Rüyada Yün Görmek

Yün -gerek görülsün, gerek giyilsin, gerekse yığılsın- mal ve dünyalığa, Sert, kalın ve kaba ve ondan mamül bir şeyi giyen kimesye yakışmayan yün üzüntü ve sıkıntıya; Kışın yün satan kimseyi görmek ticaret ve kazanca, yazın görmek üzüntü ve kedere delaleet eder. (Ayrıca Bakınız; Kırpmak.)

Rüyada yün görmek, helal yoldan para kazanacağınıza işaret eder. Yün doldurmak, yakında evlilik yapacağınıza işaret eder.

Rüyada yün görmek, helal yoldan para kazanacağınıza işaret eder. Yün doldurmak, yakında evlilik yapacağınıza işaret eder.

Temiz ve güzel yün çok iyi kısmettir. Yumakla yün çok paradır.

Rüyada yapagi halinde yün görmek, hiç süphesiz helal olan mal ile tabir olunur. Yün yakmak malini elden çikarmaktir. Vücudunda yün bittigini görmek, malinin artmasina delalet eder. Yünden yapilmis esya iyi kalpli bir ese, iplik haline gelmis yün, hayirli mal ve paraya; bir yastik ve yataga yün doldurmak evlenmege işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada deve yünü görmek fayda, rizik, elbise, miras veya miras olmayan mala ya da gasbedilmis mallara işarettir. Deve yünü, helal maldir. Rüyada birkaç yük deve yününe rastladiğini gören kimse, büyük bir mala kavusur. Rüyada yün giymis bir kimseyi gören adam, kiymetli ve çok mal elde eder. Bazen de yün, gümüse işarettir. Rüyada yün üzerinde uyudugunu gören kimse, hanimi tarafindan çok servete kavusur. Rüyada yünün yanmasi dinin bozulmasina ve servetin elden gitmesine işarettir. Alim bir kimse rüyada yünden elbise giydiğini görse, zühd ve takva ile amel eder. Halki zühd ve takvaya davet ve insanlan ahiret için amel etmeye tesvik eder. Rüyada görülen yün, kederden kurtulmaya işarettir. Ancak yün, sert, kalin ve giyene yakismiyorsa, fakirlik ve zillete işarettir.

Borçların ödenmesi, huzur ve rahata kavuşmak olarak yorumlanır.

Yün

“Rüyada Yün Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Annem yünü bir yorganın ve yastığın içinden çıkarmıştır. Bu ne anlama gelir? Yardımcı olursanız sevinirim.

    1. Rüyada annemle beni seven erkek, yün ditiyordu. Ben de arada gelip yapıyordum. Bu ne anlama geliyor?

  2. Ben bir rüya gördüm. Anneannem bana bir yünden kazak ve aynı kumaş gibi olan bir şapka örüyordu. Ama ben onu sevmedim ve yengeme “Sen dener misin?” dedim. Bu rüyayı görmemin sebebi nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir