Rüyada Tahtakurusu Görmek

Rüyada tahtakurusu görmek; vefasız askere, zayıf düşmana, endişe ve hüzne, koğucu ve kınayıcı, zayıf ve miskin insana delalet eder.

Rüyada tahtakurusu görmek, çevrenizdeki size zararı dokunacak insanlarla çevrili olduğuna yorumlanır. Ayrıca bu rüya, para olarak da yorumlanır.

Rüyada evinde tahtakurusu görmek; huysuz, kötü, zayif bir düşmandır. Bir rivayete göre haram maldır. Ağzına veya kulağına tahtakurusu girdiğini görenin eline haram mal geçer yahut kötü bir haber duyar. 

Rüyada bir tahtakurusu öldürdüğünü ve pis kokusunun etrafa yayıldığını görmek, gören düşmanına üstün gelir ve bu herkes tarafından haber alınır. Üzerinde birçok tahtakurusu olduğunu görmek üç şekilde yorumlanır. Düşmanlar, haram mal ve darlık. 

Ebu Sait El-Vaiz’in söylediğine göre; tahtakurusunun ısırması mal ve nimettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada tahtakurusu görmek, zayıf düşman ile vefasız askere işarettir. Tahtakurusu, endişe ve hüzne işarettir. Tahtakurusu, zayıf ve miskin insana da işarettir. 

Rüyada tahtakurularının etrafını sarıp her taraftan hücum ettiği görmek, o kimsenin mahzun ve üzüntülü olmasına işarettir. Tahtakurusu ile uğraştığını gören kimse, zayıf bir insanla uğraşır. 

Rüyada boğazına veya kanına bir tahtakurusu girdiğini gören kimseye zayıf bir insanın yapacağı hileye ve ondan kendisine gelecek cüzi bir hayır sevince işarettir.

Ayrıca bakabileceğiniz rüya tabirleri: Böcek, Tahta

Tahtakurusu

“Rüyada Tahtakurusu Görmek” için bir yorum

  1. Merhaba rüyamda saçlarımdan tahtakuruları döküldüğünü fark ediyorum, (7-8 adet). Korkuyla başımı öne doğru eğip tahtakurularından temizlemek için tarıyorum. Kalan bir iki tanenin çıkacağını düşünürken onlarca tahtakurusu düşüyor saçlarımdan ve çok şaşırıyorum, taradıkça dökülmeye devam ediyor. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir