Rüyada Salatalık Görmek

Rüyada salatalığı mevsiminde görmek, rızka; mevsimi dışında üzüntüye ve hastalığa işarettir. Eşi hamile olan kimsenin salatalık görmesi, kız çocuğuna; kesilmiş salatalık hasta için şifaya, onu ikram eden ve ikram olunan için hayır ve iyiliğe delalettir.

Rüyada salatalık görmek, bazen kolay elde edilen rızka; salatalık alıp evine götürmek, eşinin hamile kalmasına delalet eder. Rüyada salatalık tarlası görmek, nesli temiz kadına ve birbiri ardınca meydana gelecek rızık ve faydaya; ağaç üzerinde görülen salatalık bid’ate, cimriliğe, bu sebzenin pahalı olmasına delalet eder.

Rüyada görülen salatalık, üzüntü ve kederdir Bundan dolayı, rüyada salatalık yediğini gören kimse kendisine ağırlık getiren bir işte çalışır. Salatalık mevsiminde görülürse rızıktır. Mevsimsiz ise hastalıktır. İnsanın rüyada sabit olarak gördüğü salatalık, mahzun bir çocuktur.

Hanımı hamile olan bir kimse rüyada salatalık yediğini görse, hayırlı bir çocuğu olur. Rüyada salatalığın bıçakla kesilmesi, hasta için iyidir. Salata, ikram edene de edilene de iyidir ve hayırdır. Rüyada salatalık görmek, adi ve devamsız bir rızıktır.

Rüya sahibinin satın alıp evine götürdüğü salatalık, hanımının hamile olduğuna işarettir. Salatalık ve karpuz, kolay elde edilen bir rızka işarettir. Bu rızık hayırlı ve bereketlidir.

Bakınız; Salatalık Tarlası, Cacık, Hıyar

Salatalık

“Rüyada Salatalık Görmek” için bir yorum

  1. Salatalık yılan gibiydi ve üstüme geliyordu. Bende bağırıyordum ama sesim çıkmıyordu anlatamıyordum sonra kardeşimin ayağına doğru gitti mutfakta bulaşık yıkıyordu yine bağırıyordum ama anlamıyordu sonra bana doğru gelmeye başladı aniden patladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir