Rüyada Vurmak Görmek

Rüyada kapıya veya başka bir yere vurduğunu görmek, ciddi haberler alacağınız anlamına gelir.

Rüyada birisini vurmak ona iyilik etmektir. Rüyada vurulmak ise büyük sevinç ve yardımdır.

Rüyada birisini silahla vurarak öldürdüğünü görmek, bir yerden acele bir haber alacağınıza, bir düşmanının ölüm haberini duyacağınıza delalet eder.

Bazılarına göre; rüyada bir kimseyi yumrukla vurduğunu görmek, namaz ve ibadetinizi terk ettiğinize ve tövbe ile tekrar, ibadete başlamanız gerektiğine işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada bir kimseye kamçı ile vurmak, o kimse hakkında kötü bir söz söylemeye; dövülen kimseden kan akarsa, zarar etmesine işarettir.

Rüyada kırbaçla vurmak, kendisinden ümit kesilmiş bir hususun canlanmasına ve müşkil bir meselenin aydınlığa kavuşmasına işarettir.

Rüyada kılıçla vurmak düşmana galip gelmeye ve onların ileri sürdükleri delilleri iptal etmeye işarettir. Eğer kılıç keserse vuran kimsenin ileri sürdüğü delilleri, kesmezse düşmanının delilleri kabul edilir.

Rüyada kollarını kısarak koltuğu ile yanlarına vurmak, rüya sahibi tarafından akrabaları arasında yapılacak davete işarettir. Bazen bu rüya, rüya sahibinin sonunda pişman olacağı bir işi yapmasına ve dolayısıyla dövünmesine işarettir. Bazen de rüyayi görenin zatürreye yakalanmasına veya yanında bulunan çoluk -çocuğundan sıkılmasına işarettir.

Rüyada kan akacak derecede birisine vurduğunu görmek, sinirlenmeye işarettir. Bundan dolayı rüyada kendisine vurulduktan sonra kan akan bir yara oldugunu gören kimse, sinirleri ve haline uygun düşmeyen bir söz söyler veya şiddetli bir hastalığa yakalanır.

Rüyada hasta olan bir kimsenin kendisine kan akacak derecede vurulduğunu görmesi, o hastanın ölümüne işarettir. Bu rüya sağlam kimseler için rızka işarettir.

Rüyada birine vurmak tersi olarak yorumlanır. Birine iyilik etmek ve sevindirmek manasındadır.

bkz: Rüyada Açığa Vurmak Görmek, Rüyada El Vurmak Görmek

Vurmak

“Rüyada Vurmak Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Ben rüyamda tanıdığım bir insanı silahla vurduğumu gördüm ve kan akıyordu, ondan. Ama öldü mü, ölmedi mi, bilmiyorum. Bu kişi sevdiğim kızın amcasıydı. Bu rüyayı nasıl yorumlayabilirsiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir