Rüyada Oklava Görmek

Rüyada oklava görmek, gönül incitici söze ve bedduaya etmeye; birinin oklava ile kendisine vurduğunu görmek, ondan beddua almaya delalet eder. Rüyada oklava gören, acı söz işitir.

Ayrıca bkz: Merdane, Hamur İşi

Rüyada oklava görmek tabiri: Oklava iyi , çalışkan, dürüst, hizmetkar olarak tanımlanır. Oklavayla hamur açmak, emeğinizin ve çalışkanlığınızın karşılığını işaret eder. Oklavanın kırıldığını görmek, gören kimsenin birine darılması demektir. İyi niyetli ve sizin her zaman iyiliğinizi düşünen biridir. Oklavanın kirlenmesi ise hastalıktır.

Rüyada oklava görmek ne demek, yolculuğa yorumlanır. Uzun oklava görmek, uzun sürecek seyahate; kısa oklava da kısa sürecek bir geziye işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada oklava görmek, kötü bir söz duymaya işarettir. Oklava görmek; iyi niyetli, çalışkan, dürüst, aklı başında bir hizmetkar olarak yorumlanır. Oklavayla hamur açan, böyle birinin gayret ve çalışmasından yararlanarak kısmet alır. Oklavanın kırılması, beklemediğiniz bir sürpriz anlamındadır.

Rüyada oklava görmek ne anlama gelir: Uzun uğraşlar sonucu bol kazanç elde edeceğine, iş hayatında verdiğin emeklerin karşılığını gelecekte alacağına delalet eder. Aynı zamanda bu rüya, kazanç kapılarının açık olduğuna ve helal kazanç elde edeceğine yorulur.

Oklava

“Rüyada Oklava Görmek” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir