erkekti daha sonra doktordan bir daha muayene etmesini istedim ve bir kez daha baktı ve yanlış gördüğünü söyledi. Sadece 1 erkek bebeğe hamileymişim, yaklaşık 1,5 yıldır evliyim ve önümüzdeki yaz sonu bebek düşünüyoruz. Rüyamın neye işaret olduğunu bana yazarsanız o kadar sevinirim ki. Allah razı olsun şimdiden.

22.09.2014 10:31:52

ECEM K.

Bir daha ki 3 olma ihtimali yüksek mi bilemem. Orasını Allah bilir.

14.01.2015 10:21:34

Esmer

Rüyamda uzun zamandır görmediğim bir akrabamı gördüm ve hamile olarak görüyordum. Ve ben bir kadınım.

28.02.2015 12:37:09

Erkan

Merhaba, ismim Erkan. Rüyamda iş yerinde hamile olduğu ve doğum yapmak üzere olduğumu görüyorum ama doğurmadım. Bu rüya beni çok etkiledi. Yorumlarsanız mutlu olurum. Teşekkür ediyorum. Hoşça kalın.

01.03.2015 09:25:44

Umut

Ben de bekar bir kızım, sevgilim yok ama rüyamda hamileydim. Sanırsam kız çocuğuydu. Bunu yorumlar mısınız?

05.04.2015 08:30:12

Berra

Rüyamda hamile olduğumu gördüm. Şaşkınlık içindeydim regl olduğum halde nasıl hamile kaldım diye söylenip duruyordum. Bebeğin cinsiyeti erkekmiş. Rüya boyunca bebek karnımı tekmeledi. Gerçekmiş gibi gördüm. Anlamı nedir?

16.09.2015 08:28:14


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook