Rüyada Yemin Etmek Görmek

Rüyada sadık ve doğru bir şeye yemin ettiğini görmek; zafere, haklı söze, ibadete ve Allah (C.C.) sevgisine delalet eder. Yalan yere yemin ettiğini görmek, hakaret ve alçaklığa, günaha ve fakirliğe işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yalan yere yemin etmek; fakirlik, zillet, rezillik ve hilelere, bazen de yalan yere yapılan yemin, o kimsenin fakir ve evinin harap olmasına işarettir. Yemin, doğru olan ise ve korkudan emin olmaya işarettir.

Rüyada bir kimse, bir adam için veya bir adamın kendisi için yemin ettiğini görse, o kimseye hile yapar. Doğru yere yemin ettiğini gören kimse zafer bulup hak söz söyler ve elinden Allah’ın (C.C.) razı olacağı bir iş meydana gelir. Yalan yere yemin ettiğini gören rezil olur, büyük günah, pişmanlık ve zillet isabet eder ve halk nazarında zelil ve hakir olur.

Rüyada yıldızlara yahut denize veya bunlar gibi şeylere yemin ettiğini görenin sapıklığına, nifakına yahut sözü tahrif etmeye meyletmesine işarettir.

Rüyada Allah-u Teala’ya yemin ettiğini gören kimse, Hakka ittiba ve sünnet-i seniyeye uymasına işarettir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Yalan Yemin, Kasame, Bağlılık Andı

Yemin Etmek

“Rüyada Yemin Etmek Görmek” için bir yorum

  1. Ben büyük bir kararsızlık yaşıyorum. 1,5 aydır çözüme kavuşturamadım okul nakil durumuyla alakalı ve bununla ilgili bir rüya gördüm ancak anlamını bilemiyorum. Rüyamda eski okulumdaydım resim öğretmenimin yanında. Bana “Sen bu okula 3 kere geldin” diyordu. Ancak ben “Hayır 2 kere geldim” diyordum ve hocam inanmayınca yeminler ediyordum. Lütfen rüyamın yorumu hakkında yardımcı olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir