Rüyada Ebubekir (r.a.) Görmek

Yaşıtları arasında yüceliğe, değerli insanlar nezdinde itibar görmeye; ehil olanlar için hilafet ve önderliğe delalet eder.

Onu görmek hayır ve iyilikte öne geçmeye, cömertliğe, çocuk bekleniyorsa erkek evladına, her türlü hayrın meydana gelmesine, insanlar için hayırlı olmaya işarettir.

Hz. Ebu Bekir (R.A.) Efendimizi sıkıntı içinde görmek bazen çocuklar cihetinden gelecek sıkıntılara yahut hak yolda çekilecek mihnet ve sıkıntılara,

Onunla oturmak, Peygamber Efendimizin (SAV) sünnetine uymaya, insanlara öğüt vermeye; hacca gitmeye; vazife başında ise şehit olarak ölmeye; Allah yolunda bir savaşta ise onu görmek Allah (C.C.) yolunda savaşarak galip gelmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Peygamberimizin Halifeleri.)

Rüyada Hz. Ebu Bekir Sıddık’ın size nasihat ettiğini (RA) görmek, çok iyi kalpli, çok temiz bir arkadaş edineceğinize, bol nimetlere kavuşacağınıza, çevrenizde size gösterilen inancın artacağına, vefa ve fedakârlığınızın herkes tarafından takdir edileceğine delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada Hz.Ebu Bekir (R.A.)'i görmek, akranı arasında yüceliğe kıymetli kişiler arasında tutulmaya işarettir. Bazen O'nu görmek, Allah yolunda malını infak etmeye ve erkek çocuğa, sadakayı muhafazaya işarettir.

Hz. Ebu Bekir'i acı çekerken görmek, erkek veya kız evlatları tarafından şiddet görmeye, korkuya, gözden kaybolmaya ve şiddetten necat bulmaya,

Hz Ebu Bekir’i Allah yolunda savaşırken görmek Allah yolunda cihat yapmaya, hacca gitmeye, düşmanları üzerine galip gelip muvaffak olmaya işarettir.

Hz.Ebu Bekir'i rüyada sağ ve sakin bir halde yalnız oturur olarak gören kimse, Allah’ın kullarına karşı merhametli ve şefkatli olur. Onunla beraber oturduğunu gören kimse Hakk'a tabi olur. Sünnete intiba ederek Ümmeti Muhammed’e nasihatte bulunur.

Ebubekir (r.a.) kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Ebubekir (r.a.) Görmek” için bir yorum

  1. Selamun aleykum. Ben rüyamda iki köklü bir ağaç gördüm ve hemen karsısında da bir nesne gördüm ama onun ne olduğunu hatırlamıyorum. Ağacın Hz. Ebu Bekir (ra)'a ait olduğu söyleniyor ve karşısında duran nesnenin de Hz. Mevlana hazretlerine ait olduğu söyleniyor. Ben de her ikisinin ortasında durmuştum… Bunu açıklarsanız sevinirim. Allah razı olsun.

     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir