Rüyada Boğaz Görmek

Ayrıca bkz: Boğaz Hırıltısı, Boğazlamak

Rüyada nefes borusunu görmek, elçiye, sefire, ölüm ve hayata alamettir.

Rüyada boğazından bir kıl veya bir iplik çıktığını ve onu çektiğini görmek, ömrün uzunluğuna delalet eder. Bazen de rüyada boğaz görmek, evin suyu veya kuyusuna işarettir. Malumdur ki, boğaz insanın hayatıdır. Bu sebeple boğaz görmek, hayır ile tabir olunur.

Rüyada boğaz görmek uzun ömre, sıkıntısız rahat bir hayata geniş rızka işaret eder.

Boğaz

“Rüyada Boğaz Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Rüya tabirlerinden anlayan arkadaşlar lütfen yardımcı olun. 2 ayda 2 defa aynı rüyayı görüyorum. Rüyamda uykudayım ve yine rüyamda uyanıyorum. Boğazıma yapışmış topak toprak saçları elimi ağzıma sokup çekerek çıkarmaya çalışıyorum ve çıkarıyorum ama hepsini bir seferde değil çıkarıyorum yine de kalıyor ve onu çıkarmaya çalışırken rüyam bitiyor. Tabi ki de midem bulanıyor ama kusmuyorum. Aynı banyo giderine takılan saçları çıkarır gibi boğazıma takılan saçları çıkarmaya çalışıyorum. Bunun manası nedir? Sıkıntılı bir bölgede, eşim memlekette, askerim, aklıma takıldı 1 kere görsem neyse 2 inci kez görüyorum kafayı yiyeceğim lütfen yardımcı olun.

  2. Rüyamda boğazımdan bir yara alıyorum, ağır bir yara değil fakat ailecek çok korkuyoruz. Ameliyat olmam gerektiğini düşünüyoruz hepimiz ve ablam beni ameliyat edeceğini söylüyor fakat ablam öğretmen, elinde keskin bir aletle yanıma yanaşıyor. Ben korkup geri çekiliyorum. “Narkoz ver, öyle yap” diyorum ama bir yandan da narkozdan korkuyorum. Narkoz alırsam dünyadan tamamen kopacağım ya geri uyanamazsam, o zaman ne olacak diye korkuyorum. Sizce bunun anlamı nedir? Yorumlarsanız çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir