Rüyada Darağacı / Darağacında Asılmak Görmek

İmam Cafer Sadık: Rüyada darağacında asılmak dört şekilde tabir edilir: 1-Önderlik, saygınlık 2-Mal 3-Büyüklük 4-İnsanları hakkında dedikodu etmek.

Allame Meclisî: İdam sahnesi görmek; liderlik ve saygınlık sahibi olacağınıza… Darağacı görmek; şan ve şöhretle yorumlanır.

İbn-i Sîrîn: Bir gün yanıma biri gelerek “Rüyamda birinin iki elini de kestiler, bir başkasını da darağacında astılar" dedi. "Eğer doğru söylüyorsan, bugün şehrin amirini görevden azledecek ve yerine başka birini atayacaklar" dedim. Aynı gün şehrin amirini görevden aldılar ve yerine başkasını atadılar.

Kirmanî: Darağacına asıldığınızı ancak insanların size bakmadığını görmek; İtibar göreceğinize fakat dinden döneceğinize… Darağacına asıldığınızı ve halkın size baktığını görmek; bir topluluğa öncü olacağınıza işaret eder.

Birinin darağacına insan eti astığını ve bunu yediğinizi görmek; halkın yakasından düşmeyen bir kimseden menfaatleneceğinize… Darağacına asıldığınızı ve vücudunuzdan kan aktığını görmek; insanların açığını arayacağınıza ve bundan dolayı da günaha gireceğinize delalet eder.

Çağdaş Ulema: Darağacında asıldığınızı görmek; başarı elde edeceğiniz bir dönem içerisinde olduğunuza… Birinin darağacında asıldığını görmek; durumunuzun iyiye gideceğine… Darağacında asılı olduğunuzu veya asılı kaldığınızı görmek; saadet, onur ve neşe ile tabir edilir. 

Darağacı / Darağacında Asılmak kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir