Rüyada Gezegen Görmek

Seyyid Süleyman: Zuhal (Satürn) gezegeni; celladı, azap ve mihnet vermekle vazifeli bir zatı temsil eder. Müşteri (Jüpiter); hazinedar vb.’nin sembolüdür.

Merih (Mars); idare memuru; Zühre (Venüs), padişah ve büyük bir şahsın eşi; Utarit (Merkür) ise, kalem erbabı ve bunların reisi ile yorumlanır.

Rüyada Zühre (Venüs) gezegeninin doğuşunu görmek; izzet ve ikbal yani makam ve baht açıklığıdır. Müşteri (Jüpiter)’in doğduğunu görmek; ömrün nihayetine kadar refah içinde yaşamaktır. Süheyl’in doğuşu ise, bela ve zeval habercisidir. 

Ayrıca Bakınız: Yıldız

Bir başka rivayete göre: Rüyada gezegen görmek makam, mevki, sanat, ticaret ve ilim olarak yorumlanır. Rüyada Jüpiter gezegenini görmek, herhangi bir iş hakkında yapılacak görüşmeye; mars gezegeni görmek, kötü bir insanla karşılaşmaya delalet eder.

Rüyada Venüs gezegeni görmek, saygın kadınlarla karşılaşmaya onlardan gelecek yardıma; Merkür gezegeni görmek, âlim biriyle yapacağınız arkadaşlığa yorumlanır.

Gezegen

“Rüyada Gezegen Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda yerden zıplayarak bir yerden geçiyorum ve başka bir gezegene gelmiş oluyorum. Birden gözümün önündeki görüntü değişiyor. Dünyada çok uzun yıllar geçiyor, herkes yaşlanıp ölüyor. Sonra birden yeni gezegende gözümü açıyorum. Sonra uyanıyorum.

  2. Rüyamda dev bir gezegeni dünya üzerinde görüp çarpışmadan korkuyordum. Tam o sırada gezegen dünya gibi bulutlar ve sularla örtülüydü. Dünyaya çarpmadan gezegen bir parçalı bulut şeklinde oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.