Rüyada Ruh Görmek

Ruhla ilgili rüyayı Efendimiz Aleyhisselam ahiret kısmeti ile tevil buyurmuşlardır. Ruh; baht açıklığına, devlete ve saadete, anne babaya, mal ve şerefe işarettir.

Rüyada cesetten ruhun çıktığını görmek; emanetleri sahiplerine vermeye, hastanın veya hapisteki kimsenin kurtulmasına ya da görüşmediği kişilerle bundan sonra görüşmeye delalet eder.

Rüyada bir ruhun sizinle konuştuğunu gördüyseniz, gizli düşmanlarınız olduğuna işaret eder. Kişi kendi ruhunu görürse, gizli kalmış şeyleri öğrenecek demektir. Ruh ışıklı ise kişinin günlerinin huzurlu olacağına işarettir.

Rüyada ruh çağırdığını görmek, sizi ilgilendirmeyen bazı işlere karıştığınızı ve bu teşebbüsün size hiçbir yararı olmadığını gösterir.

Rüyada ruh görmek, umulmadık bir olayla karşılaşmaya işarettir.

Ayrıca bakabileceğiniz rüya tabirleri: Cin, İlahi Varlıklar

Ruh

“Rüyada Ruh Görmek” üzerine 13 yorum

 1. Rüyada oturduğumuz binanın başka ruhlara ait olduğunu gördüm bizi içeri almıyorlardı ve beni anlımdan öptüler.

 2. Dün gece rüyamda karabasan gelmiş, olmalı. Fakat önceki rüyalarımdan çok farklıydı. Tanıdık bir arkadaşı yatağımda otururken gördüm. Gözlerimi açtığımda bana bakıyordu. Onu görünce korktum. Kalkmaya çalışıyorum, bağırıyorum, sesim çıkmıyor. Odamın hali aynı, herkes yerinde yatıyor, kapılar kilitli. Nasıl girdiğini soruyorum sonra kayboluyor. Tekrar kalkmak istiyorum, yapamıyorum. Yanımda bilgisayar klavyesini alıp duvara vuruyorum, kardeşim uyansın diye. Duymuyor. Su ihtiyacı duyuyorum, boğuluyorum. Yardım bekliyorum. O sırada birinin ruhu yanıma geliyor, kafasını göremiyorum. Tam bana dokunmak üzereyken, uyanıyorum. Ki her şey aynı yerinde. Bir rüyaymış. Etkisi altında çok kaldım.

 3. Rüyamda bir mezarın altında odada iki mezar vardı. Baştan iki mezarın ortasında uzanmıştım sonra kalktım onları sulamak için çıktım. Başka bir mezarın yanında tanıdığım bir milletvekilini gördüm. Onunla birlikte benim oda mezarın içine girdik. Orada konuştuk o sırada bir kapı açıldı. Oradan 5-6 tane ruh beyaz elbiseleri ile gözüktü. Ben Fatiha okumaya başlayınca bizden kaçtılar. Bir tanesi yaklaştı ve “Verdiğin sözü unutma bana dua oku” dedi. Sonra kayboldu. Ben odada bulunan tahta ve odunları toplayıp sırtlandım sonra kardeşim de bana yardıma geldi. Oradan çıktık bir tepeye geldik. Hendek gibi bir yerden milletvekili elini uzattı ve yukarı çıkardı. Orada uyandım.

 4. Ben ölmüş dedemin ruhunu gördüm. Bana “Üzülmeyin” diyordu (öldüğü için). Ne anlama geliyor yaaa?

 5. Uyurken birden odamın kapısı açıldı ve uyandım. Biri dua ederek kulağıma kadar geldi ve duayı kulağıma fısıldamaya başladı. Uyumadan önce müzik açıp uyumuştum ve o olay olurken şarkıyı duyuyordum ama uyanamıyordum. Sonra birden kulağım ve dişlerim ağrımaya başladı. Kulağımda deli gibi çınlama ve rüzgar fısıltısı gibi bir şey oldu ve sonra uyandım. Açıklaması nedir?

 6. Rüyamda bir orman gibi bir yerdeydik iki tane erkek vardı, benden büyük 2-3 tane de kadın vardı. Gece, tam ortada masada okey falan oynuyorduk. Gece sonra birden sabah oldu ve etrafta beyaz beyaz parlak ruhlar çıkmaya başladı, hemen arabaya bindik. Adamlarla kızlara ne oldu hatırlamıyorum. Neyse, arabayla bir köye girmek üzereydik bir baktık, o beyaz parlak şeyler var, o köyde. “Dur” dedim bağırdım. Sonra döndük diğer tarafa tam giderken birden bir şey oldu ve araba kayboldu. Tek başıma dışarda kaldım ve birden Fatiha suresi duymaya başladım içimden eşlik ede ede koşmaya başladım. Sure bitene kadar koştum ve bitince birden uyandım. Bu ne anlama geliyor, yardımcı olur musunuz?

 7. Selamünaleyküm öncelikle ve hayırlı sabahlar. Ben tuhaf bir rüya gördüm ve neden ki sorumun cevabını bulamadım inşallah sizler bana yardımcı olursunuz. Simdi ben ölmüşüm ama bedenim meydanda yok, ruh halinde olduğumu gördüm etrafımda birkaç ruh daha vardı. Tanıdık geliyorlardı bana ama tam kim olduklarını bilmiyorum. Sonra işte yanımda yolculuk bir ruh daha vardı, o an işte öldüğümü anladım ve bizi bir melek yönlendirdi, tepeye doğru gittik ve beyaz ama dumanlı bir ortama ulaştık. O tanıdık gelen ruhlar da vardı bazıları çığlık atıyordu, “Ben ölmedim bana bir şans daha verin” diye. Bir iki kişi ise yere düştüler (halbuki yer de yoktu) ama düştükleri yer karanlık ve korkucuydu. Fakat ben kendimle huzur içindeydim ne korku ne de isyan. Sonra ben dedim ki; “Şeytana kanmayacağım inşallah ve su da vermem” gibi bir şeyler dedim orayı tam hatırlamıyorum. Yanımdaki melek (insan halinde tabi ki) dedi ki; “Öyle deme ve çok dikkat et” dedi. Sonra uyandım işte. Bunun yorumunu bana kimse açıklayabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden de teşekkür ediyorum.

 8. Rüyamda kayınvalidemin ruhunun gelip eşimi, beni ve kızımı gelin buraya diyerek sürüklediğini gördüm ve korktum. Biz onu görünce “Bismillah” diyerek korktuk anlamı nedir acaba?

 9. Rüyamda ruhumun bedenimden ayrıldığını gördüm ve hafif bir serinlik hissediyorum bu hoşuma gidiyor, demek ruhun çıkması böyle serinlik veriyormuş diyorum kendi kendime. Yorumlar mısınız?

  1. Bu yakında birinin size kötü duygular beslediği ve birinin size beddua edeceği anlamına geliyor, bence.

 10. Rüyam da birçok ruh gördüm bir ses bana bunların siccin de olduğunu uzak dur dedi gerçekte bazı dinsiz akrabalarım var ben dinimizi onlara anlatıyor ama başarılı olamıyorum rüyamı yorumlarsanız sevinirim

 11. Ben de rüyamda küçük bir çocuk ruh gördüm. Kızdı ama nedense ben rüyamda ondan korunmak için dua okuyordum. Kağıtlara Allah yazıp duruyordum ondan korunmak için. Sonra kağıdı o ruh a gösterdim ve o da kaçtı nedense.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir