Rüyada Ölçmek Görmek

Ağırlık ve hacim ölçeğiyle bir şeyi tam olarak ölçtüğünü görmek adalet ve hakkaniyete riayet etmeye, Uzunluk ölçüsü birimi ile ekili bir tarlayı ölçmek salih kimselerin hallerini araştırmaya, bir bağı ölçtüğünü görmek bir kadının işini araştırmaya, yol ölçmek yolculuğa, bir çölü ölçmek üzüntü ve kederden kurtulmaya, yeşillik bir alanı ölçmek takva ehli olmaya, birinin evini ölçmek o ev sahibinin halini sormaya, ağaç ölçmek alacağı olan kişilerin durumunu araştırmaya; Ölçücü kimseyi görmek yargıca ve mimara delalet eder.

Karar vermek olarak yorumlanır.

Rüyada kol veya karış ile ölçmek, yolculuga işarettir, Bir kimse rüyada karisla bir elbiseyi yahut bir duvari ya da bir yeri ölçse o kişi yolculuk yapar. Bir yeri kulaçla ölçtüğünü gören kimse, hacc, yahut cihat ya da uzak bir yere yolculuk yapar.

Rüyada bulunmayı arzu ettigi bir mahalli yahut bir evi, ya da bir yeri ölçtüğünü görse, o kimsenin bir mahalleye naklinin yapılmasına işarettir. Rüyada çok ölçüp biçen bir kimseyi görmek, insanlarin hallerini araştırıp soruşturan ve insanların sırlarına vakıf olmayı arzu eden kimseye işarettir.

Rüyada ekili bir tarlaya ölçtüğünü gören kimse, sallh kimselerin ahvallnl sorar. Bir bağ ölçtüğünü gören kimse, bir kadinin isini arastirir. Ağaç ölçtüğünü gören kimse, kendilerinde alacağı bulunan bir takim adamlarin hallerini sorusturur. Yol ölçtüğünü gören kimse, ölçtüğü yol kadar yolculuk yapar. Eger hacc yolculugunda ise, Hacca gider. Çöl ölçtüğünü gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur.

“Rüyada Ölçmek Görmek” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir