Rüyada Can Görmek

İmam Cafer Sadık: Rüyada can verdiğinizi görmek; canınızın tehlikede olduğuna delalettir.

İbn-i Sîrîn: Can görmek; evlat, mal ya da uyumlu hanıma delalet eder.

Canınızın çıktığını görmek; eşinizin, çocuğunuzun veya kendi ecelinizin yaklaştığına ya da malınızın telef olacağına… Kendi canınızı güzel bir insan olarak görmek; güzel yüzlü bir çocuğunuz olacağına veya saygın ve cömert birinin yardımı ile durumunuzun iyiye gideceğine işaret eder.

Canınızın avucunuzda olduğunu görmek; tehlikeli ve hassas bir işle meşgul olacağınıza… Canınızın avucunuzdan çıktığını ve gökyüzüne yükseldiğini görmek; ecelinizin yaklaştığına… Canınızın sarı renkte olduğunu görmek; şiddetli bir hastalığa yakalanıp öleceğinize işaret eder.

Canınızın kırmızı veya beyaz olduğunu görmek; akıbetinizin güzel olacağına ve üzüntüden kurtulacağınıza… Canınızın siyah renkte olduğunu görmek; ilahî azaba delalet eder.

Rivayet edilir ki; adamın biri Resul-i Ekrem'in (s.a.v) yanına gelerek, "Ya Resurullah, rüyamda canımın bedenimden çıktığını, beni yanına aldığını ve gökyüzüne yükseldiğini gördüm" dedi. Bunun üzerine Resul-i Ekrem (s.a.v) ona, "Vasiyet et!" buyurdu.

Can kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Can Görmek” için bir yorum

  1. Rüyamda tek başıma kendi yatağımdaydım karanlıktı, normalde karanlıktan çok az korkarım karanlıkta cin gelmeyecek ya diye düşünüyordum cinler geliyordu, sesler çıkartıyordu. “Yok artık” diyordum. “Neyse canımı almayacak ki” diye kendimi sakinleştirmeye çalışıyordum. Sonra alttan canımın yavaş yavaş çıktığını hissediyordum şeytan veya cinler canımı alıyor fikrindeydim. Çok korkuyordum bir sürü besmele çeliyordum. Arıyorum arıyorum rüyamın tabirini bulamıyorum benzerini de bulamıyorum. Fikri olan yorum yazabilir mi lütfen?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir