Rüyada Üveyik Görmek

Ayrıca bakınız; kumru.

Ibn-i Sirin'e göre; Rüyada üveyik görmek, kötü huyları olduğu düşünülen, kimsenin sözünü dinlemeyen, kimseye aldırış etmeyen isyankar bir kadına işarettir. Rüyasında üveyik yani kumru tuttuğunu gören kişi yukarda tabiri verilen kadın tarzında bir kadın ile izdivaç ilişkisi kurar. Rüyada üveyik satın aldığını gören kişi bu tarz bir kadınla evlilik öncesi münasebet yaşar. Bir üveyik yani kumru yavrusu yakaladığını görenin çocukları onun isteğinin tersine biraz ahlakları bozuk olacak demektir. Kirmani'ye göre, üveyik kuşu yalan söylemekten geri durmayan çocuklara tabir olunur. Rüyada üveyik kuşu verildiğini gören kişinin yalancı ve iyi huylu olmayan evlatları olur yahut akrabasından böyle bir kişi ile yan yana gelmek zorunda kalır. Evinin çatısı üzerinde üveyik öttüğünü gören kişi kendi yakınında oturmayan akrabalarından güzel haberler alır. Cabir'el Magribi'ye göre; rüyasında üveyik kuşunun kendisi ile konuştuğunu gören, birisinden bir vaat alır, fakat vaadinde durmaz. Rüyada bir üveyik kuşunun yaşadığı mekandan içeri girdiğini görenin evine hırsız girer. Cafer'i Sadik'a göre; rüyada üveyik üç şekilde tabir olunur; eş, evlat ve hizmetçi.

Üveyik kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir