Rüyada Sarp Yokuş Görmek

Rüyada ihtiyacı için sarp bir yokuşa çıktığını gören kimse, rüyadaki azmi nispetinde dünya veya ahiretini kazanmaya gayret gösterir. Bazen de sarp yokuş, kalın kafalı bir kadına veya gönül okşamak suretiyle yola getirilen zorba adama işarettir. Bazen sarp yokuş, kendilerinden mal ve canı hakkında emniyet edilmez arkadaş ve ortağa işarettir. Bazen de sarp yokuş “Fakat o sarp yokuşa saldıramadı.” ayetine göre kişiyi tehlikelerden kurtaran bir ise işarettir.

Rüyada görülen sarp yokuşlar, hayırsız, sıkıntılı ve tehlikeli şeylere işarettir. Oraya çıkmak görmek de böyledir. Rüyada sarp bir yokuştan inmek ise, bütün bunlardan uzaklaşmaya delalettir. Bazen sarp yokuş görene azap edilir ve haddi bildirilir.

Rüyada sarp bir yokuşa çıkmak; ilim tahsil etmeye, güzel siyaset yapmaya, sözünde durmaya veya iyi bir muamele yapmak suretiyle rüya sahibinin kadrinin yükselmesine işarettir. Eğer rüyada sarp bir yokuşun zirvesinden ta dibine kadar düştüğünü görse, iyi olan durumunu kaybeder ve dinden dönme noktasına gelir.

Bir insanın rüyada sarp yokuşu veya küçük bir tepeye ya da dam ve bunlar gibi şeyler üzerine çıktığını görmesi, o insanın istediği ve arzu ettiği ihtiyaçlarını elde etmesine alamet sayılır. Bir kimse bir tepeden veya köşkten yahut dağdan indiğini görse, arzu ettiği şeyi tamamlayamaz.

Ayrıca bkz:  Dik Yokuş, Bayır, Yamaç, Rampa 

Sarp Yokuş

“Rüyada Sarp Yokuş Görmek” için bir yorum

  1. Üstü açık, hızlı, uzun bir araç içinde, kalabalığın içinde önlerdeyim (sanırım işyerin de beraber çalıştığım insanlar.) Araç bir yokuşa çıkıyor aniden yokuştan iniyor. Lunaparklardaki gondol hissi veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir