Rüyada Azrail (A.S.) Görmek

Ayrıca bkz: Azap Meleğini Görmek, Melekler 

Rüyada can alıcı meleği güler yüzlü görmek, rüyayı gören kişinin şehit olacağı ile tabir olunur.

Rüyada Azrail’i öfkeli bir halde görmek, kişinin tövbe etmeksizin ölmesine delalet eder.

Hasta bir adamın rüyasında Azrail (A.S.) ile görüşmesi ve onu yendiğini görmesi, hastalığına şifa bulacağına ve eski haline döneceğine işarettir.

Rüyada Azrail (A.S.)’in elini öptüğünü görmek, yakında gelecek bir mirasa delalet eder.

Rüyada can alıcı meleğin, kişinin kendisine galip geldiğini görmek, o kişinin ölümünün yakın olduğuna işarettir.

Rüyada Azrail’e selam verdiğini görmek, dünyanın sıkıntı ve belasından emin olmaya delalet eder.

Rüyada Azrail (A.S.)’i görmek, kişinin ailesinden ayrılmasına, kıtlık çıkmasına, ziraat ve meyvelerde görülecek zararlara delalettir. Bu tarz bir rüya görmek, rüyayı gören kimsenin çok büyük korkuları olduğuna işarettir.

Rüyada Azrail (A.S.)’ı görmek ne demek, bazen de borçlara ve maddi gelirin durgunluğuna delalet eder.

Rüyanızda Azrail’e selam vermeniz, bu dünyada daha çok çekeceğiniz olduğu anlamına gelir. Rüyada Azrail’i can alırken görmek, uzun bir hayat yaşayacağınıza işarettir.

Rüyada Azrail’i gülerek görmek, acısız bir vefata; Azrail’i kızgın görmek acı çekerek ve ızdırap içinde öleceğinize işarettir.

Rüyada kişi, Azrail (A.S.) ile güreştiğini veya ona galip geldiğini görürse, dertlerinden ve hastalıklarından kurtulur.

Azrail (A.S.)

“Rüyada Azrail (A.S.) Görmek” üzerine 62 yorum

 1. Selam ben rüyamda Azrail'i gördüm ama ilk önce bana geldiğinde tanıyamadım. Annem kılığında geldi ama sonradan farkettim ki o annem değil. Sonra değişti, normal bir insan gibi oldu. Böyle sakallı, kısa boylu, çok zayıf değil ama normal zayıflıkta erkek yüzlü göründü ve benimle sohbet etmeye başladı. Bana dedi ki "beni herkes kötü biliyor can alıcı biliyor" dedi bana, dedi "ben emir kuluyum" dedi "beni ALLAH gönderdi sana" dedi. "Senin canını alıcam" dedi bana. Ben de vermek istemedim canımı daha çok zorladı beni almak için sonra bende ona dedim ki "Benim canımı alırsan ben rahmetli halamı görürmüyüm?" dedim çünkü halam vefat etti. 7 ay önce o da dedi ki "Senin canını alırsam halanı görürsün, o şuan da ruhlar aleminde" dedi. "Sende oraya gideceksin." dedi. "Senin canını da alırsam" dedi "Onu da görürsün" dedi orda bana verilen emiri yapmak zorundayım "ALLAH'ı dinlemek" zorundayım dedi "can almadan gidemem" dedi, bana ilk almaya uğraştı canımı alamadı, sonra ikinci kez almaya denedi tam başarılı olacakken ben rüyadan uyandım. Bir de rüyamı gerçek zannettim ve çok etkilendim az da olsa korktum. Cevap atarsanız sevinirim, teşekkür ederim.

  1. Fazlasıyla hayırlı bir rüya. Yeni bir başlangıç ya da takvada öncü birisin ya da imanın kuvvetli, kuvvetli değilse de çok ilerde takva sahibi olacağını kesin kormuş olman daha da iyi. Azrail görmek imanı sağlam kişiler bu şekilde görürse, fazla hayırlı. Tabi bir filimden etkilenmediysen. Ölümlü fazla filim seyretmeden, normal bir gün içinde gördüysen harika denilebilir.

  2. Rüyamda bir adam vardı, yerde yatıyordu, ayaklarının yanından geçerken “Azrail geldi” diyor birileri. Tam o sırada yere yığılıyorum ama bayılmak gibi değil. Azrail adamın canını alırken böyle içimde değişik şeyler oluyor, canını alıyor adamın ama sanki benim de ruhumdan bir şeyler çekildi. Ne anlamı var, yardım eder misiniz?

  3. "Azrail" Rüyan sevdiğin kişilerin arkandan bıçaklıyacaklarını [yani kandıracaklarını,kazıklıyacaklarını v.s] Yada sevdiğin kişilerin ölüceğini sanırım.

  4. Rüyamda Azrail benimle uğraşıyordu ve ben arkadaşlarım sanıp ya durun uyuyayım diyordum sonra yüzünü gördüm ve bana dedi ki dua et yaradan senden razı olsun dedi lütfen cevaplayın.

  5. rüyamda azrail benle urasıodu we ben arkadaslarım sanıp ya durun uyicam diyodum sonra yuzunu gordum we bana dedıkı dua et yaradan senden razı olsun dedi lutfen cewaplayın

  6. Merhaba ben 11 yaşımdayım ben uyurken rüyamda azraili gördüm ilk başta korktum yataktan havalanmaya başladım tavana kadar benim boğazımdan tutuyordu simsiyahtı ve saçları önündeydi ben bağırmaya çalışıyordum sesim bitmiyordu sonra anladım azrail olduğunu korkmamaya başladım allahım dedimki allahım canımı alma benim annem var hasta ben ölürsem annemde olur dedim azrail bana dediki süs ve uyu dedi bende sustum ve ölümünü bekledim o duayı söyledikten sonra uyandım rüyamdan rüyamdan uyandığımda sol bacağım çok sızlıyordu bu nedeni çaplardan sevinirim

 2. Selam ben rüyamda büyük, siyah siyah kurtlar gördüm. Onları öldürmeye çalışıyordum ama ölmüyordu sonra insana dönüşüyorlardı. Bu rüyama cevap atarsanız memnun kalır sevinirim. Teşekkürler, kolay gelsin.

  1. Çevrende göremediğin seni sevmeyen çok fazla insan ya da çok kıskananlar olduğu söylenebilir. Dikkatli olman hayrına.

 3. Rüyamda cami ye gittim. Camiden küçük çocuklar koşarak çıkıyordular ama çocukların hepsi yere düştü. Bir tarafını vurdular sonra yanıma biri geldi. Simsiyah “Ben Azrail” dedi sonra beraber yürümeye başladık sonra gözleri kör bir imamla karşılaştık. Hocaya ben selam verdim sonra Azrail selam verdi. Hoca Azrail’e sordu “Bu kim kabristandan birini mi getirdin?” dedi sonra Azrail “Yok canını alacağım” dedi sonra Azrail bana “Bugün kendini hazırla” dedi.

  1. Çok saçma filimler seyretmekten sakın, kendin için hayırlı olacaktır. Karmaşık, karışık, psikolojik rüya, dış etkenler.

 4. Rüyamda bir karartı ileride beliriyor ve süzülerek yanıma geliyor. Sonra bana bir elma veriyor, zehirli bir elma. “Git bunu, şu adama yedir. Onun ölmesi lazım” diyor. O elmayı aldıktan bir süre sonra uyandım. Bunu yorumlamanız mümkün müdür?

 5. Rüyamda Azrail (a.s)mı gördüm bir insan suretinde ve bana öfkeli bakışlarla bakarken elini yukarıya kaldırdı. Ben ilk selam verdi sandım ama ezanın okunduğunu işaret etti sanırım… Çünkü uyandığımda sabah ezanı okunuyordu ve yüzündeki o öfke ve somurtkanlık aklımdan çıkmıyor.

 6. Ben rüyamda Hz. Muhammed’i bir kadim suretinde olan insan kılığına girmiş meleği ikiye bölerken gördüm. Kafası ve bedeni ikiye ayrılmıştı. Kafasını gövdesinden ayırınca Peygamberimiz. “Sen ne yapıyorsun?” dedi melek peygambere. İkisinin de gözleri simsiyahtı ve ben bir köşede olan biteni izliyordum. Sonra da ikisi de bana dönüp baktılar. Sizce bu ne anlama geliyor lütfen hemen cevaplar mısınız? Çok endişeliyim de.

 7. Ben rüyamda Azrail’i gördüm. Bana “Hazır ol. Canını alacağım 2 gün sonra” dedi. Ben de hemen gidip gusül abdest aldım. Bir baktım, benimle beraber bir arkadaşım da banyoya geldi. Ona anlattım durumu. 2 gün nasıl geçti anlamadım. Banyo yapıp tövbemi eder etmez, kendimi bir ranzada buldum ve Azrail geldi genç bir adam sıfatındaydı. Ve canımı almaya başladı. Ruhumun bedenimden çekildiğini hissettim ve bulunduğum yerden ranzanın ikinci katında buldum kendimi. Yüksek bir yerdi. Sağıma soluma baktım. Bir sürü insan vardı. Açık havada herkes ranzaların üstünde yatıyor birbiriyle muhabbet ediyordu ve ne hikmetse herkesin de keyfi yerindeydi. Ben acaba öldüm mü, diye düşünüyordum sürekli ve selamın verilmesini bekliyordum. Selam verildiği an öldüğümü tam anlamıyla öğrenmiş olacaktım ama selam verilemeden uyandım.

 8. Selam. Ben rüyamda Azrail’i gördüm. Ablam ve arkadaşı oturuyordu. Kapının önünde siyah giysili küçük bir çocuk duruyordu. Ablamın arkadaşı “O kim?” diye sordu. Ablamın gözleri değişti ve “O Azrail’di ve ben onu geri gönderdim” dedi. Ben de “Aman Allah’ım benim canımı almaya gelmişti” dedim.

 9. Rüyamda Azrail a.s. ı görmedim ama Azrail a.s ı bekledim hani gelecekmiş gibi… O esnada uyandım rüyamdan. Sabah ezanı okunuyordu. Öğlen cuma namazına gittim. Orada da ayakkabım camiden çalındı ve felaket bir baş ağrısı içinde terliyorum. Hepsi bir gün içinde oluyor. Acaba ömrümün sonuna mı geldim?

 10. Ben bir rüya gördüm. Komşumun oğlu ile Azrail bizi kovalıyordu ve Azrail’in yanında kendi ablam vardı. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

  1. Azrail, tanıdığımız insan bile olabilir. Günahların ağırlığına göre de kızgın olabilir.

 11. Ben hastanedeydim gizli bir oda vardı. Arkadaşlarımla oraya gittim, kapıyı bir açtım, Azrail küçük bir kızın canını almıştı, biz de korktuk. Ölü taklidi yaptık ama inanmadı. “Kalkın ayağa” dedi. Beni çağırdı “Sıra sende” dedi. Ben de bağırdım “Hayır, ne olur şimdi olmaz” dedim. Sonra perdenin arkasına gitti Azrail. Ben de kaçtım bağırmaya başladım. Öğle ezanı okuyordu. Bir odaya girdim, cemaatle namaz kılıyorlardı. Ben de Azrail’e dedim ki “Burada bekle. Ben namazımı kılayım sonra” dedim. Azrail “Tamam, kıl gel” dedi. Azrail beni kapının önüne oturmuş bekliyordu. Namaz kılmaya başladım. Bir baktım annem yanımda namaz kılıyor. Dedim ki “Namazı bitsin helallik isteyeyim” tam namazımız bitiyordu, tespih çekiyordum uyandım ve gerçek gibiydi. Çok korktum. Dediğiniz gibi korkunç filmler hayatta izlemiyorum. Sizce nedir bu? Hemen cevap verirseniz iyi olur.

 12. Selam. Ben rüyamda önce cin gördüm evdeydi, annem ikisini de götürüp çöpe attı. Sonra Azrail’i gördüm benim yanıma geldi. “Artık zamanın geldi” dedi. Bir tane form doldurdum falan sonra herkesle vedalaştım, Azrail’le beraber gittik. O diğer formlara bakıyordu sonra da bana dönüp senin daha vaktin gelmemiş “24 Ekim’de vaktin gelecek” dedi. Çok korktum. Cevap atarsanız sevinirim.

 13. Ölmüş Yakın bir akrabamız bizi bir yere toplayıp Azrail’in canını nasıl aldığını gösterdi.

 14. Merhaba, ben rüyamda bir kadın ve bir erkek görüyordum. Bunların ikisi de farklı kişilerle evlilermiş fakat eslerinden kaçıp birlikte yaşamaya karar vermişler. Gizlice kaçmayı düşünürken kadın çocuğunu unuttuğunu düşünüp geri geliyor. O sırada bir ev ortamında bu ikiliyi bir kanepe üzerinde sarmaş dolaş yatarken görüyorum. Aynı odanın içerisinde de bir cam var dışarısı güpe gündüz aydınlık ve camın önünde siyahlar giyinmiş birisi var [Ya Azrail ya da şeytan olduğunu bana söyledi fakat ben hangisini dediğini hatırlamıyorum.] Bir eli camda bir yandan dışarıya bakarken diğer yandan benimle konuşuyor. Ben neden öyle bakındığını sordum ve bana “İnsanlar çok kötü yollara girmeye başladı. Bunlara bir ceza vermek lazım” [kastı deprem veya kıyamet idi] dedi. Ben de o sırada hala yatan ikiliye baktım ki üzerlerinde kocaman bir sarı akrep var. Korkudan ne yapacaklarını bilemeyip birden benim üzerime attılar ve ben o sırada neredeyse yataktan düşer halde uyandım. Aradan bir buçuk hafta geçti ve bulunduğum ilde 1 gün içerisinde 3 tane hafif şiddetli depremler olmaya başladı. Alakası var mıdır acaba? Doğrusu korkmaya başladım.

 15. S.A. Arkadaşlar. Ben rüyamda Azrail As.in birinin canını aldığını gördüm ama Azrail’i net olarak görmedim sadece onun Azrail olduğunu biliyordum. Ve ben bazı tanıdıklarımla ondan kaçıyordum. ve kaçarken “Ve kada emra” diye dua okuyordum.

 16. Ben rüyamda Azrail As. ‘i çok net görmedim. Üzerimdeydi ve beni çok şiddetle sarstı. Benim canımı almaya geldiğini biliyordum. Şehadet getirmeye çalıştım ama sıkmasından ve sarsıntısından yapamadım. İçten içe yalvardım ve beni gevşetti. Eksiksiz şehadet getirdim izin verdi bana. Sonra öldüğümü hissettim. Rüyada sonra bir baktım başka bir yerdeyim. Rüya böyle sona erdi…

 17. Hayırlı akşamlar. Rüyamda kardeşim bana bir ziyaretçim olduğunu söylüyor. Ziyaretçimin elinde bıçak varmış, öyle diyor. Gidip bakıyorum ki yüzünü göremediğim siyahlar giyinmiş, uzun boylu birisi var. Elinde de hakikaten küçük bir bıçak var. O an anlıyorum ki o kişi Azrail A.S. Kardeşime biraz dışarı gitmesini söylüyorum ki korkmasın diye. Rüyamda tamamen bilincinde olduğum tek şey kardeşimin beni Azrail A.S.' in yanında görüp de korkmaması.  Arkamı dönüyorum, yere oturuyorum ve çok net bir şekilde kelime-i şehadet getiriyorum. O kişinin, bıçağı sırtıma hafifçe batırdığını ve bıçağın soğuk olduğunu hatırlıyorum. Bıçağı sırtımdan enseme kadar bastırıyor. O zaman düşünüyorum ki canımı almak için yöntem deniyor. Hiç ses etmiyorum ama bir ara vakit namazlarımı kılmadığım aklıma geliyor. Diyorum ki Azrail A.S' e, "İkindi namazı vakti geçmeden kılabilir miyim bir de öğleni kaza edeyim izin var mı?". Rüyamda sesini duymuyorum ama gülümsediğini ve bana izin verdiğini aklımda hissediyorum. Namazları kılıp bitirdiğimde, bıçağı boğazıma götürüyor. O zaman diyorum ki, "Eğer boğazımdan kesersen, hırıltı çıkarırım elimde olmadan, kan fışkırır. Kardeşim gelir yahut başka biri gelir çok korkar. Onları korkutmadan daha temiz yapmanın bir yolu yok mu?"  O zaman aklımda bir ses (ki benim düşünce sesim galiba) ağzımı kapatacağını söylüyor ki o zaman ses çıkarmazmışım. Hakikaten ağzımı bir şeyle kapatıyor ama o zaman da insani duygu olan kendini savunma duygusu hasıl oluyor bende. Bunu bastırmaya çalışıyorum ve diyorum ki "Ne olur acı çekerek ölmeyeyim, kurtulmaya çalışırım. Ben hissetmeden al canımı ki bir anda olsun bitsin". Tam o esnada ezan okunuyor, Kelime-i şehadet getiriyorum tekrar ama Azrail A.S. canımı nedense almıyor. Ezan bitene kadar bekleyecek herhalde derken uyandım ve hakikaten sabah ezanının okunduğunu duydum. Kalktım ve namazı eda ettikten sonra düşündüm. İlk hissettiğim, ölümden hakikaten korkmadığımı kendime ispat etmişim gibiydi, ya da ben öyle sandım. Ardından gelen ikinci düşünce ise çok ürküttü, ölüm meleği gelip de canımı alırken ben acı mı çekeceğim, ölümüm uzun mu sürecek, bu rüya bunun mu habercisi? Çünkü bir an önce olsun bitsin isterken uzadıkça uzadı mevzu. Lütfen bana bunu açıklayın. Bir de şimdi aklıma geldi, Azrail A.S.' in bıçağı her ne kadar soğuk ise, ben öyle söylenildiği gibi ölümün soğuk nefesini hissetmedim. Sıcacıktı, korkunç değildi ama rüyadan uyanınca ağlamak istedim, neden bitti diye. Bunun anlamı nedir? Şu vakte kadar düşündüm çıldıracağım, kimseye anlatamadım. Lütfen beni aydınlatın. Teşekkür ederim.

 18. Bismillahirrahmanirrahim… Allah’ın aşkına rüyama yorum yapın. Azrail (As.) kılığında bir şey, siyah elbiseli, böyle kapüşonlu falan ama yüzü yok. Elbisenin içi karanlık, bana doğru geldi, 2, 3 adımlığımda durdu. Kendi sağına 2, 3 adım yürüdü, sonra döndü soluna 2,3 adım yürüdü. Ve bu hareketi bir kaç defa yaptı… O anda tabi canımı almaya geldiğini anlamışım yalvarıyorum “Hayır, daha çok erken yapma ne olur” diye… Bu yaşadığım korkuyu anlatamam, gerçek gibiydi… Bu mübarek cuma gecesinde böyle bir rüya görmek ne demek? Acaba öleceksin uyarısı mı? Allah’ın aşkı için yorum yapın… O kadar çok korkmuşum ki, hala da her yerde gözümün önünde, sağa sola dönüp duruyor… Lütfen yorumlayıp cevap yazar mısınız?

 19. Selam. Rüyamda annem kendini ölmeye hazırlamış baya, abdestini aldı, namazını kıldı, giyindi kuşandı. “Ben öleceğim birazdan Azrail gelecek. Ben can verirken yanımda olmanı istiyorum” dedi. Oturduk, el ele tutuştuk Azrail’i beklemeye başladık ama canımın yandığını hissettim. İçim çok acıdı ve uyandım. Hala canım acıyordu içim acıyordu. Çok etkilendim. Lütfen benim rüyamı da yorumlar mısınız? Şimdiden çok teşekkür ederim. Hayırlı akşamlar. Allah'a emanet olun.

 20. Ben rüyamda 25. kattan düştüm, ambulansa aldılar. Orda kalbim dururken kelimeyi şahadet getirip son nefesimi verdim ve gökten siyah bir şey indi, bana dokundu ve ruhumu aldı.

 21. Merhaba, ben rüyamda Azrail’i gördüm, üzerinde kırmızı bir şey vardı ve elini uzatıyordu canımı almak için canım çıkmıyordu. Üç sefer denedi ve ben de ona “Çıkmıyor” dedim. “Sen az daha bekle” dedi ve uyandım. Son bir aydır garip ilginç rüyalar görüyorum. Allah’ı gördüm, konuştum “Sen Allah olamazsın” diyorum. Bir cisim var orda bir ses, “Allah’ım” diyor, nurlar iniyor gökten. Sonra da melekleri gördüm, nefsimin bağlı olduğunu gördüm. Bunları bilen varsa yorum yapabilir misiniz?

 22. Ben bir toplulukta otururken kalabalık arasından gelip karşımda insanların arasına geçip oturdu. Gözleri benim üzerimdeydi, gülmüyordu, sadece bakıyordu. Daha sonra bir ses işittim. Acele etme. Sırası geldiğinde herkesin öleceğini işittim. Uyandım. Çok korktum.

 23. Ben de rüyamda Azrail (as) gördüm. Rüyamda bir köprünün üzerinde yaşlı bir adam ile bir çocuğun gitmekte olduğunu gördüm. Ben de köprünün üzerinden ilerlerken birde baktım Azrail (as) köprünün üzerinde bulunan yaşlı adamla çocuğun üzerine gidiyor. Ben de onları kurtarmak için onları köprüden aşağı attım ve ben de tam atlıyordum ki, Azrail (as) işaret parmağı benim işaret parmağıma değdi. Tam o esnada sanki elime elektrik çarpmış gibi hissettim ve ardından da uyandım. Benim gördüğüm rüyanın tabiri ne olabilir acaba? Cevap verirseniz çok sevinirim. :D:D:D:D:D:D:D:D Kefalet (Adıyamanlı.)

 24. Selam arkadaşlar, ben rüyamda Azrail’i şu şekilde gördüm; arkam bembeyaz, bir duvar karşımda uzun boylu pelerinli olan koskoca şapkası olan, çok uzun boylu bir adam bana doğru geldi, elinde mızrak gibi bir şey vardı üzerime doğru yürüdü. Elindeki mızrağı omzuma doğru koydu. Bana bir ağırlık çöktü o anda aklıma bir şey geldi, onu düşününce beni bırakıp gitti. Onda da rüya bitti.

 25. Rüyamda bir ortamdaydım sonra bir arkadaşım bana “Dışarıdaki sana bakıyor” dedi. Ben de dışarı çıktım ve gördüm ki, o Azrail as imiş. Ama kendisi siyah çarşaflı ve elinde mızraklı idi yani korku filmi karakteri gibiydi. Sonra ben ondan kaçtım nefes nefese ve bir baktım ki, rüyamda rüya tabirlerine bakıyorum. Bunlar ne anlama gelir acaba?

 26. Selam. Rüyamda bembeyaz etraf, havada bir yer. Etrafta hiçbir şey yok, yanımda bir erkek Azrail. Bana “sıra Sende” dedi. “Hayır, daha benim sıra değil” dedim. “Hayır, sıra sende” dedi. “Ama benim hazırlığım yok, daha hiçbir şey yapmadım öbür dünya için” dedim ve uyandım. Yorumlarınızı bekliyorum.

 27. Merhaba, ben rüyamda bir uçağın düştüğünü gördüm ve çok yakın bir arkadaşımın öldüğünü, “Herkes ölecek, sende öleceksin kaçışın yok” dedi. Ben de “Sen ölürken canın yandı mı, Azrail sana ne olarak göründü?” dedim ve sonra ben de ölmek istedim ama korkuyordum. Önüme ne gelse “Sen Azrail’sin” deyip kaçıyordum, saklanıyordum. Cevap atarsanız sevinirim. Teşekkürler.

 28. Rüyamda Azrail yanıma geliyor ve bana zamanın dolduğunu söylüyor. Ben de “Namazımı kılayım da öyle al” diyorum. Abdest alıp namaz kılıyorum ama almıyor sonra tekrar abdest alıp iki rekat namaz kılayım diye namaza duruyorum. İlk rekatın secdesinden vücudum doğrulmuyor hafif bir heyecan hali oluyorum ve vücudum seccadenin üstünde, secdede kalıyor.

 29. Benim rüyamda, ailecek arabamızda seyahat ediyorduk. Arkamızda başka bir araba vardı. Azrail (a.s) arkamızdaki arabaya camdan içeri girerek içindeki bir insanın canını aldı. Canını aldıktan sonra arabadan çıktı ve göğe yükseldi. Arkamızdaki araba sağ sola döne döne gitmeye başladı, yani düz bir yolda düzensiz ilerlemeye başladı. Babam arkadaki arabaya geçsin diye yol verdi ve araba düzensizce geçip gitti. Biz yolculuğun sonunda bir yere gittik neresi tam olarak bilmiyorum. Galiba piknik alanıydı. Olduğumuz gölgede tırların arkasına takılan o ince uzun bezin depolarına benzer şeyler vardı. Bu şeyler sıra sıraydı. Ailem sofrada idi galiba, bir şeyler hazırlarken ben o tır arkasına takılan şeylerin arkasında gördüm. Olaydan sonra ağlaya ağlaya tövbe edip dua etmeye başladım. Ama tövbem ve duam uzun sürmedi. Bu neye tabir sizce?

 30. Rüyamda eşim, “Azrail canımı alıyordu. Sen neden yanımda durmadın? Bak kollarım mosmor olmuş” dedi.

 31. Merhaba, ben rüyamda sokağımızda yürürken gökten beyaz duman şeklinde bir şey indi ve anında tekrar yukarıya çıkmaya başladı, çıkarken melek şeklini aldı. Yanımdakiler “Bu Azrail” dedi. Bir anda bir sürü beyaz giyimli kişiler ortaya çıktı ve sokaktaki kişileri seçmece işaretlemeye başladılar. Daha sonra bazı evleri işaretlediler. Ben de bu arada hep saklandım beni görmesin diye dua ediyordum ve gizli gizli evime kadar çıktım. Cevap yazarsanız sevinirim. Selamlar.

 32. Rüyamda Azrail as. benden önce birini sonra da benim canımı alıyordu. Sırada çok insan vardı yüzünü hatırlamıyorum. Ellerim arkadan bağlı sıramı bekliyordum. Çok iri yapılı heybetli kılıcı ile önümdekinin boynuna 1 kere vurdu ama kafa düşmedi, boynunun tamamı kopmadı kenara aldı ve bana geldi. Boynumu eğip kılıçla vurmaya başladı, birkaç defa vurduktan sonra karşımdaki aynadan kendime baktım. Kılıcı bırakıp balyozla vurmaya başlamıştı, uyandım.

 33. Selamünaleyküm. Öncelikle ben çok sık rüya görmem görürsem de yarısı gerçek olur. Her neyse benim rüyam hareketsiz bir rüya aslında fotoğraf gibi. Şimdi anlatıyım; önümde Azrail var, yüzü görünmüyor, elinde liste var. Arkasındaki insanlar telaşlı, koşuşturup duruyor. Kıyameti andırıyor sonra Azrail kafasını listeden kaldırıp bana doğru bakıyor. Böyle bir şey işte.

 34. Camideydim. Öğle namazının farzını kılıyordum. Arkama döndüm Azrail (a.s) bana doğru yürüyordu sonra ben korktum hızlıca namaza niyet ettim o da koştu. Sırtımdan bıçakladı. O an gerçekten canım yandı. Ben duaları okurken zammı sureleri okumayı unuttum. Her hareketimde tekrar bıçakladı. Namaz kılarken bir parlaklık vardı yanımda Allah (c.c) olduğuna emin gibiyim. Azrail geliyor dedi. Sonrası da var ama onu başka yoruma yazacağım. Bunun anlamını açıklayabilir misiniz?

 35. Anlatacağım rüya eşim tarafından görülmüştür. Hayırdır İnşallah… Gemide eşim benimle beraber ve aynı kameradaymışız. (Bu arada kaptan olduğumu belirteyim) Birden oda kararmaya başlıyor ve yüzsüz karanlık bir varlığın benim üzerime geldiğini görüyor. Çok korkuyor ve Allah’ım bu Azrail (as) diyor. Dua okumak istiyor fakat besmele harici bir şey çıkamıyor ağzından bir türlü, ne kadar uğraşsa da… Allah’ım yardım et eşime dokunmasın diye dua ediyor. Azrail (as)’nın üzerime eğildiğini ve o anda başına çevirerek yüzsüz başının kendisine baktığını görüyor. Ve Azrail (as) dönerek benim üzerime sarı çiçekli güzel bir örtü koyuyor. Etraf ve ben aydınlanıyorum. Sonra gidiyor. Eşimin rüyasını yorumlarsanız çok sevinirim. İnşallah hayırdır.

 36. Ben geçenlerde rüyamda Azrail(as)’i gördüm ben anneannemlerin balkonundan düşüp ölüyormuşum ama hiçbir yerim acımıyordu sonra yukarıdan beyaz bulut gibi bir şey gelmeye başladı yaklaştıkça bulut Azrail(as) olmaya başladı. Yüzünü gördüm ama resimlerde gördüğümüz yüzü gibiydi ifadesizdi sonra beni aldı tam mezara kabir azabına götürecekti ki, uyandım uyandığımda çok korkmuştum ter içindeydim rüyamdan çok etkilendim lütfen cevap yazarsanız sevinirim.

 37. Ben Azrail’i simsiyah giysiler içinde gördüm korktum kaçtım peşimden geldi biraz hiddetliydi.

 38. Rüyamda bir kapı vardı çalıyordu ama ben açmak istemiyordum fakat nasıl olduysa kapıyı açtım karşımda bir kız çocuğu hiçbir şey demeden elini bana uzattı ruhumu aldı yere yığıldım bütün vücudum karıncalandı. Uyandığımda da bütün vücudum kaskatı kesilmişti.

 39. Rüyamda azraili gördüm. Annemlerin odasıyla benim odam yan yana gece azrail babamın canını almaya geliyor fark edip tanıyorum annemlerin odanın kapısında eline yapışıp öpüyorum ve ne olur babamı bırak benim ömrümden al ona ver diye yalvarıyorum.

 40. Azrail bana "neden benim dediklerimi yapmıyorsun” diyor ve beni tam hançeriyle vuracakken abim aramızdan geçiyor sonra uykudan uyanıyorum çok korktum. Lütfen cevaplayın.

 41. Ben rüyamda okuldaydım dışarıda geziyordum tam o sırada okulun tepesinde uçan siyah kıyafetli heybetli ve elinde orak olan azrail as gördüm bana baktı ve eliyle süs işareti yaptı daha sonra bana sen diye gösterdi ve sonrasında uyandım. Acaba bunun anlamı nedir? Çok merak ediyorum cevap yazarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

 42. Şimdi gecenin bir yarısı korkuyla uyandım. Rüyamda bilmediğim bir evdeydim. Merdivenlerden en tepeye çıktım. Bir kapı vardı ama onu açmak için bana bir soru sordular. Uyandıktan sonra maalesef soruyu hatırlayamıyorum. Ama o vakit bildim. Bana üç tane anahtar verdiler ve birden kapı sayısı üçe çıktı. Üç kapıya acele baktım. Sadece biri bir kapıya uyuyordu onu açmaya çalışırken aşağıdan güçlü adım sesleri duydum. Kapıyı titreyerek açtım ancak başka bir kapı daha çıktı karşıma. Elimdeki anahtarlardan biri daha uyuyordu ama onunla kapıyı açmaya vakit yoktu. Aşağıdaki adam yaklaşmıştı. Ben de korkuyla bir perdeye dönüşen diğer iki kapıdan birinin arkasına gizlendim. Aşağıdan gelen adamın Azrail olduğunu görünce dehşete düştüm. Onu yan ve yukardan görüyordum. Azrail şaşkınlıkla açık olan kapıya bakıyordu ama benim tarafa doğru bakmadı. Sessizce bir kaç saniye durduk. Ama ben korkuyla uyandım. Bu ne anlama geliyor? Yıllardır kimseye cevap yazmamışsınız. İnşallah bir açıklama yaparsınız. Şu Corona yüzünden hepimiz korku içindeyiz. Sadece bundan mı etkilendim? Lütfen bir cevap verin. Öyle dizi falan izlediğim yok hele bu günlerde. İşin ilginç yani bugün kısmen huzurlu bir şekilde uykuya dalmıştım. Gerçi son zamanlarda hep tuhaf ve soru işaretleriyle dolu rüyalar görüyorum. İnşallah bana bir açıklamanız olur.

 43. Rüyamda balkonda beyaz bir Azrail çıkıyor ve balkonun kapısını açmaya çalışıyor açamıyor. Ama kardeşim balkonun kapısını açmaya gidiyor ve ben onu ne kadar engellemeye çalışsam da gitmeye çalışıyor. Sonra ailemle kaçıyoruz yardımcı olur musunuz?

 44. Rüyamda : gece dışarda gökyüzünde yıldızlara bakıyorum ve bı anda siyah kıyafetle azrail ( as) bana doğru geliyor ve onun olduğunu biliyorum hiç korkmuyorum gelmesini bekliyorum sonrasında takdiri ilahi zamanım gelmiş diyorum ve gözlerimi kapatıyorum ruhumun yavaş yavaş çekildiğini hissediyorum Allah’ım hazırım canımı al diyorum ve kelime i şehadet ile Ayetel Kürsi okuyorum Azrail (as) dualarımı okumamı bekliyor dualarımı bitiyorum gözlerimi acmaya çalışıyorum bı turlu açamıyorum ve vücudum taş kesilmiş … “Allah’ım ben şimdi ölmek istemiyorum beni aileme bağışla sana layık bı kul olacagim diyorum” ve ruhumun yeniden bedenime girdigini hissediyorum sonrasında uyandm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir