Rüyada Leylek Görmek

Rüyada leylek görmek; bir yere giden kimsenin geri gelmesine, Ortaklığı ve toplu hareket etmeyi seven kimselere işarettir.

Rüyada leylekleri havada dağınık vaziyette görmek; yola çıkacak yahut yolda olan kimseler için hayra, diğerleri için sevindirici gelişmelere delalettir. Leylekleri kışın toplu halde görmek, kışın çetin geçmesine delalet eder.

Ayrıca bkz: Kuş Kanadı

Rüyada leylek görmek, yolculukla yorumlanır. Aynı zamanda leyleği gören için, evlenmeye veya çok dost kazanacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada leylek; bilgili, nazik, sakin, dengeli, iyi niyetli, hikmet sahibi biri olarak yorumlanır. Uçan bir leylek gören, çok güzel haber alır. Rüyasında leylek gören için bu rüya, seyahat demektir. Aynı zamanda leylek görmek, evlilik veya çok iyi arkadaş edineceği demektir. Nazik, bilgili, sakin, dengeli, iyi niyetli, kültürlü ve kendinden emin birisini işaret eder.

Rüyada leylek görmek tabiri; dindar, geleceği düşünen, sabırlı bir adamla tabir olunur. Bir leylek tuttuğunu veya kendisine hediye edildiğini gören, bu sıfatları taşıyan biri ile dost olur. 

Rüyada bir leylek öldürdüğünü gören, eliyle büyük bir düşmanını ortadan yok eder. Leyleğin kendisi ile konuştuğunu gören, herkesin şaşıracağı bir iş yapar yahut iyi bir insandan hayır ve menfaat görür. Evinin damında bir leyleğin durduğunu görmek, iyi bir kimsenin evine misafir olacağına delalet eder. 

Cafer-i Sadık’a göre; rüyada leylek görmek, dört şekilde tabir olunur: Kurtuluş, çiftçi bir kişi, küçük zayıf bir bekçi, fakir garip kimse. Bazılarına göre; rüyada leylek görmek, eşle tabir olunur. Bir leylek tutup evine götürdüğünü görmek; güzel, akıllı bir kadınla evlenmeye işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada leylek görmek, toplantı ve ortaklığı seven kimselere işarettir. Rüyada leylek kuşlarının kışın bir yerde toplanmış görülmeleri; hırsızlara, yol kesicilere, düşmanla harp edenlere ve havanın soğuk ve sıkıcı olmasına işarettir. 

Rüyada leylek kuşlarının dağınık olduklarını görürse, bu rüya yolculuk yapmak isteyen veya yolculuk halinde bulunan kimse için hayırdır. Bazen de leylek kuşunu görmek, misafirin yolculuktan gelmesine işarettir.

Rüyada leylek görülmesi; bilgili, nazik, sakin, dengeli, iyi niyetli, hikmet sahibi biri olarak yorumlanır. Rüyasında bir leylek gören böyle biriyle tanışır. Uçan bir leylek gören çok hayırlı haber alır.

Rüyada leylek görmek; mevki sahibi bir insan ile görüşmeye, güzel bir haber almaya, bir misafire işarettir.

Leylek

“Rüyada Leylek Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyam da leylek yatak odama gelmişti. Leyleği görünce korkuyorum eşime söylüyorum oda kalkıyor leyleğin yanına gidiyor ve leylek gagasıyla eşimin eline yumurta bırakıyor. Eşimin eli yanıyor “Çok sıcak” diyor. Ben de “Yorganın içine koy soğumasın sıcak kalsın” diyorum… Görmüş olduğum bu rüyanın anlamı tam olarak nedir?

  2. 3 tane leylek, birde yavru leylek pazar gibi bir yerde ayakları karın içindeydi, onları kurtarıyordum ve rahmetlik annem gülümseyerek bakıyordu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir