Rüyada Okşamak Görmek

Eş ve çocuklarını okşayarak teselli ettiğini yahut sevdiğini görmek şefkat ve merhamet görmeye, hayır ve iyiliklere, Mahremi olan birini okşamak keder ve üzüntüye düşmeye; Biri tarafından okşandığını görmek, o kimseden ilgi ve yardım görmeye delaletç edeer.

İyiliktir, huzur veren haberdir.

Rüyasinda esini oksayarak bundan tat duydugunu görmek, onu sevdigine, eger bundan zevk almazsa, aralarinda soğukluk olacagina delalet eder. Kendine helal olmayan bir kadini oksadiğini gören, kötü ve mekruh bir şey yapmis olur. Birisini oksadiğini gören, onu tecrübe eder. Sevdigi bir adami oksadiğini gören sevinir. Rüyasinda birini oksayarak sehvet duymak, muradinin olacagina işarettir. Ibni Sirin (ra) ile diger bazı tabircilere göre; el ile oksamak oksanilanin oksayandan hayir ve menfaat görmesine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Kendine helal olmayan bir kadini oksadiğini gören kimse kötü bir is yapar. Sevdigi bir adami oksadiğini gören kimse sevince erisir. Bazi tabirciler de oksamak, oksanilanin oksayandan hayir ve fayda görmesine işarettir, demislerdir.

Okşamak

“Rüyada Okşamak Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Rüyamda sevdiğim kişiyle bir koltukta oturuyoruz ve o bana ayağını uzatıyordu kucağıma doğru. Ben de onun ayağının üstünü okşuyordum. Bunun anlamını söyler misiniz?

  2. Evin içinde daire seklinde koltukta oturuyoruz benim oturduğum yerde yanında benim saçımı okşuyor. Bu ne demek toplum yerde?

  3. Evin içinde daire seklinde koltukta oturuyoruz benim oturduğum yerde yanında benim saçımı okşuyor. Bu ne demek toplum yerde?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir