Rüyada Bal Arısı Görmek

Bakınız; Arı

Rüyada bal arısı görmek; güler yüzlü, çalışkan, kazancı yerinde hayırlı bir adamla tabir olunur.

Rüyada görülen bal arısı kazançla, bereketle tabir olunur. Rüyada bal arısını öldürdüğünü gören kişi maddi zarara uğrar.

Rüyada arı kovanından bir şey çıkardığını gören kişi, ev halkı ve tanıdıklarına zulüm eder. Kovandan bir şey çıkardığı sırada arılar üzerine toplandığı halde ona eziyet vermedikleri ve onu sokmadıklarını gören kişi, akrabalarının aleyhinde toplanmasına işaret eder.

Rüyada toplanan arılar kendisini sokarsa aleyhindeki kişilerden zarar göreceğine işaret eder. Arıların hücumundan dolayı öldüğünü görmek, o memleketten çıkıp gidileceğine işarettir.

Rüyada bal arısını görmek, onu besleyen kimse için korku ile beraber bolluğa ve zenginliğe işaret eder.

Rüyada kendisini bir arının soktuğunu görmek, kişinin kazancını kıskanan kimselerin bulunduğuna işaret eder.

Bal Arısı

“Rüyada Bal Arısı Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda bal arısının önce saçlarımın arasına girdiğini sonra da kulağıma konduğunu gördüm. Pencereden dışarı sarktım uçup gitsin diye ama o kızdı. Beni soktu ve uçup gitti. Rüyamda aynaya baktığımda hem kulağımda, hem de sol yanağımda kırmızılık olduğunu görüyordum. Rüyamdan onun acısı ile uyandım.

  2. Çam ağacındaki bal arıları var bal yapmışlar. Yeğenlerim onlara taş atıp indiriyorlar. Ben de bu arada böğürtlenleri yiyorum o kadar güzel ki. İyi günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir