Rüyada Peygamberimizin Hanımları Görmek

Rüyada efendimizin tertemiz ve pak zevcelerinden birini görmek; hayır ve hasenata, iffet ve ismete, saygı ve itibara, şüpheli ve haram olan şeylerden kaçınmaya, bereketli rızka ve aile mutluluğuna işarettir. Bazen bu rüya, kişinin kendi anne ve ninesine; bekar erkeğin efendimizin hanımlarından birini görmesi, temiz bir kadınla evlenmeye; genç bir kızın görmesi, kendi durumuna uygun, temiz bir erkekle evlenmesine delalet eder. 

(Ayrıca Bakınız; Aişe, Hatice, Hafsa -r. anhüm-)

Rüyada peygamberimizin hanımlarını görmek; rüya sahibinin analarına, büyük kısmetlere, hayır berekete ve çoğu kız olan evlada delalet eder. Bir rivayete göre, peygamberimizin hanımlarını görmek, hayırsızlıkla tabir olunur.

Bir kimse rüyasında Hz. Ayşe’yi (R.A.) görürse, yüksek bir mevkiye erişir. Peygamberimizin kızı Hz. Fatıma’yı görmek, ev halkından eşi veya annesi veya kızının öleceğine işarettir. Bir erkek, peygamberimizin hanımlarından birini görse, bekar ise iyi bir kadınla evlenir. Rüya sahibi kiz ise, kendisine uygun ve iyi huylu bir erkekle evlenir.

Bir başka rivayete göre de: Peygamberimizin hanımlarını rüyada görmek; rüyayı görenin annesine, nenesine, yolculuğa, şan şöhrete, umumiyetle kız evlada işarettir. Bir kadın rüyasında Hz. Aişe,’yi görse, yüksek bir rütbe ve iyi bir şöhrete erişir. Kocası ve babası kendisine hürmet ve riayet eder.

Rüyada Hz. Hafsa’yı görmek, iyiliğe; Hz. Haticeyi görmek, mutluluğa ve güzel zürriyete işarettir. Hz. Fatıma (Peygamberimizin kızı)’yı görmek, hanımlarını, baba ve annesini yitirmeye işarettir.

Rüyada Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’in görülmeleri, fitne çıkmasına ve gören imanın şehitlik mertebesine kavuşmasıyla tabir olunur. Çok kere bu rüya; çok hanıma, evlada, sefere, gurbete, rüyayı görenin susuzluktan, açlıktan telef olmasına, yahut öldürülmesine ya da vatanından uzak yerde olarak ölmesine işarettir.

Bkz: Ashab-ı Kiram (R.A.) Görmek

Erkeklerden biri rüyada peygamberimizin hanımlarından birini görse, bekar ise temiz bir kadınla evlenir. Rüyayı gören kız ise aradığı huzuru ve güveni çok yakında bulacaktır.

Peygamberimizin Hanımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir