Rüyada Övmek /Övünmek Görmek

Rüyada bir kimseyi yüzüne karşı övmek, ona bir zararı dokunmaya ve riyakârlığa işarettir. Olgun bir kimseyi yüzüne karşı övmek ve ona takdir hislerini bildirmek, kadirbilirliğe delalettir.

Rüyada bir kimseyi gıyabında (onun olmadığı yerde) övmek; hayır ve iyiliğe, sevgi ve kardeşliğin devamına, iyilerin ve iyiliklerin artmasına işarettir. Bir kimseye gıyabında yahut yüzüne karşı sevgisini izhar etmek, sevgi ve saygının pekişmesine; kişinin kendi nefsini övmesi günah işlemeye işaret eder.

Rüyada gençlerin bir kimseyi övmesi; düşmanlarının ona itaat etmesine, yaşlıların evmesi herkes tarafından övülmeye, yücelik ve yöneticiliğe yorulur.

Rüyada bir şeyi yahut insanları metheden birini görmek; ilmin derinliklerine ermeye, güzel ve etkili sözleri bir araya getirmeye yahut değersiz mal satan kimseye işarettir. Nimetin kadrini bilerek ve onun şükrünün bilincinde olarak övünmek; mala, rızka, nimetin artmasına, söz ve fiilleri ile çevresinde etkinlik sağlamaya delalet eder. 

(Ayrıca bakınız: Büyüklenmek, Kendini Beğenmek)

Övmek /Övünmek

“Rüyada Övmek /Övünmek Görmek” için bir yorum

  1. Rüyada gördüm ki: Bana borçlu olan kişi hakkında güzel konuştular, onu övdüler, ne demek? Bir senedir ondan alacaklıyım ve alamıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir