Rüyada Zülüf Görmek

Rüyada zülüf -yahut favori- görmek; hayırlı bir çocuğa, hastalıktan şifa bulmaya, mala işarettir. İki zülüfün birden görülmesi, iki hayırlı oğul evladına; birinin zülfünü (favorisini) yolmak, ondan ödünç para almaya yahut onun övgüsünü kazanmaya işaret eder.

Rüyada kadının zülüflerini ve saçlarını örmesi, lider olacak bir çocuk doğurmasına ve o yılın bolluk ve ucuzluk içinde geçmesine, Kadının saç ve zülüflerinin kalın örgüler halinde birbirine dolandığını görmesi şöhret bulacağı bir iş yapmasına delalettir. Kadının saç ve zülüflerini halka göstermesi, rezillik ve rüsvalığına delalet eder.

Rüyada bir kadının zülüflerini görmek, hayırlı ve temiz iki çocuğa delalet eder. Rüyasında zülüf gören, hasta ise iyileşir. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada iki tarafta görülen zülüfler, hayırlı ve erkek çocuğa delalet eder. Bazen de zülüf görmek, hastalıktan şifa bulmaya delalet eder. Hasta olan bir kimse, rüyada zülüflerinin demirden olduğunu ve uyanıkken zülüflerinin bulunduğu kısmın ağrımasından şikayetçi olan kimsenin, iyileşmesine ve o ağrıdan kurtulmasına delalet eder. Bazen de zülf, mal ile tabir edilir. 

Bir kimse rüyada başkasının zülfünü yolduğunu görse, yolan şahsın yolunan şahıstan ödünç para almasına ve o kimsenin onunla iftihar etmesine delalet eder. Bazı tabirciler, rüyada kendi tüyünü yolan kimse zenginse servetinin elinden çıkmasına; fakirse borcunu ödemesine delalet eder, dediler. Rüyada görülen zülüf, onu tasiyan için mübarek erkek çocuktur. Zülfü başında gören kimse için maldır. Zülüf, hanımdır. Çok zülüfler, gören kimse için hanımlardır. 

Kadının rüyada zülüf ve saçlarını örmesi, onun reis bir çocuk doğurmasına ve senenin ucuzluk ve bolluğuna delalet eder. Eğer kadın zülüf ve saçlarını kalın ve birbirine dolaşmış olduğunu görse, şöhret bulacağı bir iş işler. 

Rüyada kadının saçlarını halka göstermesi, onun için rezalet ve rüsvalıktır. Kadının saçının siyahlığı, kocasının halinin güzelliğine ve kocası yanında olan kıymetine delalet eder. Kimi yorumculara göre kadının saçını berrak ve siyah görmesi, kocasının malı ile zengin olmasına delalet eder.

Kadının rüyada başını devamlı olarak açık görmesi, kocasının kaybolup bir daha ona dönmemesine delalet eder. Eğer kocası yoksa, ebediyen evlenmemesine işarettir.

Zülüf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir