Rüyada Yalan Görmek

Rüyada yalan söylemek; yalan yere şahitlik yapmaya, iftira etmeye, kurtuluş ümidi az olan sapkın kimseye, kötü fikir ve düşünceye, saçmalamaya; Allah (C.C.) hakkında yalan söylemek ahmaklığa ve akılsızlığa delalet eder.

Rüyada yalan söylediğini görmek, iyi sayılmaz. Yalan söylediğini görmek, düşünmeden yaptığınız işler yüzünden hem kendinize hem de etrafınızdakilere zarar vereceksiniz demektir. Rüyada yalan söyleyen kişi kendi düşüncesizliği yüzünden aldanır. Haksız eleştirilere maruz kalıp, bazı problemler yaşayacaksınız.

Rüyada size yalan söylendiğini görmek, güzel haberler alacağınıza; birisine yalan söylediğinizi görmek, istemeden kullandığınız kırıcı sözlerle bir yakınınızı kıracağınıza ve kötü iftiralar duyacağınıza işarettir.

Rüyada yalan iyi sayılmaz. Yalan söylediğini görmek düşünmeden yaptığınız işler yüzünden hem kendinize hem de etrafınızdakilere zarar vereceksiniz demektir.

Yalan söylediğinizi veya yalan söyleyen birini gördüyseniz haksız eleştirilere maruz kalacağınız ve birtakım sorunlar yaşayacağınız anlamına gelir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Yalanlamak

Yalan

“Rüyada Yalan Görmek” için bir yorum

  1. Merhaba ben daha öncede görmüş olduğum bir rüyayı size mail atmıştım. Fakat geri dönüş yapmadınız. Ben bugün yine bir rüya gördüm ve etkisinde çok kaldım. Gece uyuyamadım. Gördüğüm rüya şu şekilde idi. Ben rüyamda bir sebepten dolayı karşı adaya tekne ile geçmem gerekiyor ve beni bir kişi takip ediyor. Ben tekneye biniyorum. Adaya gidip oradan birkaç eşya alıyorum. Fakat beni takip eden kişi de orada oluyor ve elinde çocukken oynadığımız topaç oluyor ve onu yere atıp döndürüyor. Sonrasında koşarak geri tekneye biniyorum ve bana “Şu malzemeleri unuttun” diye birileri bağırıyorlar. Ben de “Sonra alırım” diyorum. Bu arada beni takip eden kişi, elindeki içi boş naylon poşeti bana uzatarak almamı istiyor. Ben de alıyorum. Sonrasında karaya ayak bastığımda, poşeti açıp baktığımda, üzerinde “Fırıldağımı öldüremedin. Sıra sende ve diğer kişide” diye not yazılı görüyorum. Sonrasında ara sokakta giderken beni takip eden kişi, karşıma geçiyor ve elinde kesici bir alet var. Bana saldırıyor. Ben elindeki kesici aleti alıyorum. Birkaç defa aynı şekilde oluyor. Sonrasında “İmdat!” diye bağırıyorum. Kimse beni görmüyor ve bana yardım etmiyor. Rüyadaki kişi, sürekli beni öldürmeye çalışıyor. Görmüş olduğum bu rüyanın tabirini yapabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir