Rüyada Saçın ağarması Görmek

Rüyada saç agarmak, gençler için vakara işarettir. Bazi tabirciler, ömrün uzun olmasina, bazilan da zayifliga işarettir, demislerdir. Aklik sakal ve basin tümünde olursa, fakirlige işarettir. Bir kimse saçinin bir kisminin agardiğini görse vakar ve ciddiyetinin çok 1yi olduguna, basi agaranin hanimi hamile ise, bir erkek çocugunun olacagina işarettir. Bir kimse sakalinda beyaz tüyleri yoldugunu veya bu tüyleri kestigini görse, o adam ihtiyarlara hürmet eder. Kadin rüyada basinin agardiğini görse, kocasi fasiktir (günahkardir). Bazi tabirciler bas agarmasi, kaybolmus bir kimsenin veya misafirin gelmesidir, demislerdir. Vücul killarinin agardiğini gören zengin ise, malinin gidecegine, fakir ise, ödenmes) güç olan borca işarettir. Taninmayan bir kadinin saçinin agarmasi, hububat kurutmaya, askerin tümünün basinin agarmasi, zaaf ve firara işarettir. Hasta kimsenin basindaki saçlarinin agarmasi ise, ölüm ve kefene işarettir. Korkan kimse için saç agarmasi, hakim, melikten veya Devlet Baskanindan kurtulmaya işarettir. Bazi tabirciler, kadinin saçinin agarmasini görmek, kocasi veya kocasinin akrabalan tarafindan çirkin söz isitecegine, bazen de, bosanmaya işarettir, demislerdir. Çünkü erkekler kadinin saçinin agarmasini, hos görmezler. Saçi ak bir kimse, rüyada saçinin daha fazla agarmis oldugunu, fakat bunlarin içinde siyah tüylerin de bulundugunu görse, olgunluga işarettir. Saçinin tamamen agardiğini gören kimse, amirinden veya büyügünden nahos bir şey görür. Rüyada gögüs kilinin beyaz oldugunu gören kimsenin, yemegi kokar. Bir kimse rüyada sakalinin beyaz ve berrak oldugunu görse, izzet, rütbe ve söhrete nail olur. ibn-i Sîrin (R.A.) Hazretleri saçi henüz agarmamis kimsenin rüyada saçinin agarmasini iyi görmemistir. O, “saç agarmasi malin azalmasidir” derdi. Saçindan agarmis bulunan tüyleri yoldugunu gören kimse, muhalefette bulunur, ihtiyarlara, saygi göstermez.

Saçın ağarması

“Rüyada Saçın ağarması Görmek” üzerine 9 yorum

  1. Merhabalar rüyamda saçlarımın ön kısmında baya bir beyazlık olduğunu gördüm. Aynaya bir bakıyorum, saçlarım baya bir beyazlamış, şaşırdım ama normaldir herhalde dedim. Siyahlar da vardı tabi ki ama beyazlar baya bir çoğalmıştı. Bunun manası nedir, acaba?

  2. Ben 9 yaşında bir bayanım. Rüyamda saçlarımın ara ara ağardığını gördüm. Ne anlam taşıyor acaba? Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

  3. Selamün Aleyküm. Normalde başımın sağ tarafında bir tel ak saç var bazen koparıyorum, geri tekrar uzuyor. Rüyamda bir tel saçım beyazdı onu da tuttum koptu, geldi, elimde de bir daha görmedim ve bir daha da çıkmayacak diye biliyordum… Teşekkür ederim.

  4. Saçlarımın hafif bir şekilde ağardığını daha sonra da ağarmanın arttığını gördüm. abime “Abi, bak ne güzel saçlarım ağarmış” dedim. Abimde bana “Ne güzel bak, sabredince oluyor. Güzel olmuş fakat uzamış kestir biraz” dedi.

  5. Rüyamda 6 yaşında kızım olduğunu gördüm saçları beline kadar uzun, arka tarafının çoğu ağarmıştı. Bunun anlamı ne? Benim gerçekte 2 oğlum var, kızım yok.

  6. Rüyamda saçlarımın tamamen beyaz olduğunu gördüm fakat bu rüyada saçlarımın sanki buz tutmuş gibi olduğunu da fark ettim ve saçlarımla oynuyordum (buz tutmuş ve beyazlamış olarak saçlarımı) bu yüzden bir kaç araştırma yaptım ama bir sonuç elde edemedim cevaplarınızı bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir