Rüyada Ölçmek Görmek

Rüyada ağırlık ve hacim ölçeğiyle bir şeyi tam olarak ölçtüğünü görmek, adalet ve hakkaniyete riayet etmeye işarettir.

Rüyada uzunluk ölçüsü birimi ile ekili bir tarlayı ölçmek, salih kimselerin hallerini araştırmaya; bir bağı ölçtüğünü görmek, bir kadının işini araştırmaya; yol ölçmek yolculuğa; bir çölü ölçmek üzüntü ve kederden kurtulmaya; yeşillik bir alanı ölçmek, takva ehli olmaya; birinin evini ölçmek, o ev sahibinin halini sormaya; ağaç ölçmek alacağı olan kişilerin durumunu araştırmaya işarettir.

Rüyada ölçücü kimseyi görmek, yargıca ve mimara delalet eder. Karar vermek olarak yorumlanır.

Rüyada kol ile ölçmek veya karış ile ölçmek, yolculuğa işarettir. Bir kimse rüyada karışla bir elbiseyi yahut bir duvarı ya da bir yeri ölçerse, o kişi yolculuk yapar. Bir yeri kulaçla ölçtüğünü gören kimse, hac yahut cihat ya da uzak bir yere yolculuk yapar.

Rüyada bulunmayı arzu ettiği bir mahalleyi yahut bir evi ya da bir yeri ölçtüğünü görse, o kimsenin bir mahalleye naklinin yapılmasına işarettir. Rüyada çok ölçüp biçen bir kimseyi görmek, insanların hallerini araştırıp soruşturan ve insanların sırlarına vakıf olmayı arzu eden kimseye işarettir.

Rüyada ekili bir tarlayı ölçtüğünü gören kimse, salih kimselerin ahvalini sorar. Bir bağ ölçtüğünü gören kimse, bir kadının işini araştırır. Ağaç ölçtüğünü gören kimse, kendilerinde alacağı bulunan birtakım adamların hallerini soruşturur. Yol ölçtüğünü gören kimse, ölçtüğü yol kadar yolculuk yapar. Eğer hac yolculuğunda ise hacca gider. Çöl ölçtüğünü gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur.

Ölçmek

“Rüyada Ölçmek Görmek” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir