Rüyada Balkon Görmek

Ayrıca bkz: Balkon Yıkamak, Balkondan Atlamak, Balkondan Bakmak

Bir kimsenin rüyada kendisini evinin balkonunda oturmuş olarak görmesi, korkularından emin olmaya delalet eder.

Rüyada yepyeni bir balkonda oturduğunu görmek, yükselmeye, zenginliğe ve nimete delalet eder. Bir fakirin bu rüyayı görmesi, zengin olacağına işarettir.

Rüyada balkon görmek, bazen de yakınlarla münakaşaya delalet eder. Balkon üstüne bir balkon daha yaptığını görmek, ikinci bir evliliğe işarettir. Rüya sahibinin arkadaş ya da akrabalardan kötü haber alacağının da işaretidir.

Rüyada balkonda durmak veya balkon görmek, ayrılığın habercisidir. Bu rüyayı gören kişi genelde sevgilisinden ayrılır.

Rüyada tek başına balkonda durmak, kişinin yaptığı yararlı işlerden dolayı huzur duyduğuna işarettir. Kalabalıkla balkonda durmak ise sevindirici işbirliğidir.

Rüyada eski bir balkonda olduğunu gören kişi, eğer fakir ise malı artar, zengin ise parası artar; dindar ise daha ziyade ibadete koyulur. Bir rivayete göre balkon, büyük bir rütbe, derece ve halk arasında itibar ile tabir olunur.

Bir başka rivayete göre de, rüyada balkonda olduğunuzu görmek, kötü niyetli kişilerin etrafınızı sardığına işaret eder. Balkondan düştüğünüzü görmeniz ise, etrafınızdaki insanlardan zarar göreceğinize işaret eder.

Balkon

“Rüyada Balkon Görmek” üzerine 12 yorum

  1. Rüyamda tüm ailem balkonda, ben sokaktaydım ve bana el sallıyorlardı. Bunun yorumunu merak ediyorum.

  2. Patronum büyükçe bir balkonu süpürüyordu. Sanırım bana kızgındı. Balkon 1. katta idi. Bahçeden izliyordum.

  3. Rüyamda kendi evimin balkonundayım. Golden köpeğim var benim. Balkondan komşunun balkonuna beyaz bir ipin üzerinde gidip geliyor. Ben bağırıyorum “Düşecek” ama düşmedi. Aşağıya baktım otlar sararmış. Uyandım.

  4. Rüyamda balkondaydım yanımda annem, abim ve eski bir arkadaşım vardı ve sigara içiyordu. Sizce bu ne anlama gelir?

  5. Bir arkadaşım rüyasında 2,5 yaşındaki oğlumu 5.kattan balkondan düşerken görüyor ve bana söylüyormuş. Ben inanmamışım sonra apartmanın altına koşarak gidip bakıyormuşuz. Yerde kötü bir şekilde yatıyormuş, kanıyormuş ama kan görmemiş. Acaba yorumlayabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

  6. Bir müşteri geceyi dükkanda geçirmek istiyordu, ben de izin vermedim. Müşteri de: “Balkonda yatarım” diyerek balkona çıktı. Yine izin vermedim. Müşteri ısrar edince “Balkondan atarım” dedim inanmadı. Ben de müşteriyi aşağı attım ve oradan uzaklaştım. İlerlerken arkama döndüm ve yanımda olan kardeşim (4 yaş) yanımda değildi…

  7. Ben en fazla 40 kere gördüm bu rüyayı. Hep balkonun demirleri yıkılıydı ve ben hep balkondan atlıyordum ama istemsiz. Ama tam ölmek üzereyken yani tam atlarken uyanıyorum ve hep aynı evde görüyorum bu rüyayı. Hemen cevap bekliyorum.

  8. Rüyada yeğenim ve yengem duruyor, yengem bağırma sırasında balkon yıkılır, yeğenimin “Üstüne devrilmesin” diyor, ben arka cepheden seyretmekle yetiniyorum ama yeğenimin üstüne devrilmiyor. Teşekkürler.

  9. Rüyamda küçük kardeşim evde sürekli benden kaçıyor. Akşam oluyor, kalkıyor beni görüyor ve balkondan aşağı kendini atıyor. Ben hemen tutuyorum ve haşr suresi levennelnayı okuyorum anne diye bağırmak istiyorum bağıramıyorum ama kardeşimi tutuyorum kurtuluyor sonra içeri giriyor. Bir müddet sonra bir fırtına çıkıyor ve kardeşimi almak istiyor, ben balkon kapısını tutuyorum. Kapı kilitleri açılıyor ama ben basıyorum kardeşim bana sarılıyor, ben de ona. Bu arada yine haşr suresi levenzelnayı okuyorum.

  10. Kardeşimin çıplak olarak balkondan atladığını gördüm. Bunun ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir