Rüyada Zayıflık Görmek

Zafız olduğunu yahut zafiyet hissettiğini görmek kuvvet bulmaya, hayırlı işlere güç yerirebilmeye; Rüyada hissedilen zayıflık, insanın yaratılış itibariyle karşı cinse olan zaafına, evlenme arzusunun fazlalığına; Zayflık bazen aşk ve üzüntüye, üzüntü ve kedere, madden acze düşmeye delalet eder.

Rüyada kendisinin kuvvetsiz ve zayif oldugunu görmek, is hayatinda veya ev içinde bir seyden korkusu olduguna ve çekindigine yorumlanır. Zayifliktan sikayet ederek doktora gittigini görmek ise, basarisizligindan dolayi üzüntü içinde bulunduguna işarettir. ZAYI: Rüyasinda bir şeyi zayi ettigini görmek, uyanikken bir hayir isledigine, veya bir yeminini yerine getirmedigine işarettir. Abdulgani Nablusi’ye göre, rüyada kiymetli bir şeyini zayi ettigini gören, kendisine layik olmayan bir kimse ile evlenir. Eger altin veya gümüs gibi kiymetli bir şeyini zayi etmis ise kindar bir kimse olduguna delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada hissedilen zayiflik kuvvettir. Bazi tabirciler, rüyada vücudunun zayif oldugunu gören kimsenin dini zayif olur veya dininde üzerine farz olan seyi eda etmekte tenbellik eder, dediler. Bazilari da, rüyada hissedilen zayiflik sabirsizliga işarettir. Rüyada vücudunun zayif oldugunu gören kimseye, üzüntü ve keder isabet eder. Rüyada zayif olmak, fakirlik, makam ve rütbeden düsmege işarettir. Bazi tabirciler zayiflik, hastalıktir, bazilari da, açliktir dediler. Bazen de zayiflik, ask ve üzüntüye işarettir.

Zayıflık

“Rüyada Zayıflık Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Gerçekte yatalak olan bir anneannem var. Rüyamda anneannem çok zayıflamış, kucağıma alıyorum kuş gibi hafiflemiş, koltuğa bırakıyorum. Kolu omzunun içine geçiyor, canı acıyor, ben çok üzülüyorum ne yapacağımı bilemiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir