Rüyada Gebelik Görmek

Kadın yahut erkeğin kendini gebe olmuş görmesi hayır ve iyiliğe; ilim ve malda ziyadeliğe, Yaşlı kadının gebeliği kıtlıktan sonra bolluğa, Genç kızın ve dul kadının kendilerini gebe görmeleri evlenmelerine, Kısır kadının ve erkek hayvanların gebeliği o yyılın kurak geçmesine, Gebe kadın görmek gizli işlere, üzüntü ve kedere delalet eder.

Gebelik rüyaları kötüye yorumlanır, sıkıntı demektir. Rüyasında gebe olduğunu gören kişi büyük sıkıntıyla karşılaşır. Ve bu sıkıntı kolay kolay bitmez demektir.

Sıkıntıdır. İşle ilgili sıkıntı, evle ilgili sorun, kederdir.

Ebu Said El-Vaiz’e göre; bir kadinin kendini gebe olarak görmesi mal, bir erkegin kendisini gebe görmesi hüzün ve kederdir. Rüya sahibi erkek veya kadin olsun, gebelik görmek karninin büyüklügü nispetinde mal ve dünya nimetlerine delalet eder. Henüz balig olmamis bir çocugun kendisini gebe görmesi babasi ile ve küçük kizin gebe oldugunu görmesi de annesi ile yorumlanır. Kirmani söyle diyor: Rüyasinda gebe oldugunu görenin mali artar. Karisinin hamile oldugunu gören, dünya mallarindan bir şey ister. Gebelik gerek erkek ve gerek kadin için her durumda hayirlidir. Hayvanlardan birinin gebe oldugunu görmek hayir ve menfa-attir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada gebe oldugunu gören kadinin, malinin artmasina, övülmeye, izzet ve serefe nail olmaya işaret eder. Erkegin, kendisini gebe oldugunu görmesi, insanlardan gizledigi ve ortaya çikmasindan korkulari agir bir üzüntü ve kedere işaret eder. Gebelik, gerek erkek gerek disi olsun, rüyayi gören kimse için dünyaca olan fazlaliga işaret eder. Rüyada gebe kadini görmek, üzüntü ve kedere ve gizli islere işaret eder. Erkeklerin gebeligi, alim için ilminin fazlaligina, meslek sahibi için hiç kimsenin yapamayacagi bir şeyi yapmasina işaret eder. Bazen de erkegin gebeligi, onun üzüntü ve kedere düsmesine işaret eder. Bazen de gebelik, ask ve muhabbete işaret eder. Bazen de rüya, erkekle kadin arasini bir yerde birlestiren kimseye yahut hastaliga ya da evine hirsiz girmesine veya çaldigi bir şeyi sahibinden gizlemesine işaret eder. Rüyada erkegin gebeligi, kendisini iple helak etmesine işarettir. Bazen, o kimsenin yaninda yabanci ölülerden sevdigi bir kimse defnedilir. Bazen de, mümkün olmayan seylere yardim etmekle yalanci olur. Bazen, bozuk iman ve itikadim gizler. Bekar kizin kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek ugursuzluk ve şiddete işaret eder. Bazen de o kizin bulundugu yerde hirsiz ve yangin gibi meydana gelecek kötülüge işaret eder. Bazen de o kiza cin dokunmasina veyahut kendisine münasip ve layik olmayan birisine nikahlanmasina ya da uzun müddet evde kalmasina işaret eder. Kisir kadinin veya hayvanlarin erkeginin gebeligi, senenin kitligina, haynn azligina, hirsizlar tarafindan gelecek fitneye serrin çok olmasina işaret eder. Kisir kadinin yahut erkek hayvanlardan birisinin bir hayvan dogurmasini görmesi, ser ve şiddetin gitmesine ve bir korku ve üzüntünün meydana çikmasina işaret eder. Bir kimse kendi haniminin hamile oldugunu görse dünya metasindan bir şey arzu etmesine işaret eder. Kendisinin hamile oldugunu gören kimsenin mal ve dünyasindaki ziyadelige işaret eder. Gebelik, gerek kadin gerekse erkek için her halde iyidir. Dul kadin ve genç kizin kendilerini gebe görmeleri, evlenmelerine işaret eder.

Gebelik rüyaları hiçbir zaman iyiye yorumlanmaz. Gebelik doğrudan doğruya sıkıntıları belirtir. Rüyasında gebe olduğunu gören kimse büyük bir dert ve sıkıntıyla karşılaşır. Bu sıkıntı başa çıkılamayacak kadar büyük olabilir. Ve kolay kolay sona ermeyecektir. Gebelik rüyaları işsizlik, evle ilgili sorun ve sevgiliyle ilgili keder olabilir.

Gebelik rüyaları hiçbir zaman iyiye yorumlanmaz. Gebelik doğrudan doğruya sıkıntıları belirtir. Rüyasında gebe olduğunu gören kimse büyük bir dert ve sıkıntıyla karşılaşır.

Gebelik

“Rüyada Gebelik Görmek” üzerine 12 yorum

  1. Rüyamda kendimi gebe olarak gördüm. Önce sanki doğum zamanıymış gibi çok şiddetli sancı çekiyorum, kıvransam da dayanıyorum sonra birden 4-5aylık olduğunu fark ediyorum. Tuvalete gidiyorum ve aşırı kanamam olduğunu görüyorum ancak bebeğe dair bir kalıntı düşmüyor. Arkadaşıma kocası gelince beni hastaneye götürmesini istiyorum.

  2. Rüyamda hamileydim, sancım oluyordu, düşük yapıyormuşum yanımda birisi daha vardı ayaklarına kan bulaşmıştı sonra kendi ayağıma bulaştığını ve yerin kan olduğunu gördüm. Yorumlar mısınız?

  3. 16 yaşındayım. Bir sevgilim var 3,5 aydır çıkıyoruz ama aramız şu sıralar baya kötü. Bu akşam rüyamda hamile olduğumu gördüm, sevgilimden. Fakat öyle bir yakınlaşma da hiç olmadı aramızda. Neyse sonra hamileyim. Annemin haberi var. Anneme söyledim, sevindi. Karnımda daha belirgin değil, bu arada. Sevgilime tam söyleyeceğim hamile olduğumu ve uyanıyorum. Bu olayın da dayımların evinin balkonunda geçtiğini gördüm. Bir de ben biz çıkarken bu rüyanın benzerini yine gördüm. Yani sevgilimden hamile olduğumu, bir kere daha görünce korkmaya başladım. Açıklar mısınız?

    1. Lütfen sevgilinizle aranızı acınız. Veya ayrılınız. Eğer bunları yapamıyor iseniz tek kalacağınız ortamlardan kacınınız.

  4. Rüyamda üçüz bebeklere hamile olduğumu gördüm ve inanamadım çok korktum biri kız ikisi erkekti daha sonra doktordan bir daha muayene etmesini istedim ve bir kez daha baktı ve yanlış gördüğünü söyledi. Sadece 1 erkek bebeğe hamileymişim, yaklaşık 1,5 yıldır evliyim ve önümüzdeki yaz sonu bebek düşünüyoruz. Rüyamın neye işaret olduğunu bana yazarsanız o kadar sevinirim ki. Allah razı olsun şimdiden.

  5. Rüyamda uzun zamandır görmediğim bir akrabamı gördüm ve hamile olarak görüyordum. Ve ben bir kadınım.

  6. Merhaba, ismim Erkan. Rüyamda iş yerinde hamile olduğu ve doğum yapmak üzere olduğumu görüyorum ama doğurmadım. Bu rüya beni çok etkiledi. Yorumlarsanız mutlu olurum. Teşekkür ediyorum. Hoşça kalın.

  7. Ben de bekar bir kızım, sevgilim yok ama rüyamda hamileydim. Sanırsam kız çocuğuydu. Bunu yorumlar mısınız?

  8. Rüyamda hamile olduğumu gördüm. Şaşkınlık içindeydim regl olduğum halde nasıl hamile kaldım diye söylenip duruyordum. Bebeğin cinsiyeti erkekmiş. Rüya boyunca bebek karnımı tekmeledi. Gerçekmiş gibi gördüm. Anlamı nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir