Rüyada Yastık Görmek

Yüz yastığı ev sahibine, arkadaş ve dostlara, kululk yapmakta sebat göstermeye, devlet başkanı için sağlam hazineye, hayırsever bir kadına, Yastık rahata, ailesine düşkün kadına, bazen hastalanmaya; Köşeli yastık (koltuk yastığı) şerefli rütbeye, Sırt yastığı alim kimseye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Yatak.)

Rüyada yastık görmek, genç bir erkek için; çok yakında önünüze çıkacak bir fırsatı iyi değerlendirirseniz mutlu ve rahat bir yaşam sürersiniz demektir. Orta yaşlı bir erkek için bu rüya çok eğleneceğiniz ve rahatlayacağınız bir tatile çıkmak anlamındadır. Bekar bir kadın için rüyada yastık görmek için parası olan ve iyi huylu birisiyle evlenmeye yorumlanır. Evli bir kadın için bu rüya çok iyi bir arkadaş sahibi olmaya yorumlanır.

Zenginliğin ve rahatlığın işaretidir. İpek yastık, hem aşk, hem de iş hayatında başarılı ve mutlu olacağınız anlamına gelir.

Temiz ve güzel bir yastık mevki, önemli görev, hayırlı iştir.

Rüyada yastık görmek, hizmetçilerle yorumlanır. Bu rüyada iyi ve kötü görülecek her sey bununla kiyaslanir. Bir yastik üzerinde oturduğunu gören, bir hizmetçi alir veya kendisine bir kiymetli hediye verilir. Bir yastigi kucakladiğini görenin kısmeti bol olur. Bir yastigi yün veya pamukla doldurduğunu gören, evine birkaç hizmetçi alir.

Yatagi üzerine yastiklar siraladiğini görenin itibari çogalir. Kirmani’ye göre; rüyasında birinin evine girip yastigini çaldığını görmek, aldatmak için birinin esinin arkasindan dolastigina, bir rivayete göre de o evde çalışanlardan birinin ölümüne delalet eder.

Rüyada yumuşak bir yastığa dayanarak istirahat ettiğini görmek, yakinda ele geçecek bir firsatla en kisa yoldan zengin olacağına ve bolluk ve selamete kavuşacağına delalet eder. Yastik, bir rivayete göre, emniyet ve sagliga da işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yastık görmek, ev sahibine ve halka hizmet eden bir kadina işarettir. Rüyada yüz yastigi gören kimse, bir kadinin sirrim bilen ve onu halktan gizleyen bir kadina işarettir.

Rüyada yastikta görülen yirtiklik yaslilik ve darlik gibi durumlar, rüya sahibinin hizmetçisine aittir.Avam halkin yastik görmeleri, onlarin arkadaslari ve dostlarina işarettir. Yastiklar, yataklarla tabir edilir. Bazi tabirciler, yastik, evlattir, dediler.

Yastik alim ve fakih kimseler için selah-i hal ve muttakî olmalariyla tabir edilir. Rüyada yastiklarda görülen iyilik ve güzellik, rüya sahibinin hizmetçilerine, aittir.Rüyada görülen bir yastik sirtina aldiğini gören kimseye, alim kişilerdir, dediler. Yastik, zevce veya dost yahut çocuk ya da sefkatli bir anadir. Bazen de yastik, rahatliga yahut saglam kimse için hastaliga işarettir. Rüyada görülen dört köseli yastik serefli bir rütbedir.

Hizmetçi olarak yorumlanır. İpek yastık başarı ve mutluluk demektir. Aynı zamanda lüks ve rahatlık anlamı da taşır. Genç bir kadının yastık yaptığını görmesi, parlak bir istikbali olduğu anlamındadır.

“Rüyada Yastık Görmek” üzerine 6 yorum

  1. Merhaba ben rüyamda sevdiğim insanla en yakın arkadaşımın benim evime geldiklerini ve sevdiğim çocuğun yanında yastık getirdiğini gördüm. Neye yorumlarsınız? Çocuk sürekli “Benim annem birisiyle çıkmama kızmıyor, çok samimi olmama kızıyor” diyordu.

  2. Rüyamda kayınvalidem bizde misafirmiş. Bir yatağa uzanıyor. Ben de onun üstüne yorgan örtüyorum. Sonra da yastık veriyorum. Yorumlarsanız sevinirim.

  3. Merhaba, rüyamda hiç tanımadığım kocaman bir evdeyim. Kediler, yavru kediler, köpekler, ameliyatlı köpekler var. Bu yaralanmış köpekler sevmek mi istiyorlar, ısırmak mı belli değil. Sonra o evde bir görevliyle karşılaşıyorum. Bir yastık veriyor, bana. Birden uçmaya başladım. Sıkıca tutundum. Kubbe gibi bir yere yükseldim ve yastık sayesinde yavaşça aşağıya indirildim. Meğerse oyunmuş bu. Bu arada köpeğim kayboldu benzer yavrusunu bana vermeye çalıştılar.

  4. Rüyamda yastığımda şeffaf bir fare gördüm. Onu yakalayıp pencereden aşağıya attım. Dikenli demirlerin üzerine düştüğünde fare renk değişip tüyleri kuş tüylerine benzeyen bembeyaz bir canlı oldu. Bunun yorumu nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir