Rüyada Leylek Görmek

Bir yere giden kimsenin geri gelmesine, Ortaklığı ve toplu hareket etmeyi seven kimselere, Leylekleri havada dağınık vaziyette görmek yola çıkacak yahut yolda olan kimseler için hayra, diğerleri için sevindirici gelişmelere, Leylekleri kışın toplu halde görmek kışın çetin geçmesine delalet eder.

Rüyada leylek görmek, yolculukla yorumlanır. Aynı zamanda leyleği gören için, evlenmeye veya çok dost kazanacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada leylek bilgili, nazik, sakin, dengeli, iyi niyetli, hikmet sahibi biri olarak yorumlanır. Uçan bir leylek gören çok güzel haber alır. Rüyasında leylek gören için bu rüya , seyahat demektir. Aynı zamanda leylek görmek, evlilik veya çok iyi arkadaş edineceği demektir.

Nazik, bilgili, sakin, dengeli, iyi niyetli, kültürlü, bilgin birisini işaret eder.

Rüyada leylek görmek, dindar, gelecegi düsünen, sabirli bir adamla tabir olunur. Bir leylek tuttugunu veya kendisine hediye edildiğini gören, bu sifatlari tasiyan biri ile dost olur. Bir leylek öldürdügünü gören, eliyle büyük bir düsmanini ortadan yok eder. Leylegin kendisi ile konustugunu gören, herkesin sasiracagi bir is yapar yahut iyi bir insandan hayir ve menfaat görür. Evinin daminda bir leylegin durdugunu görmek, iyi bir kimsenin evine misafir olacagina delalet eder. Cafer-i Sadik’a göre; rüyada leylek görmek, dört sekilde tabir olunur: Kurtulus, çiftçi bir kişi, küçük zayif bir bekçi, fakir garip kimse. Bazilarina göre; rüyada leylek görmek esle tabir olunur. Bir leylek tutup evine götürdügünü görmek, güzel, akilli bir kadinla evlenmege işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada leylek görmek, toplanti ve ortakligi seven kimsdere işarettir. Rüyada leylek kuslarinin kişin bir yerde toplanmis görülmeleri, hirsizlara, yol kesicilere, düsmanla harp edenlere ve havanin soğuk ve sikici olmasina işarettir. Leylek kuslarinin daginik olduklanm görse, bu rüya yolculuk yapmak isteyen veya yolculuk halinde bulunan kimse için, hayirdir. Bazen de leylek kusunu görmek, misafirin yolculuktan gelmesine işarettir.

Rüyada leylek bilgili, nazik, sakin, dengeli, iyi niyetli, hikmet sahibi biri olarak yorumlanır. Rüyasında bir leylek gören böyle biriyle tanışır. Uçan bir leylek gören çok hayırlı haber alır.

Rüyada leylek görmek; mevki sahibi bir insan ile görüşmeye, güzel bir haber almaya, mir misafire işarettir.

Leylek

“Rüyada Leylek Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyam da leylek yatak odama gelmişti. Leyleği görünce korkuyorum eşime söylüyorum oda kalkıyor leyleğin yanına gidiyor ve leylek gagasıyla eşimin eline yumurta bırakıyor. Eşimin eli yanıyor “Çok sıcak” diyor. Ben de “Yorganın içine koy soğumasın sıcak kalsın” diyorum… Görmüş olduğum bu rüyanın anlamı tam olarak nedir?

  2. 3 tane leylek, birde yavru leylek pazar gibi bir yerde ayakları karın içindeydi, onları kurtarıyordum ve rahmetlik annem gülümseyerek bakıyordu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir