Rüyada Ramazan Ayı Görmek

Ramazan ayinda görülen rüyalar hayırlıdır. Hem de çabuk çıkar. Bu ayda kötülük, cimrilik ve zorluk kapilari kapalidir. Ramazanda görülen hayırlı rüyalar hiç bir vakit gecikmez. Aksine serli rüyaların hükmü bu ayda gecikir.

Ramazan ayını rüyasinda gören kimse, bereket, hayir, iyilik görür ve kötülüklerden uzak kalir.

Bir başka rivayete göre de: Bu ayda bütün kötülük kapilari kapanir ve görülen hayırlı rüya çabuk çıkar. Ramazanda görülen çirkin rüya sihhatli degildir. Ramazandaki hayirli rüyanin hükmü gecikmez, serlisinin hükmü ise, gecikir ve tabir de edilmez. Bu ayda görülen rüyada inançsız insanin durumu, mümininkinin tersidir. Gayesiz insanin gördügü rüya, kötülükten baska bir şey degildir. Bir kimse rüyada ramazan ayim görse, bu bereket, hayir, iyilikle emredip kötülükten nehyetmeye işaret eder. Eger rüyayi gören ilim veya Kur’an öğreniyorsa, buna muvaffak olur. Çünkü Kur’anı Kerim bu ayda nail olmuştur.

Ayrıca Bakınız: Oruç, Yılın Ayları.

“Rüyada Ramazan Ayı Görmek” üzerine 4 yorum

  1. Ramazan ayında sabaha karşı gördüğüm rüyada eşim başka bir kadınla evlenecekmiş. Bunun konuşmasını yapıyoruz ben sadece şaşırıyor ve biraz da kıskançlık hissediyorum kadın benden 10 yaş daha genç üstelik eşimin ailesi de buna ses çıkarmıyormuş. Gerçek hayatta böyle bir durumumuz yok yorum bekliyorum saygılarımla.

  2. Rüyamda masada genel yiyorum sonra oruçlu olduğum aklıma geliyor. İşyerinde arkadaşlarla otururken gene unutarak yemek yiyorum oruçlu olduğum aklıma geliyor gene. O gün de oruç tutuyordum. Yorumlarsanız sevinirim.

  3. Rüyamda ramazana 5 ay kalmış ne çabuk geliyor diye şaşırıyorum. Bu rüyadan iki gün öncede biri “5 gün sabret” diyordu. Bu iki rüyanın anlamını merak ediyorum. İyi çalışmalar şimdiden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir