Rüyada Titreklik Görmek

Rüyada titreklik görmek, iyi değildir. Rüyada başının titrediğini ve bu hastalığa yakalandığını gören, bir devlet büyüğünden zarar görür. Boyunun titrediğini gören emanete ve sözüne zayıf olur. Omuzlarında titreme olduğunu gören, vakar ve ciddiyetinden uzak kalır. 

Rüyada ellerinde titreme bulunduğunu görmek, geçiminde sıkıntı ve rızık hususunda zorluğa düşeceğine delalet eder. Göğsü titrediğini gören, tiksindiği ve istemediği bir sözü duyar ve üzülür, 

Rüyada içinin titrediğini gören, çoluk çocuğunun geleceği kaygısı ile endişelenir. Arkasının titrediğini gören, akrabaları yüzünden zarara uğrar, bütün vücudun baştan aşağı titrediğini görmek de maksadına ve muradına erişememekten dolayı yorgunluğuna delalet eder. 

Cafer’i Sadık’a göre; rüyada titremek beş şekilde tabir olunur: Değişik hal, zaaf, korku ve endişe, keder, zarar. Üşümekten dolayı titrediğini görmek, hayırlı bir rüya değildir. Bir rivayete göre, insanın tiksineceği bir işin meydana gelmesine delalet eder. Üşüyüp titrediğini gören, fakirliğe ve şiddetli sıkıntıya düşer. 

Rüyada birinin üşüyerek titrediğini görmek, o kimsenin fakirliğe düşerek ele el açtığına işarettir. Bir toplumun hep birden titremekte olduklarını görmek, yokluk ve darlıktan dolayı herkesin zora düşeceklerini delalet eder. 

Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyada başının titrediğini görse, başkanı tarafından izzete nail olur veya başkanı ona gazap eder. Bir kimse sağ elinin titrediğini görürse, onun geçimi güçleşir. Kalçalarının titrediğini görse, kabilesi ve akrabası tarafından ona bir hayır erişir. Baldırlarının titrediğini gören kimse mali kadar izzetlenir. Titreyen azaların hepsinde tabir böylecedir.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Sallanmak, Sıtma 

Titreklik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir