Rüyada Vasiyet Görmek

Ayrıca bkz: Varis, Vasiyetname, Ölüm

Rüyada malını bir kimseye vasiyet etmek, o kimse ile aralarında bir münasebetin –iyilik, yardım, iş akdi, uzlaşma, barışma, kavuşma, barışma vs.- meydana gelmesine yahut bir yerde buluşmaya işaret eder.

Rüyada vasi tayin etmek, birine görev ve vekalet vermeye; vasi (tayin) edildiğini veya birinin kendini vasi yaptığını görmek, kendine bir işin havale edilmesine, verilen haberin doğruluğuna, bilgi ve itibar sahibi olmaya, kırkını geçmiş ve Allah’ın himayesinde bulunmaya delalet eder.

Rüyada vasiyet hazırlamak, rüyayı görenin uzun yaşayacağına işaret eder. Birisinin vasiyetini dinlemek, bir yükümlülüğün altına girmek demektir. Vasiyetname okuduğunu görmek, güzel haber almak demektir.

Kişi rüyasında vasiyet ediyorsa, ömrü uzun olur. Vasiyet dinliyorsa bir sorumluluk alır.

Rüyasında vasiyet ettiğini gören insan çok uzun ömürlü olacaktır. Başka birinin vasiyetini dinleyen, bir sorumluluğun altına girecektir. Vasiyetname okuduğunu gören, bir kısmetle ilgili haber alacaktır.

Rüyada bir kimsenin malını bir adama vasiyet etmesi, o kimse ile o adam arasında vaki olacak iyilik, yardım, birleşme ve birbirlerine kavuşmaya; eğer aralarında kin ve düşmanlık varsa, onların barışmalarına veya bir şehirde toplanmalarına işarettir.

Vasiyet

“Rüyada Vasiyet Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba ben kanser hastasıyım. 2 gün sonra riskli bir ameliyata giriyorum ve rüyamda bana iki dairemi de imam nikâhlı eşime bırakmamı istediler ve satmaması için vasiyet et dediler, bende ettim. Eşim de satarım dedi. Ben de haram ettim uyandım, nedir acaba ? Teşekkür ederim.

  2. Merhabalar, rüyamda annem, babam ve kız kardeşim aynı oda içerisinde oturmuş sohbet ederken birden elimdeki tabanca ateş alıyor ve hem annemi hem de babamı vücudunun karın bölgesinden yaralıyordum. Daha sonrasında babam hemen bana öğütler vermeye başladı. Ailenin en büyüğü olduğumu, kendisinin öldükten sonra borçlarını ödememi tembihliyordu. Kız kardeşimin bana emanet olduğunu ve onu okutmam gerektiğini anlattı bana.. Ben ise babam konuşurken hüngür hüngür ağladım. Onları vurduğum için pişman olduğumu anlatmaya çalıştım defalarca. Bunun üzerine babam kıyafetinin altındaki yarayı bana gösterip, az kaldı diyordu… Kan hiç görmedim. Yara bere içerisinde iki vücut, öğüt veren anne baba, ben ise öğütten çok onları vurduğum için üzülüyordum. Rüyanın özü bu, biraz karışık gibi fakat içimin rahat etmesi için yorumlarınızı paylaşmanız beni rahatlatacaktır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir