Rüyada Şehitler Görmek

Rüyada bir savaşta şehit olanları görmek, Allahu Teala Hazretleri (C.C.) ile yorumlanır.

Rüyada savaşarak şehit olduğunu görmek, dünya ve ahirette günahlarından kurtulmaya, iyi bir sona ve rahmete delalet eder.

Rüyada şehitleri kanları akarken görmek, halkın böyle bir durumda hiçbir şeyden geri kalmayacaklarını feyz ve bereket olacağına, din kuvvetine ve düşmana karşı zafer kazanılacağına işarettir.

Rüyada şehitleri cennette yemek yerken görmek; zahmet ve meşakkatten, sıkıntıdan kurtulmaktır. Bir veya birçok şehitlerle konuşup görüşmek, dünya için hayır ve ahiret için de müjdedir.

Rüyada bir şehidi görmek veya o şehidin kendisini öptüğünü görmek; iyi bir sona ermeye, iman ile bu dünyadan göçmeye ve şehadet derecesine nail olmaya delil olarak kabul edilir.

Şehitler

“Rüyada Şehitler Görmek” üzerine 6 yorum

  1. Ben bir rüya gördüm. Şehitler mezarlarından bir kişi tarafından çıkarılarak o mezarları güzelleştirmek için naylon poşetlere koyuldu. Fakat şehitlerin hala kanları akıyordu. Sonra ben bir komutana casusluk yaparak, kalan son şehidin akşam çok karanlık olduğu için kalan son şehidi sakladılar. Sonra sabah şehitliğe gittiğimizde herkes oradaydı ve ben komutana casusluk yaparak “Askerler orada, cesedi getirmeyin” dedim. Sonra şehidin bedenini sakladılar. Askerler yanımıza geldi ve oradan bir adamla kamera kayıtlarını izledik. “Sizi tutukluyoruz” dediler. Sonra eve gitmişim, yani bir çocuk sünnet oluyor ve 2 kadın annemden para istiyor. Sonra o adam ve arkadaşları evimize gelerek, benim TC kimlik numaramı istiyorlar. Sonra da uyanıyorum. Rica etsem bu rüyayı yorumlar mısınız, lütfen? Hayır, olur inşallah.

  2. Rüyamda bir bayram günü, anneanneme ziyarete gitmişiz. Anneannem o eve yeni taşınmış. Tüm akrabalar orada. Yurt dışındaki teyzemler dahi gelmişler. Altımda beyaz bir pantolon, üzerimde kareli kırmızı beyaz bir gömlek vardı. Babam “Hadi cenaze namazını kaçırmayalım” dedi. Apar topar çıktık anneannemden. Kapıda anneannem “Bu yetmedi” falan dedi. Çıktım koşmaya başladım. Yolda amcamın arkadaşını gördüm. O da cenaze namazına yetişmek için koşuyordu. Yolda amcamla karşılaştık. Tabutta yatan şehitmiş. Baya bir kalabalıktı. Üniformalı iki asker şehit hakkında bilgi veriyor, onun sözlerini söylüyordu. Rüyamda duygulandık amcamla. Sonra uyandım.

  3. Annem rüyasında şehitler görmüş bayrağa sarılı şekilde, tepesinden uçaklarla geçmişler. Annem onlar için çok üzülmüş ağıtlar yakmış ama onları görmeden önce birkaç tane milliyetçi vatanını seven doğulu genç kadın kardeşlerim önünden geçmiş gitmişler. Bir süre sonra o şehitleri annem uçakla bayrağa sarılı olarak tepesinden geçtiğini görmüş. Sonra o genç kadınlarında o taraftan doğru geldiğini yani onların cenaze merasimine katıldığını ve onların yanından geldiğini anlamış ve ondan sonra annem ağıtlar yapmış o askerler için (benim sizin için canım feda olsun bilseydim bende gider katılırdım merasime diye) Bunun anlamını yazar mısınız? Annem vatanını, milletini ve askerini çok sever.

  4. Rüyamda Atatürk’ü gördüm askeri kıyafeti üzerinde ülkemizi birlik ve beraberlikle nasıl kazandığını anlatıyordu daha sonra o dönemde şehit olan tüm askerlerimiz askeri kıyafetleriyle tabur halinde yürüyorlardı bende subay olmuşum tabura katılmak için acele ediyordum. Acaba bu rüyam neye çıkar?

  5. Annem rüyasında şehitler mezarlığına gittiğini görmüş yanında kardeşim ve bende varmışım oradan kendine 6500 TL ye mezar satın almış. Bu ne anlama geliyor?

  6. Rüyada şehitlerin fotoğraflarını görmek. Ve onların içinde bir şehidin tanıdık biri olması ne anlama gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir