Rüyada Ebu Bekir (R.A) Görmek

Rüyada Hz. Ebu Bekir (R.A.)’i görmek, dini olarak birilerinin yol göstericiliğine, yaşıtları arasında daha yüksek bir mertebeye erişileceğine, değerli insanların içinde kendide saygı görmeye işaret eder. Bazen de Hz. Ebu Bekir’i rüyada görmek Allah yolunda nifak yapmaya, doğacak güzel hayırlı evlada, muhtaç olanlara yardım etmeye delalet eder. Bu rüyayı gören kimse huzura doğru bir adım atar, insanlara yalan söylemekten kaçınır.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada Hz. Ebubekir’i görmek güzel davranışlarda bulunan iyi ahlaklı bir dosta kavuşacağınıza işaret eder.  Hz. Ebu Bekir (R.A.) Efendimizi görmek evlatlarınızın başlarına gelenler nedeniyle bazı zor günler yaşayacağınıza veya Allah yolunda hayra ve barışa yönelik işler yaparken zorluk yaşayacağınıza delalet eder.

Hz. Ebu Bekir’i sağ olarak görmek

Hz. Ebu Bekir’i rüyada sağ olarak gören kimse, etrafındaki insanlara karşı kalbinde bir merhamet ve yumuşaklık taşır.

Hz. Ebu Bekir’le oturduğunu görmek

Onunla beraber oturduğunu gören kimse Allah yolunda ibadetlerini artıracağına işaret eder. Akranları arasında saygı görecek ve sözünün dinleneceğine ve kendine biat edileceğine işaret eder. Hali hazırda mertebesi yüksek olan insanlar için de daha yüksek mevkiilere gelineceğine delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Onunla oturmak, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) hal ve hareketlerini yapmaya özen göstereceğine, etrafında nasihate ihtiyaç olanlara yararlı sözler söylemeye; hacca gitmeye; şahedet mertebesine ulaşmaya işaret eder.

Hz. Ebu Bekir Efendimizi sevinçli güler halde ve bilinen mekânda görmek

Hz. Ebu Bekir Efendimizi sevinçli, güler halde ve bilinen bir mekânda görmek; onun bulunduğu yerde bulunan insanlar için bol rızık ve bol ibadete işaret eder.

Seyyid Süleyman, İbn-i Şirin demiştir ki: Hz. Ebu Bekir Efendimizi rüyada güler yüzlü görmek; mutluluk, iyileşme, rızık, başarı, yetenek ve irfandır. O’nu öfkeli görmek, bir parça sıkıntı, başa gelecek kötü olaylar ve bir parça sevaptan uzak kalmaya delalettir. Kendisiyle konuşmak, ondan bir şey almak; kendi sözünde durmaya muhtaçlara yardımda önde olmaya işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir