Rüyada Bal Görmek

Ayrıca bkz: Arı Kovanı, Bal Arısı

Rüyada bal görmek, helal bir mala veya helal mirasa işarettir. Yine bal görmek; din ve iman şevkine, Kur’ân-ı Kerim okumaya ve güzel amellere delalet eder.

Rüyada dünya ehli için bal görmek, zahmetsiz elde edilecek rızık ile tâbir olunur.

Rüyada gökten bal yağdığını görmek, rüya sahibinin dindeki samimiyetine ve umumi bir berekete delalet eder.

Rüyada bal sattığını görmek, uzaktan bir haber işiteceğine; Rüyada bal satın almak, kişinin mükafat alacağına delalet eder.

Rüyada bir petekten bal yediğini görmek, kişinin sevdiği insanlara veya onlardan iyi bir haber alacağına delalet eder.

Rüyada bal görmek; dindar insan için dinin özünü ve ruhunu anlamaya, salih amele, dünya ehli için zahmetsiz kazanca ve külfetsiz ganimete, insanın eşiyle arasındaki muhabbete, insanlar tarafından kıskanılmaya, onlardan gelecek sıkıntıya işarettir.

Rüyada süzülmüş ya da ateşte eritilmiş bal görmek; itimat edilir bilgiye, insanı ilahi rızaya kavuşturacak hidayete, doğumu yaklaşan çocuğa, şiddetten sonra feraha, zekatı verilerek temizlenmiş mala ya da zorlukla kazanılan mala işaret eder.

Rüyada bal yemek, hastalığın geçmesine ya da sevdiği kimse ile ülfet ve ünsiyete; kovandan bal çıkarmak, zorlukla beraber hayırlı mala; bal kabı, alim ve zengin bir kimseye; kap eğer balı bozacak türden ise, malda meydana gelecek noksanlığa; dağ ya da ormanda bal petekleri bulmak, miras ve ganimete işaret eder.

Rüyada bal yalamak, evlenmeye; balı ekmeğe katık yaparak yemek, ganimetten geçinmeye delalet eder.

Rüyada bal yiyorsanız, bu hem zengin olacağınız hem de aşk hayatınızda şanslı olacağınıza işarettir.

Bal

“Rüyada Bal Görmek” üzerine 22 yorum

 1. Merhabalar rüyamda bugün, bir tanımadık ama iyi insan olduğunu hissettiren bir bey efendi vardı. Nedense soğuk davrandım, yemek vermeden, sadece vişne suyu döktüm bardağına sonra uzaklaştım. Uzaklaşınca hissediyorum rüyamda ben ona önem vermedim diye çünkü o benim için gelmiş sonra dışarıda bir yerlerde buldum kendimi. Tarlaydı ve orada sırayla ekilmiş bir şey vardı, hepsi 5 santim kadar büyümüş. Ben de onları ezdiğimi görerek atlamaya çalışıyordum ve ekilmiş olan sıraların araları daha geniş olan yere atladım, ezmeyeyim diye. Büyümüş olan o yeşil alanı sırayla dizilmiş olan sonra bir anda annem çıktı “Ben de bal istiyorum” ona dedim sonra o tabakta sanırım var olan balı Kahraman Maraş dondurması gibi uzattı uzattı bir vazo şekli verdi. Öyle bal döndü gibi o arada ben kendi bir parmağım ballı olduğunu hissediyordum rüyada. Baldan önceyse rahmetli anneannem kağıtta yazı yazıp bana diyor “İnsanlar çok kötülük yapınca yine daha fazla iyilik yapın.” Aynı gördüğüm şekilde yazdığım için özürler, biraz karışık oldu. Teşekkürler.

 2. Merhabalar bugün sabaha karşı rüyamda ekmeğin üzerine bal sürerek orucumu bozduğumu gördüm. Tabirini yapar mısınız? Teşekkürler…

 3. Merhaba ben eda. Ben rüyamda Tunay diye bir arkadaşım var, onu bir arı sokacaktı ama kurtuldu. Ve “Onun öcünü alacağım” dedi. Bir koza yaptı ve bana dedi ki “Git mahalle de bir gölet vardı her neyse git göletten bal al” dedi. Ben de “Tamam” dedim ve gittim. Ondan sonra bal alıp geldim. Bana dedi ki “Bu bal yetersiz” dedi. Ben yine gittim ve 45 kilo aldım ve “Tamam bu yeter” dedi. Ben uyandım. Beni dinlediniz için teşekkür ediyorum. Şimdi soruyorum, benim rüyamın anlamı ne?

 4. Merhaba ben bugün rüyamda büyük çerçeveli bir petekten bir kaba bal süzüyordum. Ailecek sırasıyla yapıyorduk. En son sıra bana gelmişti ve ben süzerken bol bol geliyordu. Ailece bakıp gülümsüyorduk. Acaba ne anlama geliyor? Şimdiden teşekkürler.

 5. Merhaba, kuzenim beni rüyasında leğenle bal getirirken görmüş. Biz ayrı şehirlerde yaşıyoruz ve ben yoldan gelince teyzem bana yemek yapmıyormuş. Benim de moralim çok bozuluyormuş. Ne anlama geldiğini yazarsanız çok sevinirim.

 6. Rüyamda kör bir kuyuya cennettir diye girmemi söylediler. Kızım ve ben kuyu içerisine girdik ve bize Hz. Rabia tarafından bir çanak bal verildi. Balı kana kana yedik daha sonra kuyunun üzerine çıktık. Etrafımız yüksek bir dağdı.

 7. Riyamda tandık birinden bal almışım. Fakat onların balını kötülemişim. Onlar da benden hesap soruyor. Karı koca ikisinin suratı da bal rengine dönmüş.

 8. Merhaba, köyde bir tanıdık teyze tarafından bal kavanozundan kaşık kaşık bal yiyordum hem kendim, hem de bir başkasının kaşığına bal döküp yediriyordum. Yorumlarını merak ettim. Teşekkürler.

 9. Merhaba, rüyamda ormanlık bir alanda kaya üzerinde petekten balın aktığını gördüm sonra hemen uyandım neye delalettir acaba?

 10. Merhaba, rüyamda yanımdaki köpeğin petek balı yediğini gördüm. Tabirini yapar mısınız? Teşekkürler.

 11. Rüyamda arkadaşlarla tanımadığım birini ziyarete gittik. O kişi bana ballı su ikram etti içtim aynı rüyada sarışın yeşil gözlü 2-3 yaşlarında bebek sevdim. Ne anlama geliyor?

 12. Rüyamda patronum bana bu ay 1500 TL prim vereceğini söylüyor daha sonra iş yerinden çıkıp bir düğüne gidiyorum patronum arkamdan bir arkadaşımla petek bal gönderiyor iki torba parça parça kesilmiş onlarca petek bal ve ben onları yiyorum.

 13. Dün gece rüyamda bir marketteyim bir kuvvet dolusu petekli bala imrenerek bakıyordum. Alsam mı diye düşünüyordum. Nedir tabiri açıklayabilir misiniz? 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir